Szlak żeglarski w Zatoce Sarońskiej

Zatoka Sarońska, bardziej dostępna i mniej wietrzna niż Cyklady, jest schroniona przed Meltem i stanowi idealny kompromis dla załóg rodzinnych oraz krótszych tras z Aten. Dzięki tej trasie z Aten do Epidauros odkryjesz wyjątkowo rajskie wyspy, nie zapominając o bogactwie kulturowym tej starożytnej cywilizacji.

Szlaki żeglarskie

Pierwszy dzień-Ateny
Krok01

Pierwszy dzień-Ateny

Rozpocznij czarter z bazy Marina Alimos w Atenach. Wraz z kierownikiem bazy należy poświęcić czas na inwentaryzację i zapoznanie się z łodzią. Można bez problemu zaopatrzyć się w artykuły pierwszej potrzeby w supermarketach znajdujących się za portem jachtowym. Przed wyruszeniem warto poświęcić jeden dzień na zwiedzanie Aten, stolicy i największego miasta Grecji. Między starożytnością a nowoczesnością odkryjesz urok i dynamizm miasta o bogatym i różnorodnym dziedzictwie.

Drugi dzień - z Aten do Eginy (18 mil)
Krok02

Drugi dzień - z Aten do Eginy (18 mil)

Pierwszego dnia czarteru udaj się na Eginę, wyspę położoną w sercu Zatoki Sarońskiej, słynącą ze stanowisk archeologicznych, w tym świątyni Zeusa i klasztoru Agios Nektarios. W małych, typowych tawernach można skosztować kulinarnych specjałów miasta o tej samej nazwie, zwłaszcza pistacji i świeżych ryb. Wieczorem zacumuj w porcie Agia Marina, znanym z plaż i życia nocnego.

Dzień 3 - z Eginy do Methany (10 mil)
Krok03

Dzień 3 - z Eginy do Methany (10 mil)

Kontynuuj podróż do Methany na południowym zachodzie, półwyspu pochodzenia wulkanicznego. Można tu wspiąć się na wulkan i zwiedzić starożytne fortyfikacje. Na półwyspie znajdują się również gorące źródła, które mają właściwości lecznicze. Na koniec warto wybrać się na wycieczkę ścieżkami nadmorskimi i podziwiać widoki Zatoki Sarońskiej - to wyprawa między morzem a górami.

Dzień 4 - Metana - Poros (6 mil)
Krok04

Dzień 4 - Metana - Poros (6 mil)

Czwartego dnia żeglugi należy postawić żagle i skierować się na Poros, grupę dwóch wysp oddzielonych od siebie małym kanałem. Poros, położone w niewielkiej odległości od Peloponezu i miasta Galatas, słynie z urokliwych uliczek i wzgórz białych domów z kolorowymi okiennicami. Na koniec nie można przegapić zatoki Vaghiona, słynącej z czystej wody. Na noc zatrzymaj się w Sphaerii.

Dzień 5 - z Poros do Hydry (18 mil)
Krok05

Dzień 5 - z Poros do Hydry (18 mil)

Z portu w Poros udaj się na kultową wyspę Hydra, która jest jedną z najbardziej autentycznych wysp w Zatoce i gdzie nie wolno wjeżdżać samochodami. Wszystkie prace są wykonywane przez osła! Hydra jest również znana jako najbardziej romantyczne miejsce w Grecji. Poznaj architekturę miasta, spaceruj wzdłuż brzegu morza, nurkuj lub wejdź do jaskiń, aby podziwiać punkty widokowe na klifach. Na koniec warto wybrać się na plażę Bisti, najpiękniejszą na wyspie!

Dzień 6 - z Hydry do Spetses i Epidauros (65 mil)
Krok06

Dzień 6 - z Hydry do Spetses i Epidauros (65 mil)

Daj się ponieść falom na Spetses, wyspie o bogatej historii, która była domem albańskich chrześcijan uciekających przed tureckimi prześladowaniami. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Muzeum Boubouliny, postaci greckiego patriotyzmu z czasów wojny o niepodległość. Późnym popołudniem trzeba wyruszyć w drogę powrotną. Ostatni przystanek to Epidauros, w malowniczym mieście słynącym z pozostałości amfiteatru na prawie 15 000 miejsc.

Dzień 7 - z Epidauros do Aten (35 mil)
Krok07

Dzień 7 - z Epidauros do Aten (35 mil)

Twój szlak żeglarski po Zatoce Sarońskiej dobiegł końca i nadszedł czas powrotu do bazy w Atenach. Wypłyń na chwilę na morze i po raz ostatni podziwiaj piękne krajobrazy. Nie zapomnij posprzątać i wyczyścić łodzi, aby ułatwić sobie wymeldowanie z bazy u jej kierownika. Należy również pamiętać o uzupełnieniu zbiorników wody i paliwa.

Czarter jachtów w Marina Alimos Kalamaki w najlepszej cenie!

Czarter jachtów w Marina Alimos Kalamaki

Zorganizujmy wspólnie rejs

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.