Opinie klientów

Średnia ocena: (4.2/5)

Zadowolenie naszych klientów jest naszym priorytetem! Zapoznaj się z wrażeniami naszych klientów z rejsów. Wszystkie opinie klientów GlobeSailor są w 100% wiarygodne! Każdorazowe wypełnienie formularza po rejsie pozwala nam weryfikować Państwa zadowolenie z usług armatora!
Tajlandia
Tajlandia
Lagoon 450
Super łódka, super miejsce szkoda, że tak mało wiatru i trochę za gorąco, nawet w nocy
- - gru 2018

Globesailor znalazł nam super łódkę Lagoon450 za super cenę. Katamaran miał wszystko co trzeba i więcej- water maker, generator, klimatyzację, radar. Parę rzeczy nie działało (inwertor, elektryczne podgrzewanie wody), ale ciepłą woda była w morzu, a bez inwertora można spokojnie żyć, zwłaszcza przy pracującym generatorze. Szkoda tylko, że armator rozłączył elektronikę żeglugową tj. wiatromierz i autoster nie były połączone z GPS-em, ale to nie problem dla żeglarzy. Miejscami trudno było nawigować, gdyż otrzymaliśmy bardzo ogólne mapy papierowe, bez podejść do portów lub z nieaktualnymi oznakowaniami (np. na podejściu do Krabi były zaznaczone boje, których nie było na morzu). Mapa GPS też b. niedokładna z przekłamaniami do 1/8 mili (podejście do Phuket Boat Marina wg GPS-u prowadziło na mieliznę) bez szczegółowych podejść do portów (marin) oraz nieaktualna. Czyli wyzwanie dla żeglarzy, zwłaszcza, że morze Adamańskie jest b. płytkie i pełne raf/mielizn nawet daleko od brzegu. Sytuację ratował wydrukowany pilot dostarczony przez armatora. Za to Tajlandia - BAJKA. Ciepłe morze - powyżej 30 stopni, wspaniałe krajobrazy, super i tanie jedzenie, sympatyczni ludzie, brak nachalnych handlarzy. Mnóstwo wysepek i raf do zwiedzania, zwłaszcza "hongi" czyli cudowne zatoczki wewnątrz wysp, często dostępne tylko z morza przez naturalne tunele w skałach. Czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Nie zmykaliśmy łódki - nie było nawet klucza. Nic nam nie zginęło, nawet jak zostawialiśmy otwartą łódkę na parę godzin. Żeglarsko nie ma co liczyć na wyzwania, wiatry słabe do 5-7 węzłów lub nic, Przez moment powiało około 20 i to było wszystko przez 2 tygodnie. Większość rejsu na "diesel grocie", ale paliwo niedrogie i silniki niewiele paliły - 200 litrów silniki i 100 generator - głównie klimatyzacja do schłodzenia kajut przed spaniem. Praktyczna uwagi: - między 14.00 a 17.00 w sklepach panuje prohibicja!!! - sprawdzić podwodną część kadłuba przy pierwszej kąpieli i natychmiast zgłosić ewentualne uszkodzenia armatorowi

Martynika
Martynika
Lipari 41
Martynika Tabago w 5,5 dnia. :)
- - gru 2018

Bardzo dobrze oceniam obsługę jachtu , przyjazna pomocna podczas przekazania oraz rejsu. Katamaran sprawny ( były małe usterki jak na ten rocznik minimalne). Polecam bardzo jachty z tego miejsc. Fajna baza wypadowa na Karaiby . No i tanie loty :)

Wielki Port
Wielki Port
Cyclades 43.4
Super było
- - paź 2018

POlecam firmę , normalne podejście do człowieka, można się porozumieć i spokojnie załatwić sprawę. Sprzęt ok jak na swój wiek zadbany i pożądny. Trochę zamieszania z odbiorem łodzi ale właściciel stanął na wysokości zadania :).

Ateny
Ateny
Sun Odyssey 44i
Wygodny jacht
- - paź 2018

Bardzo miła obsługa w biurze. Odbieraliśmy jacht od sympatycznego właściciela. Wystarczająco wyposażony.

Chorwacja
Chorwacja
Hanse 355
Morskie rozkosze, portowe utrapienia
- - paź 2018

Dobra , uprzejma obsługa w rodzimej marinie. Łódka przygotowana na 17:00 zgodnie z umową, lecz nie wcześniej, mimo zapowiadanego ETA na 15. Check in sprawny, lecz bez zwrócenia uwagi na zastane uszkodzenia, za to z deklaracją, że możliwe jest ich zgłaszanie w ciągu 24 godzin od przejęcia łódki. Drogi parking w marinie (7 EUR/doba). Zator w biurze czarterowym w godzinach popołudniowych dnia odbioru. Stan 6-letniego jachtu dobry, a żagli bardzo dobry (wymienione w 2018). Brak GPS plottera na stanowisku sternika, mimo zdjęć w witrynie czarterodawcy sugerujących jego obecność. Samohalsujacy fok, to mniej m2 żagla, lecz duża wygoda przy obsłudze. Uprzejme i rzeczowe podejście czarterodawcy do kwestii mojej odpowiedzialności cywilnej za uszkodzenie sąsiedniej łódki podczas odejścia z portu przy silnym bocznym wietrze (zapłacił ubezpieczyciel, mi zwrócili kaucję w całości) Chorwacja pod żaglami ogólnie - coraz bardziej skomercjalizowana i coraz droższa.

Zadar
Zadar
Elan 354 Impression
Czas rozwinąć skrzydła!
- - paź 2018

Po zrealizowaniu dwudziestu kilku rejsów (w większości w charakterze załoganta, lecz kilku w roli skippera), mogę powiedzieć, iż mam pewien ogląd sytuacji w zakresie czarterów w Chorwacji. W tej konkretnej sytuacji:: 1. Pozdrawiam firmę Globesailor,,gdyż sprawnie zrealizowała zapotrzebowanie na moją usługę w zakresie czarteru. 2. Polecam firmę Brunek-o : naprawdę, wszystko było ok. Jacht bardzo ładnie przygotowany, pościel, ręcznik,, nie mówię o żeglarskich sprawach, bo to oczywiste.i Polecam opiekuna jachtu - bosmana z Brunek-o, który jest bardzo pomocny.

Ateny
Ateny
Oceanis 473
Plan rejsu to jedno, a płyniemy tam gdzie wiatr pozwoli.
- - paź 2018

Łódka Oceanis 473 nie nowa, ale posiadała wszystko co powinna i to sprawne. Łódka bardzo dzielna, nawet przy silnym wietrze i dość dużej fali nie sprawiała problemów z prowadzeniem. Przekazanie łódki dość ekspresowe ale ze wspólnym sprawdzeniem istotnych rzeczy i omówieniem gdzie co jest schowane. Odbiór łódki również bezproblemowy ze sprawdzeniem istotnych rzeczy jak kil, dno, silnik, żagle. Zdarzyła się awaria windy kotwicy i właściciel łódki zorganizował serwis następnego dnia. Skorzystaliśmy z zaprowiantowania łódki przez czarter, wszystkie produkty w dobrych cenach i na czas. Ogólne wrażenie bardzo dobre.

Pula
Pula
Sun Odyssey 36i
bez problemów
- - paź 2018

łodz w porządku, bez większych problemów.

Korfu
Korfu
Bavaria 44
Kerkira-Preveza
- - paź 2018

Firma czarterowa na miejscu spisuje się idealnie. Gorzej w kontakcie mailowym :), ale to ponoć ogólna przypadłość ludzi w tym regionie. Bavaria po odnowieniu, naprawdę w dobrym stanie. Silnik Volvo bardzo cichy lub przedział silnika jest tak dobrze wyciszony. Łódka wyposażona we wszystko co niezbędne. Do drobnych napraw wystarczyła dostępna skrzynka narzędziowa. Jedyny mankament to zapach diesla po zatankowaniu do pełna i przechyle na żaglach. Tankować ewidentnie trzeba ją jak najpóźniej przed oddaniem, by nie spotkać się z tym problemem.

Tajlandia
Tajlandia
Lagoon 400 S2
ŚWIETNA WYPRAWA, ŚWIETNA PRZYGODA I ŚWIETNA OBSŁUGA!
- - paź 2018

Było naprawdę świetnie! Drobne niedociągnięcia typu: kiepskie wi-fi (często się przegrzewało i wyłączało) i nie działające gniazdka 230V (ale telefony można było ładować przez gniazdo "zapalniczkowe"), to naprawdę w kontekście całego rejsu drobiazgi praktycznie bez znaczenia! Może mieliśmy szczęście co do skipera (imię Tau), ale jeżeli to standard to... czapki z głów! Potrafił znaleźć cudowne miejsca do nurkowania, jedzenia jak i do zwiedzania! Uzgadniał z nami trasę i we wszystkim był bardzo pomocny. Co tu dużo pisać? Na pewno była to jedna z najlepszych wypraw jakie przeżyłem. Polecam wszystkim!

Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Dowiedz się więcej | Zamknij.