298 łodzi na Martynice

Typy jachtów dostępnych na czarter na Martynice

Odkryj nasze destynacje

Nie przegap na Martynice

Cena czarteru jachtu na Martynice

Średnia tygodniowa cena wynajmu łodzi
Średnia cena poza sezonemŚrednia cena w sezonie
Najniższa cenaŚrednia cenaNajwyższa cenaNajniższa cenaŚrednia cenaNajwyższa cena
Jacht€ 2 250€ 3 500€ 4 400€ 2 858€ 4 000€ 6880
Katamaran€ 2 500€ 4 000€ 17 500€ 3 800€ 5 000€ 19 495
Łódź motorowa€ 1 100€ 2 000€ 4 400€ 1 400€ 2 500€ 5 500

Martynika dla żeglarzy

Czarter jachtów na Martynice to świetny pomysł, jest wiele atrykcji na tej wspaniałej wyspie, zarówno na wodzie jak i na lądzie. Martynika jest górzystą wyspą pochodzenia wulkanicznego, o urozmaiconym wybrzeżu, które dla pasjonatów żeglarstwa stanowi atrakcję samą w sobie.Wynajem łodzi na Martynice pozwoli Ci cieszyć się wspaniałymi widokami i wrażeniami.

Jakie panują warunki pogodowe na Martynice?

Zanim zdecydujesz się na wynajem jachtu na Martynice, musisz się dowiedzieć jakie panują tu warunki pogodowe. Na wyspie panuje klimat równikowy wilgotny ze średnimi temperaturami 24-28 °C. Średnie roczne sumy opadów wynoszą od 1250 mm na wybrzeżu po 5000 mm we wnętrzu wyspy. Występują tu dwie po roku: pora sucha, która panuje od grudnia do maja i pora deszczowa w pozostałej części roku. Najcieplejsze miesiące to marzec, kwiecień i maj, gdy temperatura dochodzi do 35°C, a najzimniejsze: grudzień i styczeń, kiedy może spaść poniżej 15°C. Okres występowania huraganów przypada w połowie pory deszczowej, z najwyższym stopniem ryzyka od sierpnia do października. Martynika nie leży jednak na głównej trasie cyklonów, dzięki czemu są tu one stosunkowo rzadkie a czarter łodzi bezpieczny.

Najlepiej wybrać się na czarter jachtów na Martynice między listopadem a kwietniem.

Martynikę można podzielić na dwie części: północna jest chłodniejsza i bardziej zalesiona od południa. Jest też bardziej górzysta - znajduje się tu między innymi słynny wulkan Mont Pelé. Pyły wulkanicznie, wydobywające się z niego w czasie eksplozji, utworzyły plaże z popielatego i czarnego piasku (zwłaszcza pomiędzy Anse Ceron i Anse des Gallets). Wybrzeże północno-karaibskie jest dobrze rozwinięte i składa się z wielu małych zatoczek, sprawiających, że wynajem łodzi i żegluga po okolicy z pewnością nie będzie monotonna. Czarne plaże północy kontrastują z białym piaskiem plaż zlokalizowanych na południu. Najsłynniejszą, i zdaniem niektórych najpiękniejszą z nich jest Les Salines, która należy do jednej z najczęściej fotografowanych plaż na świecie. Południowe wybrzeże atlantyckie jest chronione barierą koralową, przeplataną licznymi mieliznami. Tutaj również występują dzikie plaże, otoczone lasem palm kokosowych.

Z żeglarskiego punktu widzenia najważniejsze informacje to oczywiście dane na temat dostępnych kotwicowisk. Od strony zachodniej można zacumować w Saint-Pierre lub La Carbet, w zatoce Fort de France oraz marinie w Bout. Kotwicowisko znajduje się także w Petite Anse d’Arlet. Podróżując na południe nie sposób ominąć Sainte Annez z jej typowymi pięknymi plażami, cieszącymi się największą popularnością na Karaibach. Początek i koniec rejsu w rejonie tej wyspy najlepiej zaplanować w marinie Le Marin, czyli głównym miejscu czarteru jachtów i katamaranów na Martynice. Port jest duży i nowoczesny – może pomieścić ponad 200 łodzi. Znajdują się tu liczne pomosty dla przypływających jachtów, stacja paliw, dostęp do wody pitnej, supermarkety oraz restauracje sprzedające lokalne przysmaki. W Le Marin można spotkać ludzi dosłownie z całego świata. Wyjście z mariny pośród raf nie stwarza problemu, należy jedynie pamiętać, że obowiązuje tu system IALA B, czyli wychodząc w morze po prawej stronie są pławy zielone, a po lewej czerwone. Po wschodniej stronie Martyniki również znajduje się bardzo dużo ciekawych i pięknych kotwicowisk. Większość żeglarzy ogranicza się jednak do zachodniego i południowego wybrzeża, gdy tymczasem staranna żegluga i średnie doświadczenie wystarczy, aby żeglować także w tym rejonie.

Mariny na Martynice

- le Port du François

- le Port du Diamant

- le Port du Marin (największa marina)

- le Port du Robert

- le Port du Lamentin

Martynika słynie ponadto z wymarzonych warunków do nurkowania. Znajdują się tu bardzo atrakcyjne miejsca gdzie można uprawiać ten sport, np. tereny wokół wraku Saint-Pierre na północy wyspy, czy "le rocher du Diamant" ("diamentowa skała") na południu. Oprócz wraków można podziwiać pod wodą cały tropikalny biotop. Do ważniejszych atrakcji turystycznych wyspy należy pełen lokalnej fauny i flory ogród botaniczny, oraz możliwość obserwowania delfinów w ich naturalnym środowisku. Ciekawym sposobem spędzenia czasu może być odwiedzenie nietypowego Muzeum Banana.

Martynika szczyci się jednymi z najlepszych warunków nawigacyjnych dla jachtów czy katamaranów i oferuje różne typy czarterów: czarter jachtów, katamaranów, czarter samodzielny, ze skipperem, lub ze skipperem i hostessą. Dzięki temu możesz wynająć łódź na Martynice najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom i w pełni skupić się na swoim egzotycznym rejsie.

5 powodów, dla których warto wynająć jacht na Martynice

Fascynująca historia

Martynika to o wiele więcej niż słońce i morze. Wyspa ma złożoną historię czasów kolonialnych i jest domem dla wielu wspaniałych obiektów dziedzictwa kulturowego. Zanurz się w historii wyspy i dowiedz się więcej o kulturze i tradycji języka kreolskiego. W Fort-de-France koniecznie trzeba odwiedzić Saint-Louis, słynną katedrę, oraz bibliotekę Schoelcher, gdzie można zagłębić się w odkrywanie historii wyspy.

Wynajem łodzi na Martynice : Bogate krajobrazy

Jeśli wybierzesz wynajem jachtu na Martynice, będziesz zachwycony: lasy tropikalne, wybrzeża wulkaniczne i wspaniałe plaże sprawiają, że wyspa zapiera dech w piersiach. Samo przebywanie w tym spektakularnym otoczeniu pozwoli Ci zbliżyć się do natury, zrelaksować się i odciąć od szybkiego tempa życia w mieście. Czy można sobie wyobrazić coś bardziej relaksującego niż oglądanie zachodu słońca z wyczarterowanego jachtu na Martynice na tle surowych, górskich klifów?

Idealne warunki do żeglowania

Doskonałe, osłonięte kotwicowiska, rafy koralowe, stałe, przyjemne wiatry, które zapewnią Ci ochłodę i oczywiście stałe słońce - czego więcej można chcieć? Wynajem łodzi na Martynice to sama przyjemność! Wiatr wieje ze średnią prędkością 15 węzłów, a temperatura przez cały rok wynosi średnio 30 stopni. Nawet w najzimniejszych miesiącach temperatura nigdy nie spada poniżej 22 stopni. Temperatura wody, która średnio wynosi od 25 do 28 stopni rocznie, sprawia, że kąpiel w morzu jest możliwa nawet zimą! Wynajmij jacht na Martynice i ciesz się wspaniałymi warunkami na morzu.

Destylarnie rumu

Rum to lokalny napój tej wyspy, więc byłoby niegrzecznie go nie spróbować! Na wyspie znajduje się 11 destylarni; to mało prawdopodobne, że uda ci się odwiedzić wszystkie 11, wystarczy jedna! Wycieczka po destylarni pozwoli Ci zrozumieć, w jaki sposób produkuje się i konserwuje ten ciemny i słodki płyn, a także będziesz mógł odkryć tropikalne ogrody, które otaczają destylarnie.

Wynajem jachtu na Martynice : Doskonałe udogodnienia

Port du Marin to główna przystań na wyspie, a także jedna z największych przystani na całych Karaibach. Położona w osłoniętej zatoce, marina służyła jako bezpieczne miejsce dla żeglarzy w czasach kolonialnych, a obecnie oferuje turystom udogodnienia rekreacyjne. Marina ma 50 km długości i stanowi rozległą przestrzeń, z której łatwo można dostać się na przepiękne plaże, gdzie można żeglować, pływać, opalać się i nurkować do woli.

Imprezy i festiwale

Poza żeglowaniem na wynajętej łodzi na Martynice, wybierz się na jedną z lokalnych imprez. Festiwale, muzyka, taniec i karnawały odgrywają ogromną rolę w lokalnej kulturze. Liczne festiwale odbywają się przez cały rok; spróbuj zgrać czas czarteru jachtu na Martynice z jednym z tych ekscytujących wydarzeń i poznaj prawdziwe życie na wyspie. Od religijnych po świeckie, festiwale zaznaczają różne ważne okazje w roku kalendarzowym wyspy i zapewnią Ci cenny wgląd w historię i tradycję Martyniki.

Carnaval de Martinique

Najważniejsza impreza w roku kalendarzowym odbywa się w okresie od stycznia do marca. Przygotowania i próby zaczynają się w styczniu i trwają do marca. Po Środzie Popielcowej przez 4 dni trwają obchody i uroczystości. Z roku na rok festiwal zmienia lokalizację, ale zazwyczaj odbywa się na południu wyspy, w Fort-de-France. Inne festiwale religijne to Halloween i Wielkanoc.

Festiwal bananów (Festival de la banane)

Festiwal ten odbywa się w pierwszy weekend lipca w Le Lorrain, na północy wyspy. W ramach festiwalu odbywają się tańce, koncerty i dużo jedzenia bananów! Maraton de la banane odbywa się miesiąc wcześniej i łączy bieg z wycieczkami po plantacjach bananów i trzciny cukrowej. Możesz połączyć swoją pasję do biegania i przygody z wiedzą na temat produkcji i konsumpcji tego żółtego owocu. W północnej części wyspy znajduje się również muzeum bananów, które można zwiedzać przez cały rok.

Festiwal biguine jazz

Ten wyjątkowy festiwal powstał w 2001 roku i celebruje tradycyjny jazz i muzykę karaibską. Przez cały sierpień w różnych społecznościach i miejscach odbywa się seria porywających koncertów. W grudniu odbywa się kolejny festiwal muzyczny "Jazz en Martinique", podczas którego wszyscy najbardziej znani muzycy z Martyniki spotykają się na serii koncertów na całej wyspie.Jest też wiele festiwali, które upamiętniają ważne momenty historyczne z przeszłości Martyniki. Na przykład w maju organizowane są różne konwertyty, wykłady, wycieczki i wystawy upamiętniające wybuch góry Pelée w maju 1902 roku. Wyspa upamiętnia również zniesienie niewolnictwa w 1848 roku 22 maja, organizując pokazy kulturalne, parady i recitale.

Jak dotrzeć na czarter jachtu na Martynice?

Najlepiej jest dostać się na Martynikę z Francji, lotem z Paryża. Z Paryża istnieją trzy bezpośrednie połączenia na Martynikę, liniami Air Caraibes, Air France, Corsair.

Z lotniska trzeba dostać się do mariny albo taksówką albo trzeba wynająć samochód, nie ma połączeń autobusowych.

Czego warto spróbować będąc na Martynice?

Wynajmując łódź na Martynice warto spróbować lokalnego jedzenia. W kuchni kreolskiej rządzą owoce morza, jest to zdrowa i dobra kuchnia.

- Colombo: najpopularniejsze danie na Gwadelupie i na Martynice. To zazwyczaj kurczak lub koza duszone w warzywach z curry podawane z białym ryżem.

- Accras de morue : to pyszna rybna przystawka którą można zamówić w restauracji. To kulki zrobione ze zmielonej ryby z warzywami.

Jakim językiem można się porozumiewać na Martynice?

Wynajmując łódź na Martynice, możesz się bać, że się nie dogadasz. Martynice mówi się po francusku lub kreolsku. Ale można się oczywiście dogadać po angielsku.