Czarter jachtów i wynajem łodzi w Szybeniku

  • -28 %
  Dufour 310 Grand Large - Dufour (2018)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x20hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 32ft
  gpsautopilotanchortoilet
  Od 710 €512 €*od 13/04 do 20/04Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Dufour 310 Grand Large - Dufour (2018)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x20hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 32ft
  gpsautopilotanchortoilet
  Od 710 €512 €*od 13/04 do 20/04Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Bavaria Cruiser 37 - Bavaria (2017)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 2.03m
  Rozmiar 37ft
  gpsautopilotanchorsolarpanel
  Od 830 €599 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
 1. advantage
  • -28 %
  Oceanis 38 - Beneteau (2016)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie 2.00m
  Rozmiar 38ft
  gpsautopilotanchor
  Od 830 €599 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Dufour 360 Grand Large - Dufour (2020)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.55m
  Rozmiar 35ft
  gpsautopilotanchor
  Od 850 €614 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Dufour 382 Grand Large - Dufour (2018)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x41hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 37ft
  gpsautopilotanchortoilet
  Od 900 €650 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
  • -5 %
  Key Largo 20 - Sessa (2009)Marina Frapa (RO)
  Kabiny 1 cab
  Koje 1+1
  Silnik 1x150hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 21ft
  gps
  Od 690 €656 €*od 09/12 do 16/12Pokaż szczegóły
  • -5 %
  Activ 555 Open - Quicksilver (2018)Marina Frapa (RO)
  Pojemność 6
  Kabiny ---
  Koje ---
  Silnik 1x115hp
  Zanurzenie 0.36m
  Rozmiar 18ft
  wifigpsautopilot
  Od 690 €656 €*od 06/01 do 13/01Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Oceanis 38.1 - Beneteau (2019)Marina Zaton - Sibenik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x40hp
  Zanurzenie 1.64m
  Rozmiar 38ft
  gpsautopilotanchortoilet
  Od 945 €682 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
  • -19 %
  Bavaria Cruiser 33 - Bavaria (2014)Szybenik
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x28hp
  Zanurzenie 1.95m
  Rozmiar 33ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 900 €727 €*od 23/03 do 30/03Pokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

597 łodzi w Szybeniku

Szybenik, nie jest typowym ośrodkiem turystycznym, ale z racji swojej unikatowej architektury i licznym zabytkom, miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na starówce znajdziemy największy symbol miasta, katedrę św. Jakuba, która została wybudowana wyłącznie z kamienia. Jest to budowla gotycko-renesansowa, która doskonale łączy te dwa style architektoniczne. Stare miasto jest wyłączone z ruchu kołowego, co pozwala turystom na spokojne podziwianie zabytków. Proponujemy Państwu czarter jachtu w Szybeniku. Mogą Państwo wybrać wynajem z lub bez skippera. Decydując się na opcję bez sternika, muszą posiadać Państwo podstawowe uprawnienia żeglarskie.

Nie przegap w Szybenik: Rogoznica, Primosten, Marina Zaton - Sibenik

Szybenik - wyjątkowe miasto

Czarter jachtu w Szybeniku, to niebywała okazja na poznanie tego niezwykłego miasta. Jako jedno z nielicznych w Chorwacji, Szybenik został założony przez Słowian, a nie przez Greków lub Rzymian. Miasto nie cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów jak Dubrownik lub Split, a jednak ma wiele do zaoferowania. Miasto wyróżnia brak starożytnych zabytków. Spacerując wąskimi uliczkami starówki, zobaczymy budynki gotyckie, renesansowe, barokowe, które tworzą niezwykły klimat miasta. W przeszłości, o władze nad Szybenikiem walczyły ówczesne europejskie mocarstwa, jak Wenecja, Węgry, Bośnia. Dopiero w XV wieku zwierzchnictwo nad miastem zdobyła Wenecja. Niestety, przez kolejne wieki musieli radzić sobie z najazdami tureckimi. Z tego powodu wybudowano trzy fortece: św. Anny, św. Mikołaja i św. Jana. Po panowaniu Wenecjan, przyszła pora na zwierzchnictwo austriackie, a następnie miasto przyznano Jugosławii. W latach 1995-1996 Szybenik był systematycznie ostrzeliwany przez armie jugosłowiańską, ale mimo to, dzisiejsze miasto nie przypomina tego sprzed 20 lat. Miejscowość udało się odbudować i przywrócić jej urok. Dzisiaj miasto tętni życiem kulturalnym i artystycznym. Co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Dzieci. Turyści zachwycają się nadmorską promenadą oraz urokliwą starówką. Starówka jest atrakcją sama w sobie, wśród brukowanych uliczek znajdziemy wiele schodów, ponieważ stare miasto leży na wzgórzu. Samochody, a często i rowery, nie mają wstępu na starówkę. Obiektem, który należy zobaczyć będąc w Szybeniku, jest z pewnością katedra św. Jakuba. Jest to wyjątkowa budowla, jedna z najważniejszych świątyń w całej Chorwacji. Innym miejscem godnym uwagi, jest Pałac Rektorów. To tutaj urzędowali przedstawiciele władz weneckich. Dzisiaj w budynku znajduje się muzeum miejskie.

Dalmacja – moc wysp

Czarter jachtu w Szybeniku, pozwoli nam na odkrycie uroków dalmatyńskich wysp. Jedną z najczęściej odwiedzanych, jest Dugi Otok, co można przetłumaczyć jako „Długa Wyspa”. To co wyróżnia Dugi Otok wśród innych wysp, to najwyższa latarnia nad Adriatykiem oraz jedno z nielicznych słonych jezior w Europie. Jeżeli jesteście miłośnikami oliwy z oliwek, to koniecznie musicie wybrać się na wyspę Ugljan. Tutaj, na stosunkowo niewielkiej powierzchni, znajdują się gaje oliwne, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zapach oliwek unosi się w powietrzu i trudno oprzeć się degustacji dań, z tym składnikiem. W miejscowych sklepach i restauracjach sprzedaje się produkty i dania z lokalnymi oliwkami. Wyspa Uglajn jest połączona mostem z wyspą Pasman. Kiedyś stanowiły całość. Jest to idealne miejsce do plażowania, relaksu i do aktywnego wypoczynku. Wyspa, która łączy w sobie tysiącletnią kulturę oraz nowoczesne aspekty turystyki, jest z pewnością Korčula. Urocze plaże i zatoki, luksusowe hotele, stare wille letniskowe, gaje oliwne i winnice wabią turystów z całego świata. Nie zapominajmy o wyspie Lastovo, gdzie można odciąć się od zgiełku miasta. Jest to tajemnicza i w większości jeszcze dzika wyspa, która znajduje się na południowych krańcach chorwackiego wybrzeża. 70% wyspy pokryte jest lasem. Dzięki naturalnej i dzikiej przyrodzie, w 2006 roku wyspa została ogłoszona parkiem przyrody. Wyróżnienie jest przyznawane miejscom, które mogą pochwalić się niezwykłymi widokami, unikatową przyrodą oraz niezwykłymi walorami klimatycznymi. Chorwackim cudem natury można też nazwać wyspę Mljet. Dlaczego jest skarbem? Ponieważ zawiera w sobie dwa słone jeziora (Veliko jezero – 46 m głębokości oraz Malo jezero – 29 m głębokości), a 72% wyspy jest pokryte lasem. Jest to więc najbardziej zielona wyspa Chorwacji. W zachodniej części wyspy utworzono park narodowy, który ma na celu chronić tutejszą dzika przyrodę.

Żegluga w Chorwacji

Żeglarze lubią pływać po wodach Adriatyku, ponieważ zazwyczaj wieją tutaj sprzyjające wiatry. Oczywiście, mogą zdarzyć się wyjątki. Wiadomo, że pogoda lubi się zmieniać. Dlatego czarterując jacht w Szybeniku, warto przygotować się na występowanie kilku wiatrów. Wiatrem dobrej pogody jest mistral. Pojawia się rano i wieje aż do zachodu słońca. Mistral nie przekracza 5-6 w skali Beauforta. Towarzyszy mu zazwyczaj bezchmurne niebo. Mistral wieje od czerwca do września. Skoro mowa o wietrze dobrej pogody, należy wspomnieć o wietrze złej pogody. Jest nim zdecydowanie jugo. Wieje z południowego lub południowo-wschodniego kierunku. Im siła wiatru większa, tym bardziej robi się parno, a ciśnienie spada. Latem jugo pojawia się rzadko, wieje przeważnie od października do maja. Wieje dosyć krótko, od dwóch do trzech dni. Największą zmorą żeglarzy jest natomiast bora. Bora pojawia się nagle, jest to silny, porywisty, suchy i zimny wiatr. Uderza z północnego wschodu i jest spowodowany dużą różnicą ciśnień między górami Dynarskimi a wybrzeżem Adriatyku. Jeżeli bora występuje latem, wieje od kilku godzin do kilku dni. Zima potrafi wiać nawet kilka tygodni. Korzystne warunki klimatyczne przyczyniły się do rozwoju turystyki w regionie. Wzdłuż wybrzeża panuje przyjemny klimat śródziemnomorski, dzięki czemu latem temperatura oscyluje w granicy 30°C, morze jest ciepłe a cały region charakteryzuje się dużą ilością słonczych dni w roku.

Kuchnia regionu Dalmacja

Czarter jachtu w Szybeniku, to doskonała okazja do spróbowania lokalnej kuchni, która może sprawić, że nasza podróż będzie jeszcze przyjemniejsza. Kuchnia w Dalmacji, to przede wszystkim ryby i owoce morza. Ale nie brakuje również baraniny, jagnięciny jak i lokalnego sera i wina. Popularnym daniem w Dalmacji, jest pašticada, czyli dalmatyński gulasz z kopytkami. Jeżeli chodzi o desery, to królują rodzynki, migdały, figi i miód. Dużą popularnością cieszy się rožata, czyli gęsty pudding na bazie mleka, jajek i cukru z sosem karmelowym. Na wyspie Hvar przysmakiem jest chleb imbirowy. Bardzo istotnym elementem krajobrazu Chorwacji, są winnice. Każdy region ma swoje wyroby, które warto zakosztować. Winnice uprawia się tutaj od czasów antycznych i dlatego są one dumą każdego właściciela. Dla miłośników tego trunku, przewidzianych jest kilka szlaków winnych, podczas których można zakosztować lokalnych wyrobów.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Szybenik

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.