Czarter Łodzi Żaglowych

 1. Maxus Evo 24 - Maxus Yachts (2017)Mazury
  Pojemność 8
  Kabiny ---
  Koje 8
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.35m
  Rozmiar 27ft
  Od500 €*od 20/04 do 27/04Pokaż szczegóły
 2. Maxus Evo 24 - Maxus Yachts (2021)Port AZS Wilkasy
  Kabiny 2 cab
  Koje 8
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.35m
  Rozmiar 27ft
  Od500 €*od 30/12 do 06/01Pokaż szczegóły
 3. Maxus Evo 24 - Maxus Yachts (2021)Port AZS Wilkasy
  Pojemność 8
  Kabiny ---
  Koje 8
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.35m
  Rozmiar 27ft
  Od500 €*od 30/12 do 06/01Pokaż szczegóły
 4. surfrider
 5. Maxus Evo 24 - Maxus Yachts (2021)Mazury
  Pojemność 8
  Kabiny ---
  Koje ---
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.35m
  Rozmiar 27ft
  gpsautopilot
  Od500 €*od 30/12 do 06/01Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Dufour 350 Grand Large - Dufour (2016)Pomer
  Kabiny 3 cab
  Koje 6
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie 1.90m
  Rozmiar 34ft
  gpsautopilotanchor
  Od 670 €484 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
  • -15 %
  Viggen 23 - Albin Marine (1974)Goteborg
  Kabiny 1 cab
  Koje 4
  Silnik 1x8hp
  Zanurzenie 1.11m
  Rozmiar 23ft
  outboardgps
  Od 600 €513 €*od 25/05 do 01/06Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Dufour 360 Grand Large - Dufour (2019)ACI Marina Dubrovnik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.55m
  Rozmiar 35ft
  gpsautopilotanchortoilet
  Od 680 €490 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Dufour 350 Grand Large - Dufour (2017)ACI Marina Dubrovnik
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x19hp
  Zanurzenie 1.90m
  Rozmiar 34ft
  gpsautopilotanchor
  Od 685 €494 €*od 30/03 do 06/04Pokaż szczegóły
  • -28 %
  Bavaria Cruiser 34 - Bavaria (2017)ACI Marina Dubrovnik
  Kabiny 2 cab
  Koje 4
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie 1.95m
  Rozmiar 33ft
  gpsautopilotanchor
  Od 685 €494 €*od 06/04 do 13/04Pokaż szczegóły
  • -26 %
  Sun Odyssey 30i - Jeanneau (2009)Betina
  Kabiny 2 cab
  Koje 6
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 1.75m
  Rozmiar 29ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 690 €510 €*od 06/04 do 13/04Pokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

7143 łodzi żaglowych na wynajem

Czarter łodzi to idealny pomysł na wakacje dla każdego, niezależnie, czy jest to urlop rodzinny, z przyjaciółmi, czy może wyjazd biznesowy. W dobie rozbudowanej siatki połączeń lotniczych, organizację rejsu można planować niezależnie od pory roku, przebierając spośród setek destynacji od Chorwacji i Grecji począwszy, na Wyspach Kanarayjskich, Karaibach, Seszelach i Oceanii skończywszy. GlobeSailor wychodzi naprzeciw również tym, którzy niekoniecznie poszukują najbardziej słonecznych kierunków, oferując łodzie na Grenlandii, a także wśród przepięknych fiordów Norwegii. Porównuj ceny i specyfikacje setek łodzi żaglowych na całym świecie. W zależności od Twoich preferencji, konkretnej łodzi lub akwenu, możesz wybierać pomiędzy czarterem samodzielnym, ze skipperem, a nawet z kucharzem i hostessą. W naszej ofercie znajdują się zarówno najnowsze i najbardziej luksusowe modele jachtów, jak również jednostki starsze, a przy tam bardziej ekonomiczne. Pamiętaj, że swój rejs możesz dodatkowo urozmaicić o liczne atrakcje, takie jak chociażby nurkowanie, czy pływanie kajakiem morskim. Wiele z łodzi posiada na wyposażeniu niezbędny sprzęt bądź możliwość jego wypożyczenia na czas czarteru. W razie pytań skontaktuj się drogą mailową lub telefoniczną z doradcą GlobeSailor, który z przyjemnością udzieli wszelkich niezbędnych informacji na temat interesujących Cię jednostek i kierunków podróży.

Zalety jachtów jednokadłubowych

W czasach nieustannego rozwoju i popularyzacji żeglarstwa, coraz więcej osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem staje przed dylematem, jaki rodzaj łodzi wybrać. Pomimo rosnącego zainteresowania rynkiem katamaranów, to właśnie łodzie jednokadłubowe przeważają w większości popularnych żeglarskich destynacji. Dzięki temu koszty ich czarteru są mniejsze, a upatrzony model możemy rezerwować ze znacznie niższym wyprzedzeniem czasowym, nie martwiąc się o jego dostępność. Przewaga finansowa jednostek jednokadłubowych nad katamaranami przejawia się w jeszcze jednym aspekcie, jakim są wszelkie opłaty portowe. Od tradycyjnych jachtów pobierana jest proporcjonalnie mniejsza stawka za cumowanie, jako że zajmują one mniej miejsca w porcie. Z tego samego faktu ich skipperom w szczycie sezonu łatwiej jest znaleźć wolne miejsca w marinach, podczas gdy pływający na katamaranach zazwyczaj muszą je rezerwować z wyprzedzeniem. Dotyczy to oczywiście zwłaszcza najbardziej popularnych marin i portów, w których liczba chętnych znacznie przewyższa dostępne stanowiska.
Czarter jachtu jednokadłubowego jest szczególnie polecany tym miłośnikom żeglarstwa, którzy nad turystycznymi rejsami od portu do portu preferują prawdziwą, długodystansową nawigację na otwartych wodach. Pływając katamaranem znacznie trudniej wyczuć siłę wiatru, a co za tym idzie najlepszy moment na zrefowanie żagli. Jednokadłubowce znane są również z lepszych prędkości podczas żeglugi z wiatrem, przede wszystkim ze względu na różnice w ożaglowaniu.

Przygotowanie do rejsu

Czarter łodzi ze skipperem wiąże się z mniejszą odpowiedzialnością ciążącą na samym wynajmującym, jak i całej załodze. Nie muszą oni martwić się manewrowaniem, prowadzeniem jednostki czy wyszukiwaniem bezpiecznych zatok i kotwicowisk na postój. Nie oznacza to jednak, że nie ciąży na nich obowiązek odpowiedniego przygotowania się do rejsu tak, aby cała podróż uplynęła w maksymalnie komfortowej i bezpiecznej atmosferze. Jednym z istotnych elementów każdego rejsu jest odpowiednie przygotowanie swojego bagażu. Z pewnością należy pamiętać o spakowaniu się do miękkich, materiałowych toreb, które na łodzi będzie można upchnąć tak, aby nie przeszkadzały nam podczas podróży. Zabieranie ze sobą sztywnych walizek na kółkach z pewnością nie jest dobrym pomysłem, jako że będą one zajmować za dużo przestrzeni i z pewnością przeszkadzać załodze w swobodnym poruszaniu się pod pokładem. Każdy członek załogi jachtu powinien mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne, rękawice, krem UV, maść na oparzenia, latarkę czołową, ciepłą kurtkę nieprzemakalną i obuwie antypoślizgowe. W zależności od kierunku rejsu należy pamiętać również o czapce lub stroju kąpielowym. Z ważnych dokumentów powinno się pamiętać o umowie najmu, dokumentach potwierdzających odpowiednie uprawnienia do uprawiania turystyki morskiej (patent skippera, nurkowanie, itp.), bilety na pociąg lub samolot oraz dokumenty tożsamości (dowód osobisty, paszport). Przed wyjazdem należy upewnić się w banku, czy nie będzie problemu z opłacenia kaucji za łódź kartą płatniczą z odpowiednio wysokim limitem.

Planowanie rejsu

Od strony nawigacyjnej należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą oficjalne mapy nawigacyjne odpowiednie dla obszaru planowanego rejsu. Wynajmowane żaglówki posiadają zazwyczaj na swoim pokładzie odpowiednie przewodniki i mapy, trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że mogą one być zniszczone lub napisane w obcym języku. Lepiej więc zaopatrzyć się w swój zestaw i przygotować zawczasu plan rejsu, który następnie można omówić i być może skorygować z lokalnym skipperem lub armatorem bazy.
Powyższa lista jest oczywiście tylko przykładowym, minimalnym zakresem rzeczy o których powinno się pamiętać przed wyruszeniem w rejs. Konkretny bagaż zależy nie tylko od destynacji, lecz również od umiejętności i oczekiwań załogi. Inaczej będą wyglądać przygotowania do rejsu nastawionego na żeglugę, a inaczej do nawigacji mającej na celu spokojne pływanie od portu do portu. Żyłki, przynęty i wabiki z pewnością okażą się przydatne dla miłośników wędkarstwa. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w ksiązki, czasopisma, gry planszowe czy karty, które z pewnością wypełnią Wasze wieczory i zapewnią dobrą zabawę i integrację całej załogi.
Nie marnuj czasu i już dziś zapoznaj się z naszą ofertą jachtów jednokadłubowych na wynajem. Wyłącznie wybór najlepszej łodzi i wymarzonej destynacji dzieli Cię od wspaniałej, żeglarskiej przygody!

Zorganizujmy wspólnie rejs

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.