Czarter łodzi w Chorwacji

  • -19 %
  Elan 38 - Elan (1993)Betina
  Kabiny 3 cab
  Koje 7
  Silnik 1x39hp
  Zanurzenie 1.95m
  Rozmiar 38ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 600 €487 €*od 06/04 do 13/04Pokaż szczegóły
  • -14 %
  Sun Odyssey 32i - Jeanneau (2009)Betina
  Kabiny 2 cab
  Koje 6
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 2.00m
  Rozmiar 31ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 575 €492 €*od 06/01 do 13/01Pokaż szczegóły
  • -14 %
  Sun Odyssey 32i - Jeanneau (2009)Betina
  Kabiny 2 cab
  Koje 6
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 2.00m
  Rozmiar 31ft
  outboardwifigpsautopilotanchor
  Od 575 €492 €*od 06/01 do 13/01Pokaż szczegóły
 1. surfrider
  • -19 %
  Elan 36 - Elan (2002)Betina
  Kabiny 3 cab
  Koje 7
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.40m
  Rozmiar 35ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 645 €523 €*od 09/03 do 16/03Pokaż szczegóły
  • -29 %
  Bavaria 30 Cruiser - Bavaria (2006)Sukosan
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 1.85m
  Rozmiar 31ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 800 €570 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -19 %
  Sun Odyssey 30i - Jeanneau (2009)Betina
  Kabiny 2 cab
  Koje 6
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 1.75m
  Rozmiar 29ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 690 €561 €*od 06/04 do 13/04Pokaż szczegóły
  • -19 %
  Sun Odyssey 30i - Jeanneau (2009)Betina
  Kabiny 2 cab
  Koje 6
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 1.75m
  Rozmiar 29ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od 690 €561 €*od 06/04 do 13/04Pokaż szczegóły
  • -29 %
  Bavaria 31 Cruiser - Bavaria (2008)Sukosan
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x18hp
  Zanurzenie 1.55m
  Rozmiar 32ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 830 €591 €*od 14/10 do 21/10Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -24 %
  Elan E4 - Elan (2017)Pomer
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie 2.15m
  Rozmiar 35ft
  gpsautopilot
  Od 745 €566 €*od 11/11 do 18/11Pokaż szczegóły
  • -15 %
  Dufour 350 Grand Large - Dufour (2016)Pomer
  Kabiny 3 cab
  Koje 6
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie 1.90m
  Rozmiar 34ft
  gpsautopilotanchor
  Od 670 €573 €*od 02/03 do 09/03Pokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

2239 łodzi w Chorwacji

Jeśli chcesz odkryć wszystkie bogactwa Chorwacji, potrzebny będzie więcej niż jeden czarter jachtu żaglowego w Chorwacji! Pocztówkowe krajobrazy jak okiem sięgnąć: lazurowe morza, mnóstwo archipelagów, odosobnione plaże, ufortyfikowane miasta - jednym słowem - marzenie! Na lądzie i w morzu (wiosłowanie, kajak, snorkeling) nie będziesz się nudzić ani przez chwilę.

Trzy powody, dla których warto wyczarterować łódź żaglową w Chorwacji.

1. Wspaniała pogoda do żeglowania

W Chorwacji panuje klimat śródziemnomorski, zwłaszcza na wybrzeżu i na wyspach. Niezależnie od tego, czy czarterujesz jacht żaglowy w Splicie, Trogirze, Puli, Zadarze czy Dubrowniku, w Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie, od nowicjusza po eksperta. Aby odbyć idealny rejs po Adriatyku, należy wynająć łódź żaglową w Chorwacji w okresie od wiosny do jesieni. W lecie, lipiec i sierpień są najgorętszymi i najbardziej suchymi miesiącami, co stanowi wysoki sezon w Chorwacji. Jeżeli chcesz spędzić wakacje tylko na kotwicowiskach, postaraj się zaplanować je na maj/czerwiec lub wrzesień/październik, ponieważ temperatury są wtedy łagodniejsze, a porty, wyspy i wioski mniej zatłoczone.

Jeśli chodzi o warunki żeglarskie, pory roku zmieniają się w zależności od wiatrów. Od przyjemnego letniego wiatru Burin po Bora, bardziej restrykcyjny wiatr, który jest szczególnie silny zimą, czasami będziesz musiał zmierzyć się z silnym wiatrem i mieć dość elastyczny plan podróży, w zależności od terminów wakacji i obszaru żeglugi.

2. Dalmacja

Na północy Dalmacji, począwszy od Zadaru, wyspy Kornaty oferują zaskakujący spektakl. Około stu wysp tworzy labirynt, który można przemierzać z przyjemnością, odkrywając dzikie krajobrazy tego parku narodowego.

Dalej w głąb lądu, w regionie Splitu, znajdują się niezliczone dziewicze wyspy. Wielką zaletą wynajmu jachtu żaglowego w Chorwacji jest to, że można bez umiaru żeglować po całym kraju! W Dalmacji każdy znajdzie coś dla siebie: wyspa Brač - w której znajdują się piękne plaże; wyspa Hvar – w której panuje kontrast między historycznym dziedzictwem kulturowym a nowoczesnością życia nocnego; wyspa Vis, bardziej oddalona od stałego lądu i dlatego mniej uczęszczana, oraz sąsiadująca z nią mała wyspa Biševo - z niezwykłą błękitną jaskinią!Wreszcie na południu Dalmacji znajduje się wyspa Korčula, jedna z największych wysp na Adriatyku, która wygląda jak mały Dubrownik i jest pełna historii (miejsce narodzin Marco Polo, ufortyfikowane miasto i pałace w stylu weneckim). Uderzający jest kontrast z całkowicie wiejskim charakterem wyspy Mljet, która dzięki dwóm słonym jeziorom prezentuje zaskakującą scenerię!

3. Plaże gdziekolwiek spojrzysz

Ze względu na długą, urozmaiconą linię brzegową i setki wysp, nie jest zaskoczeniem, że w Chorwacji jest wiele plaż. Rejs po Morzu Adriatyckim ma wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość odkrycia miejsc, do których można dotrzeć tylko drogą morską. Codziennie zmieniaj kotwicowiska na pokładzie swojej łodzi żaglowej! Zarzuć kotwicę na idyllicznej plaży Lucisca na wyspie Hvar, zrelaksuj się na dzikiej plaży Badija na wyspie Korčula, posmakuj wody w białej piaszczystej zatoce Betina špilja w Dubrowniku lub odpocznij na niepowtarzalnej plaży Zlatni Rat na wyspie Brač. Niektóre z chorwackich plaż należą do najpiękniejszych na świecie, więc wybór będzie trudny! Czarter jachtu żaglowego w Chorwacji jest czystą przyjemnością, ponieważ jest wiele do zobaczenia, infrastruktura na marinach jest bardzo dobrze rozbudowana, a marin jest naprawdę sporo.

- Dalmacja Północna i Środkowa: marina Sibenik, Split, Trogir, marina Agana i Frapa

- Dalmacja Południowa: marina w Dubrowniku

- Archipelag Kornati: marina Zadar, Sukosan lub Biograd na Moru

- Półwysep Istria: marina Pula, Cres, Punat lub Mali Losinj

Wynajem łodzi żaglowej w Chorwacji

• Największa podaż żaglówek na Morzu Śródziemnym: Chorwacja ma jedną z najdłuższych linii brzegowych na Morzu Śródziemnym. Dzięki jego rozbudowie znajdziemy różne mariny w pełni przygotowane do czarterów żaglówek. Niezależnie od tego, czy szukasz najświeższych wiadomości, czy szukasz czegoś tańszego lub morskiego, oferta dopasowuje się do wszystkich kieszeni.

• Najłatwiejszy sposób na poznanie jego zatoczek i plaż: Ze względu na długość linii brzegowej, można znaleźć żaglówki z Puli do Dubrownika, przepływające przez Biograd i okolice Splitu. Bazy specjalistyczne znajdują się w różnych typach stoczni, takich jak Beneteau, Jeanneau, Dufour...

• Doświadczeni żeglarze: Chorwackie wybrzeża pełne są wysoce profesjonalnych firm czarterowych, które posiadają floty żaglówek o długości od około 30 do około 60 stóp. Posiadają wysokie kwalifikacje żeglarskie, a także mają całodobową pomoc assistance. Żeglarze, którzy postanowili wykorzystać swoją pasję i stworzyć firmy czarterowe w Chorwacji, dzięki swojemu wybrzeżowi stworzyli świetną profesjonalną ofertę żeglarską, w której nie tylko można wypożyczyć żaglówki, ale także szkoły żeglarskie, w których witają żeglarzy z całego świata.

Przydatne informacje do nawigacji

Idealnym okresem na wynajem jachtu żaglowego w Chorwacji jest niewątpliwie sezon letni. Klimat typowo śródziemnomorski: temperatury pomiędzy 18°/28° na obszarze Istrii i 22°/30° w Dalmacji. Główne wiatry wzdłuż wybrzeża w sezonie letnim to Jugo (Scirocco) i Mistral. W przypadku warunków mistralnych chorwackie wybrzeża oferują doskonałe schronienie dla łodzi na północnych stokach.

Zalety jachtów jednokadłubowych

W czasach nieustannego rozwoju i popularyzacji żeglarstwa, coraz więcej osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem staje przed dylematem, jaki rodzaj łodzi wybrać. Pomimo rosnącego zainteresowania rynkiem katamaranów, to właśnie łodzie jednokadłubowe przeważają w większości popularnych żeglarskich destynacji. Dzięki temu koszty wynajem łodzi żaglowej w Chorwacji są mniejsze, a upatrzony model możemy rezerwować ze znacznie niższym wyprzedzeniem czasowym, nie martwiąc się o jego dostępność. Przewaga finansowa jednostek jednokadłubowych nad katamaranami przejawia się w jeszcze jednym aspekcie, jakim są wszelkie opłaty portowe. Od tradycyjnych jachtów pobierana jest proporcjonalnie mniejsza stawka za cumowanie, jako że zajmują one mniej miejsca w porcie. Z tego samego faktu ich skipperom w szczycie sezonu łatwiej jest znaleźć wolne miejsca w marinach, podczas gdy pływający na katamaranach zazwyczaj muszą je rezerwować z wyprzedzeniem. Dotyczy to oczywiście zwłaszcza najbardziej popularnych marin i portów, w których liczba chętnych znacznie przewyższa dostępne stanowiska.

Czarter jachtu żaglowego w Chorwacji jest szczególnie polecany tym miłośnikom żeglarstwa, którzy nad turystycznymi rejsami od portu do portu preferują prawdziwą, długodystansową nawigację na otwartych wodach. Pływając katamaranem znacznie trudniej wyczuć siłę wiatru, a co za tym idzie najlepszy moment na zrefowanie żagli. Jednokadłubowce znane są również z lepszych prędkości podczas żeglugi z wiatrem, przede wszystkim ze względu na różnice w ożaglowaniu.

Przygotowanie do rejsu

Czarter łodzi ze skipperem wiąże się z mniejszą odpowiedzialnością ciążącą na samym wynajmującym, jak i całej załodze. Nie muszą oni martwić się manewrowaniem, prowadzeniem jednostki czy wyszukiwaniem bezpiecznych zatok i kotwicowisk na postój ponieważ sternik się tym zajmie. Nie oznacza to jednak, że nie ciąży na nich obowiązek odpowiedniego przygotowania się do rejsu tak, aby cała podróż upłynęła w maksymalnie komfortowej i bezpiecznej atmosferze. Jednym z istotnych elementów każdego rejsu jest odpowiednie przygotowanie swojego bagażu.

Z pewnością należy pamiętać o spakowaniu się do miękkich, materiałowych toreb, które na łodzi będzie można upchnąć tak, aby nie przeszkadzały nam podczas podróży. Zabieranie ze sobą sztywnych walizek na kółkach z pewnością nie jest dobrym pomysłem, jako że będą one zajmować za dużo przestrzeni i z pewnością przeszkadzać załodze w swobodnym poruszaniu się pod pokładem. Każdy członek załogi jachtu powinien mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne, rękawice, krem UV, maść na oparzenia, latarkę czołową, ciepłą kurtkę nieprzemakalną i obuwie antypoślizgowe. W zależności od kierunku rejsu należy pamiętać również o czapce lub stroju kąpielowym.

Z ważnych dokumentów powinno się pamiętać o umowie najmu, dokumentach potwierdzających odpowiednie uprawnienia do uprawiania turystyki morskiej (patent skippera, nurkowanie, itp.), bilety na pociąg lub samolot oraz dokumenty tożsamości (dowód osobisty, paszport). Przed wyjazdem należy upewnić się w banku, czy nie będzie problemu z opłacenia kaucji za łódź kartą płatniczą z odpowiednio wysokim limitem.

Planowanie rejsu

Od strony nawigacyjnej należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą oficjalne mapy nawigacyjne odpowiednie dla obszaru planowanego rejsu. Wynajmowane jachty żaglowe w Chorwacji posiadają zazwyczaj na swoim pokładzie odpowiednie przewodniki i mapy, trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że mogą one być zniszczone lub napisane w obcym języku. Lepiej więc zaopatrzyć się w swój zestaw i przygotować zawczasu plan rejsu, który następnie można omówić i być może skorygować z lokalnym skipperem lub armatorem bazy.Powyższa lista jest oczywiście tylko przykładowym, minimalnym zakresem rzeczy, o których powinno się pamiętać przed wyruszeniem w rejs. Konkretny bagaż zależy nie tylko od destynacji, lecz również od umiejętności i oczekiwań załogi. Inaczej będą wyglądać przygotowania do rejsu nastawionego na żeglugę, a inaczej do nawigacji mającej na celu spokojne pływanie od portu do portu.

Żyłki, przynęty i wabiki z pewnością okażą się przydatne dla miłośników wędkarstwa. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w książki, czasopisma, gry planszowe czy karty, które z pewnością wypełnią Wasze wieczory i zapewnią dobrą zabawę i integrację całej załogi.Nie marnuj czasu i już dziś zapoznaj się z naszą ofertą na wynajem jachtów żaglowych w Chorwacji

Co warto zjeść, jeśli wynajmujesz jacht żaglowy w Chorwacji

Czarter jachtu żaglowego w Chorwacji to idealny pretekst na to, aby spróbować pysznej lokalnej chorwackiej kuchni. Można określić kuchnie chorwacką jako kuchnia śródziemnomorska. Dlatego właśnie, że w Chorwacji dużo je się ryb i owoców morza.

- Crni Rizo: risotto z ośmiornicą

- Frigani Gavuni : Smażone na oleju małe rybki

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Chorwacji

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.