252 łodzi żaglowych w Sukosanie

Zobacz wszystkie jednostki

Nie przegap w Sukosan


Sukosan: jaką trasę najlepiej wybrać przy czarterze łodzi?

Wybrzeże Dalmacji oferuje szeroki wybór miejsc wartych odwiedzenia. Dla miłośników spokoju i przyrody, z dala od tętniących życiem miast, punktem obowiązkowym programu jest park przyrodniczy Kornati. Położony 15 mil od portu, archipelag ten składa się z 147 wysp rozsianych na 320 km². Jego niezwykłe krajobrazy sprawiają, że jest naprawdę wart odwiedzenia. Każdego wieczora można zrzucić kotwicę na noc w innej zatoczce. Jeśli chodzi o trasy do pieszych wędrówek, to jest ich tam pod dostatkiem, pozwalają na obserwację bardzo bogatej fauny, między innymi dzikich ptaków. Z całą pewnością żeglowanie w tych rajskich zakątkach pozostanie we wspomnieniach na całe życie! Innymi miejscami, które powinny znaleźć się na trasie rejsu są różne plaże w okolicy Sukosanu, takie jak Makarska. W pobliżu znajdują się również wyjątkowe parki narodowe, takie jak słynne Plitvice, Paklenica i Krka.

Czarter łodzi to świetna okazja, aby nurkować, odkrywając fascynujący podwodny świat na terenach tych parków. Będziesz miał również możliwość odwiedzenia miast Zadar i Split. Zadar to prawdziwe bogactwo zabytków, z ruinami pozostałymi po zabudowaniach rzymskich i weneckich. Polecamy zwiedzenie kościoła Donata czy romańskiej katedry św. Anastii, największego typu typu obiektu w regionie. Znajdziesz tu około dziesięciu kościołów w typowym chorwackim stylu.

Na północ od wysp Kornaty można wybrać się na wyspę Dugi Otok (długa wyspa w języku chorwackim). Ta wyspa jest wyjątkowo zielona i dobrze znana ze swoich naturalnych krajobrazów. Dugi Otok przyciąga uwagę najwyższą latarnią morską nad Adriatykiem oraz jednym z zaledwie kilku słonych jezior w Europie. Dzięki niewielkiej liczbie mieszkańców i odległości od większych turystycznych kurortów, jest tam bardzo spokojnie i zacisznie. Radzimy zrobić postój w Szibeniku, mieście portowym z wieloma zabytkami. Na miejscu można zwiedzić katedrę św. Jakuba wybudowaną w 1431 roku. Ten budynek został zbudowany z kamienia i marmuru z wyspy Brac. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem w Szibeniku jest zamek św. Michała. Twierdza ta, znajdująca się ponad historycznym centrum miasta, pochodzi z XI wieku i dominuje nad Szibenikiem ze szczytu wzgórza.