3662 łodzi w Chorwacji

Typy jachtów dostępnych na czarter w Chorwacji

Odkryj nasze destynacje

Czarter jachtów w Chorwacji


Cena czarteru jachtu w Chorwacji

Średnia tygodniowa cena czarteru jachtu
Średnia cena poza sezonemŚrednia cena w sezonie
Najniższa cenaŚrednia cenaNajwyższa cenaNajniższa cenaŚrednia cenaNajwyższa cena
Jacht€ 530€ 1 300€ 12 132€ 1 237€ 2 400€ 16 150
Katamaran€ 1 171€ 1 600€ 22 800€ 4 190€ 4 500€ 36 100
Łódź motorowa€ 932€ 1 400€ 23 275€ 1 900€ 2 800€ 34 200

Czarter jachtów w Chorwacji

Chorwacja wczasy

Decydując się na czarter jachtów w Europie warto uwzględnić Chorwację. Chorwacja od wielu lat jest niepokonanym faworytem w wyścigu o najbardziej popularny kierunek wakacyjnych rejsów. Pozycję swą zawdzięcza przede wszystkim rozbudowanemu wybrzeżu, wzdłuż którego aż roi się od mniejszych bądź większych archipelagów i zatoczek, wołających o zrzucenie kotwicy i relaks. Łącznie linia chorwackiego wybrzeża liczy prawie 6 000 km, z czego 1778 km przypada na linię brzegową i ponad 4 000 km na obrzeża wysp. Wysoka popularność regionu idzie w tym przypadku w parze z szeroką oferą czarteru jachtów w Chorwacji a także dobrze rozwiniętą infrastrukturą żeglarską, na którą składają się zarówno nowoczesne mariny, jak i zadbane porty w zabytkowych miastach kraju, takich jak Trogir, Split, Sukosan czy Zadar.

Dlatego też wynajem jachtów w Chorwacji to zawsze dobry pomysł!

Największą mariną w Chorwacji jest Marina Dalmacija w Sukosan, jest ona idealnie położona i optymalnie wyposażona. Za czarterem jachtów w Chorwacji przemawia poza tym fakt, iż na jej terytorium składa się prawie 2 000 wysp, z czego niecałe 50 jest zamieszkanych. Daje to niezliczoną ilość możliwych tras żeglugowych, spośród których mogą wybierać zarówno mniej, jak i bardziej doświadczeni żeglarze. W tej sytuacji ciężko wyobrazić sobie lepszy środek transportu, aniżeli łódź żaglowa bądź motorowa na wyłączność.

Chorwacja pogoda

Żeglarze mogą cieszyć się z tego że można skorzystać z czarteru jachtów w Chorwacji przez większość roku. Sezon żeglarski w Chorwacji trwa od połowy kwietnia do końca października, i dzieli się na 3 okresy, jednakże i poza tymi miesiącami można trafić na bardzo przyjemne warunki rejsowe. Na wybrzeżu dominuje typowy klimat śródziemnomorski, który w głębi lądu przeistacza się w umiarkowany klimat kontynentalny. Różnica temperatur na linii kilku kilometrów w głąb kraju może sięgać nawet klikunastu stopni celsjusza. Średnie temperatur wahają się tu od 1°C w okresie zimowym, do 27°C w wakacje, a średnia temperatura morza w lecie wynosi 25°C. Okres między końcem kwietnia a październikiem to więc idealny moment na wynajem jachtu w Chorwacji. Planując czarter jachtu i żeglugę w Chorwacji należy pamiętać, że Morze Adriatyckie jest otoczone Alpami i górami Dynarskimi, które sprawiają, że lokalne zjawiska atmosferyczne mogą mieć gwałtowny charakter. Szczególną uwagę należy tutaj zwrócić na charakterystyczne dla tego regionu wiatry, jakimi są Bora, Sirocco, Mistral i Jugo. Przed rejsem warto zapoznać się dokładnie z charakterystyką oraz okresami występowania.

Kiedy najlepiej wybrać się do Chorwacji?

Warto wynająć łódź w Chorwacji gdyż sezon żeglarski w Chorwacji trwa długo, rozpoczyna się on pod koniec kwietnia a kończy się dopiero w październiku. Lipiec i sierpień to wysoki sezon i wtedy jest najwięcej turystów.Najlepiej zaplanować wynajem jachtu w Chorwacji, kiedy jest mało turystów a temperatury nadal są sprzyjające do żeglugi, czyli w czerwcu lub wrześniu.

Ogólnie mówiąc wynajem łodzi w Chorwacji jest możliwe od wiosny do połowy jesieni.

Wynajem jachtu w Chorwacji: ciekawe miejsca

Należy pamiętać, że czarter łodzi w Chorwacji to nie tylko względnie niskie ceny i rewelacyjne oceny żeglarzy, lecz przede wszystkim zatrzęsienie zabytków i atrakcji dostępnych na wyciągnięcie ręki z prawie każdego portu. Miłośników historii z pewnością zachwyci miejscowa architektura, wśród której znajdziemy przykłady budowli antycznych, średniowiecznych jak i późniejszych. Na terenie kraju znajduje się ponadto 8 parków narodowych, z czego aż 7 zlokalizowanych jest nad samym morzem albo w pobliżu. Niewątpliwym atutem kraju jest również lokalna kuchnia, pełna ryb i owoców morza oraz specjałów typowych dla basenu Morza Śródziemnego.

Regionem najczęściej wybieranym przez turystów z Polski na wynajem łodzi w Chorwacji jest Dalmacja. Miejscowe porty, takie jak Split, Trogir czy Sukosan to miejsca znane ze swojej bazy żeglarskiej na całym świecie. Najczęściej wybieranymi miejscami rejsu i czarteru jachtów w Chorwacji prócz wyżej wymienionych jest Makarska, Szybenik oraz wyspy takie jak Hvar czy Iz. Dzięki lotniskom w Splicie oraz Zadarze, możemy spotkać bardzo wiele bezpośrednich połączeń z Polski.

Chorwacja uprawnienia żeglarskie

Od 2015 roku w Chorwacji przepisy dotyczące czarteru łodzi w Chorwacji są bardziej restrykcyjne. Na łodzie powyżej 9 metrów minimalnymi wymaganiami żeglarskimi w zdecydowanej większości przypadków jest patent sternika morskiego oraz dokument operatora radia. Istnieją oczywiście armatorzy, dla których patent sternika jest wystarczający dlatego przed wynajem łodzi w Chorwacji najlepiej zapytać bezpośrednio, czy na konkretną łódź prezentowaną w naszym systemie jest wymagany dokument radia VHF.

Żeglarstwo Chorwacja: Mariny w Chorwacji

Na malowniczym wybrzeżu i wyspach tego kraju znajduje się ponad 50 dobrze wyposażonych marin. Prawie połowa z nich należy do Adriatic Croatian International Club, znanego również jako ACI. Od 1983 roku ta największa chorwacka firma zajmująca się turystyką morską buduje porty jachtowe na Adriatyku. Dziś posiada ponad 20 marin, z których każda zawiera nie tylko miejsce do cumowania, ale cały kompleks elementów infrastruktury. Obejmuje to kawiarnie, pralnie i sklepy z artykułami żeglarskimi, stacje benzynowe, usługi kapitanów i punkty konserwacji. Zacumuj swój jacht w jednej z najlepszych marin ACI!

• ACI Marina Split to prawdziwy raj dla żeglarzy! Na czarter jachtów w Chorwacji nie ma naprawdę nic lepszego. Nic dziwnego, że została wyróżniona Europejską Nagrodą Błękitnej Flagi: znajdziesz tu zarówno dobrze wyposażone mola, jak i najczystsze plaże. Ta marina posiada 364 miejsca do cumowania, a jeśli czarterujesz w sezonie, radzimy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem.

• ACI Marina Pula znajduje się w naturalnej zatoce dobrze osłoniętej od wiatrów. Działa przez cały rok i jest gotowa na przyjęcie do 213 jachtów. Wszystko, czego potrzebujesz do serwisowania swojej łodzi, jest do Twojej dyspozycji, podobnie jak restauracje, sklepy i wypożyczalnie samochodów.

• ACI Marina Dubrovnik, nagrodzona również za najbardziej przyjazne dla środowiska plaże i najlepszą infrastrukturę, posiada 425 miejsc do cumowania jachtów. Nawet najbardziej wyrafinowany żeglarz będzie mile zaskoczony, ponieważ ta marina posiada wszystko, od kantorów wymiany walut po korty tenisowe!

• ACI Marina Trogir znajduje się na północnej stronie wyspy Ciovo i oferuje wspaniałe widoki na miasto. Ta mała, ale bardzo przytulna marina ma 162 miejsca do cumowania, a wszystkie miejsca do cumowania mają dostęp do wody i prądu.

• Oprócz ACI możesz również zatrzymać się w jednej z wielu prywatnych marin, które również posiadają całą niezbędną infrastrukturę. Jeśli nie musisz tankować, możesz zatrzymać się również w małych miejscowościach, gdzie znajdują się pomosty i miejsca do cumowania.

Jak dojechać do Chorwacji?

Najczęściej wybieranym sposobem podróżowania z Polski do Chorwacji to samochód.

Samochodem można łatwo i dosyć szybko dojechać do Chorwacji. Ten sposób podróży jest bardzo wygodny, bo jest się niezależnym i można zabrać ze sobą tyle bagażu, ile pozwala na to pojemność pojazdu.

Coraz częściej podróżujący z Polski wybierają podróż samolotem do Chorwacji. Podróżowanie do Chorwacji samolotem to duże udogodnienie ze względu na oszczędność czasu (2-3 godziny lotu). Możliwych połączeń z Polski jest naprawdę sporo: do Rijeki, Brac, Puli, Zadaru, Zagrzebia, Splitu, czy Dubrownika

Niektórzy wybierają się w podróż do Chorwacji pociągiem. Od 2022 ma kursować pociąg Kraków-Split przez Wiedeń ale też jest wiele innych bezpośrednich połączeń z Budapesztu i Wiednia.

W jakim języku można się porozumieć w Chorwacji ?

Wynajmując łodź w Chorwacji po raz pierwszy możesz się zastanawiać Dużo osób w Chorwacji umie mówić po niemiecku ze względu na dużą liczbę turystów z Niemiec, młodsze osoby umieją się porozumieć po angielsku. Chorwaci rozumieją język rosyjski. Skipperzy zawsze mówią po angielsku, dużo tez z nich mówi po niemiecku i po polsku!

Jaką walutą płaci się w Chorwacji?

Na chwilę obecną, walutą w Chorwacji jest kuna, lecz od pierwszego stycznia 2023 roku, euro zastąpi kuny.

Czego warto spróbować z kuchni chorwackiej?

Warto spróbować kilka chorwackich specjałów takich jak :

- Paški sir: popularna przystawka robiona z sera Pag, to lokalnie produkowany ser o bogatym, słonym smaku uzyskanym przez niezwykłą dietę owiec – składa się ona wyłącznie z dzikich ziół.

- Pašticada: to danie składa się z wolno gotowanej wołowiny w białym winie i przyprawach. Podaje się go zazwyczaj z gnocchi, czyli coś podobnego do kopytek.

- Gregada: gulasz rybny składający się z lokalnie złowionego homara, serioli i ślimaków morskich.

- Maneštra: gęsta zupa fasolowa z warzywami.