Czarter Jachtów z Vodice

  • -35 %
  Bavaria Cruiser 32 - Bavaria (2012)Vodice
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+1
  Silnik 1x20hp
  Zanurzenie 1.95m
  Rozmiar 33ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 1 110 €722 €*od 21/10 do 28/10Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -35 %
  Bavaria Cruiser 33 - Bavaria (2013)Vodice
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+1
  Silnik 1x28hp
  Zanurzenie 1.95m
  Rozmiar 33ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 1 150 €748 €*od 21/10 do 28/10Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -35 %
  Oceanis 34 - Beneteau (2014)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.82m
  Rozmiar 34ft
  gpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 1 160 €754 €*od 21/10 do 28/10Pokaż szczegóły
  on-line booking
 1. surfrider
  • -29 %
  Sun Odyssey 349 - Jeanneau (2017)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+1
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 1.50m
  Rozmiar 34ft
  outboardgpsautopilotanchorsolarpanel
  Od 1 010 €719 €*od 18/11 do 25/11Pokaż szczegóły
  • -35 %
  Bavaria Cruiser 36 - Bavaria (2012)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.95m
  Rozmiar 37ft
  outboardautopilotbowthrusteranchortoilet
  Od 1 210 €787 €*od 04/11 do 11/11Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -35 %
  Dufour 350 Grand Large - Dufour (2015)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.90m
  Rozmiar 34ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 1 260 €819 €*od 04/11 do 11/11Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -29 %
  Bavaria Cruiser 37 - Bavaria (2014)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+1
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.90m
  Rozmiar 37ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 1 100 €784 €*od 11/11 do 18/11Pokaż szczegóły
  • -29 %
  Sun Odyssey 410 - Jeanneau (2021)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+1
  Silnik ---
  Zanurzenie 2.17m
  Rozmiar 41ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanelwhinch
  Od 1 290 €919 €*od 11/11 do 18/11Pokaż szczegóły
  • -35 %
  Dufour 412 Grand Large - Dufour (2021)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 2.10m
  Rozmiar 42ft
  outboardautopilotbowthrusteranchor
  Od 1 580 €1 027 €*od 28/10 do 04/11Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -29 %
  Dufour 412 Grand Large - Dufour (2021)Vodice
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x50hp
  Zanurzenie 2.20m
  Rozmiar 42ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanel
  Od 1 390 €990 €*od 21/10 do 28/10Pokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

55 łodzi z Vodice

Vodice, to niewielka, ale typowa miejscowość turystyczna, położona w północnej Dalmacji, w bliskim sąsiedztwie z Szybenikiem. Nazwa miejscowości pochodzi od słowa „woda”, gdyż w całej okolicy znajdziemy wiele źródeł, które w dawnych czasach dostarczały wody pitnej mieszkańcom. Okolica żyje z turystyki, świadczą o tym liczne hotele oraz bardzo dobrze wyposażony port. Marina przyjmuje żaglówki, jachty, promy, ale też większe łodzie. Zaplecze turystyczne rozwija się, o czym mogą się państwo przekonać czarterując jacht w Vodicach. Proponujemy dwie opcje do wyboru: z lub bez skippera. Jeżeli chcą państwo sami stanąć za sterem, konieczne jest posiadanie podstawowych uprawnień żeglarskich.

Nie przegap w Vodice: Tribunj

Vodice – „Kwiat Turystyczny”

Vodice, kilkutysięczne miasteczko, zamienia się w okresie letnim w centrum wakacyjne. Zdobyło tytuł „Kwiat turystyczny”, co świadczy o wyjątkowo bogatej ofercie turystycznej miasteczka. Chorwackie Vodice to doskonały przykład nadmorskiego kurortu, który ma wiele do zaoferowania swoim wczasowiczom. Są to nie tylko zabytki, piękne plaże i zapierający dech w piersiach krajobraz. Jest to również bardzo szeroka oferta dla aktywnych. Czarter jachtu w Vodicach warto połączyć z nurkowaniem. Jeżeli jeszcze nigdy nie uprawialiśmy tego fascynującego sportu, możemy zapisać się do jednej z kilku szkół nurkowania. W takich szkołach można również wypożyczyć sprzęt oraz zapisać się na podwodną wycieczkę, podczas której będziemy mieć możliwość zobaczyć podwodny świat, wraz z jego zabytkami. Jeżeli ktoś woli jednak pozostać na powierzchni wody, to ma do wyboru wypożyczalnie kajaków, skuterów wodnych oraz żaglówek. Można również zdecydować się na windsurfing oraz stand up paddling, czyli wiosłowanie na stojąco. W Chorwacji popularne jest również wędkarstwo. Vodice to również doskonałe miejsce, dla osób lubiących jazdę rowerem. Znajdziemy tam 9 szlaków rowerowych, o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich prowadzą wzdłuż zabytków miasteczka, jak na przykład wykopaliska archeologiczne Velika Mrdakovica, kościół św. Ivana czy ruiny bazyliki z VI w. Inny szlak pokaże nam piękno okolicy – gaje oliwne oraz pola. Dla poszukiwaczy ekstremalnych doznań też coś się znajdzie – skok ze spadochronem to jedna z propozycji na niezapomniane wakacje w Vodicach.

Dalmacja północna – atrakcje

Czarter jachtu w Vodicach, to niezwykła okazja do poznania uroków Dalmacji północnej. Region nazywany jest „wrotami do parków narodowych”, ponieważ jego położenie otwiera wrota do pobliskich parków narodowych. Vodice są doskonałą bazą wypadową, jeżeli myślimy o wizycie w Parku Narodowym Plitwice, Kornati lub Paklenica. Jeziora Plitwickie znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Kompleks Jezior Plitwickich tworzą jeziora krasowe o różnej wielkości. Zbiorniki zachwycają niezwykłym, turkusowym kolorem. Z racji, że jeziora są ulokowane na różnych wysokościach, tworzą się pomiędzy nimi widowiskowe kaskady. Cały obszar Parku Narodowego jezior Plitwickich obejmuje ponad 296 kilometrów kwadratowych. Jest to jedne z największych obszarów chronionych w całej Chorwacji. Jest to również najbardziej popularna atrakcja turystyczna. Kornati to kolejny Park Narodowy, który zachwyca swoim pięknem i wyjątkowością. Archipelag Kornati to największy zespół wysp na Adriatyku. Składa się z malutkich skalnych wysepek, jak i dużych wysp. Największa jest Kornat, skąd nazwa całego archipelagu. Park Narodowy Kornati został utworzony w 1980 roku, z powodu coraz większej liczby turystów odwiedzających archipelag. Piękno i wyjątkowy charakter archipelagu dostrzegł już w 1929 roku George Bernard, irlandzki poeta. Napisał on wówczas: "W ostatnim dniu stworzenia Bóg pragnął ukoronować swoją pracę, dlatego z łez, gwiazd i oddechu stworzył Kornati". Innym Parkiem Narodowym, który leży nieopodal miasteczka Vodice, to Paklenica. Znajduje się w południowej części łańcucha gór Velebit, która jest jedną z najwyższych partii Gór Dynarskich. Park słynie z różnorodności form krasowych i jaskiń oraz bogatej fauny i flory. Obszar obejmuje dwa wąwozy: Velika Paklenica i Mala Paklenic. Jest to raj dla miłośników pieszych wędrówek oraz wspinaczy. Park zaliczany jest do najbardziej znanych europejskich ośrodków wspinaczki.

Żeglarstwo na Adriatyku

Chorwacja cieszy się popularnością wśród żeglarzy, ponieważ posiada doskonałe warunki do uprawiania tego sporu, jak i do wszelkich innych sportów wodnych. Czarter jachtu w Vodicach z pewnością pozwoli nam dostrzec idealne warunki Adriatyku. Woda jest przejrzysta i ciepła. Warunki pogodowe pozwalają na to, aby sezon żeglarski trwał od kwietnia do października. Natomiast urozmaicone wybrzeże dba o atrakcyjność każdego rejsu. Chorwacja ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę żeglarską. Liczne mariny zadbają o naszą wygodę i potrzeby. Co ważne, na Morzu Adriatyckim wieją pomyślne wiatry. Mistral, wieje łagodnie i niesie ze sobą dobrą pogodę. Występuje od czerwca, do połowy września. Jugo wieje z kierunku południowego i południowo-wschodniego. Wieczorem, po jego nastaniu, można spodziewać się burzy. Najbardziej niebezpiecznym wiatrem w tych regionach jest bora. Jest to wiatr gwałtowny, zimny i suchy. Ten wiatr często pojawia się bez żadnego ostrzeżenia. Niesie ze sobą wysokie ciśnienia, tworzy krótkie i wysokie fale. Może osiągnąć siłę 9 w skali Beauforta.

Chorwackie specjały

Mówiąc o kuchni chorwackiej, trzeba mieć na uwadze, że miały na nią wpływ sąsiadujące narody. Kuchnia bałkańska jak i włoska w szczególności. Jednym z dań, w którym widać włoskie inspiracje, jest czarne risotto. Jego specyficzny kolor powstaje z naturalnego tuszu kałamarnic, który wypuszczają, kiedy są w niebezpieczeństwie. Kolejnym daniem, które warto spróbować będąc w Chorwacji, to soparnik. Jest to pita z nadzieniem z buraka liściowego i młodej cebuli. Typowym dalmatyńskim daniem, jest brudet. Potrawę przygotowuje się z co najmniej 3 gatunków morza, a sos powstaje na bazie pomidorów, cebuli, czosnku i białego wina. Kuchnia na wybrzeżu, bazuje na owocach morza, dlatego warto skusić się również na ostrygi. Jest to prawdziwy afrodyzjak i delikates. Najczęściej je się go na surowo z sokiem z cytryny.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Vodice

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.