152 łodzi na wynajem na Seszelach

Typy jachtów dostępnych na czarter na Seszelach

Odkryj nasze destynacje

Nie przegap na Seszelach


Cena czarteru jachtu na Seszelach

Średnia tygodniowa cena wynajmu łodzi
Średnia cena poza sezonemŚrednia cena w sezonie
Najniższa cenaŚrednia cenaNajwyższa cenaNajniższa cenaŚrednia cenaNajwyższa cena
Jacht€ 2 900€ 4 000€ 18 760€ 2 964€ 4 500€ 18 900
Katamaran€ 3 500€ 5 000€ 21 000€ 3 800€ 6 000€ 24 700
Łódź motorowa€ 3 450€ 4 000€ 17 500€ 4 590€ 5 000€ 25 800

Żegluga na Seszelach

Seszele leżą w strefie klimatu równikowego wilgotnego z odmianą monsunową. Pory występowania monsunów, to maj – październik i grudzień – marzec. Kwiecień i listopad, to miesiące zmiany monsunu o 180 stopni. Monsuny różnią się siłą i kierunkiem wiatru.

Kiedy najlepiej wybrać się na czarter jachtu na Seszelach?

Idealny termin na wynajem jachtów na Seszelach z małą ilością opadów i słabymi wiatrami (do 4B) trwa od marca do kwietnia. Dla amatorów silniejszych podmuchów polecamy okres od maja do października. Większość wysp leży na zewnątrz pasa cyklonów, więc mocne wiatry są w zasadzie rzadkością. Ponadto na Seszelach nie występują huragany, co wpływa na możliwość czarteru jachtów przez cały rok. Średnia temperatura powietrza to 24 °C - 30 °C, wody ok. 28 st. C, natomiast opady mieszczą się w granicach od 2900 mm rocznie w Victorii do 3600 mm na zboczach górskich. Deszcze są zazwyczaj krótkie i gwałtowne, a z największą liczbą opadów spotkamy się na górzystych wyspach typu Mahé i Silhouette.

Najbardziej popularnym typem czarteru łodzi na Seszelach jest wynajem katamaranów, z lub bez skippera. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy łodzi żaglowych jednokadłubowych jak i motorowych nie będą mieli w czym wybierać. Z pokładu katamaranu będziesz mógł zaobserwować wiele gatunków roślin i zwierząt. Fani wędkarstwa również z pewnością będą mogli doświadczyć ponadprzeciętnych i obfitych połowów!

Jako, że Seszele raczej nie obfitują w bogactwo zasobów naturalnych, turystyka jest istotnym elementem życia mieszkańców tego archilepagu. Wpływa to na dobrze rozwinięta infrastrukturę turystyczną, utrzymującą się na wysokim poziomie przez cały rok. Ułatwiona żegluga oraz sprzyjająca pogoda sprawiają, że o czarterze jachtu na Seszelach mogą bez problemu myśleć nawet mniej doświadczeni żeglarze. Prócz morskiej części Seszeli, pamiętaj że część lądowa jest równie urokliwa,a region ten ma do zaoferowania znacznie więcej, niż idealne warunki dla miłośników żeglarstwa. Wyspy Mahé, Silhouette, Praslin i La Digue z pewnością sprostają twoim oczekiwaniom! Wspaniałe, piaszczyste plaże, egzotyczna fauna i flora oraz uprzejmi mieszkańcy Seszeli przypadną do gustu każdemu turyście, niezależnie od jego zainteresowań. Nurkowanie w okolicy legendarnej rafy koralowej Seszeli jest absolutnie rekomendowane.

Przed czarterem jachtu na Seszelach, zaleca się zaplanowanie i przygotowanie zapasów żywnościowych, gdyż jedzenie na Seszelach prawie w całości pochodzi z importu, w związku z czym jest bardzo drogie. Odradza się ponadto spożywania wody z kranu, również tej przegotowanej. Seszele oraz ich bogaty archipelag wysp są jednym z najlepszych miejsc do żeglugi na świecie, dlatego też w ofercie wynajem łodzi na Seszelach znajduje się wiele nowych i luksusowych katamaranów oraz jachtów. Główne bazy czarterowe znajdują się w Mahé lub Praslin. Nie zwlekaj i już dziś wynajmij jacht na Seszelach! Zapoznaj się z naszą ofertą łodzi i skontaktuj się z nami, a my znajdziemy jednostkę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Wynajem łodzi Seszele: Co warto zobaczyć?

Wynajmując jacht na Seszelach, warto zobaczyć niektóre niezwykłe miejsca na wodzie jak i na lądzie. Oto kilka z nich.

-Park Narodowy Praslin: To jedyny Seszelski Park Narodowy. Można w nim zobaczyć unikatową roślinność: lodoicję seszelską oraz rzadko spotykane gatunki ptaków takie jak gołąbek owocowy i papuga czarna

- Wynajmując łódź na Seszelach, musisz koniecznie zobaczyć plaże w La Digue: są piękne, a jedna z nich jest jedną z najczęściej fotografowanych plaż na świecie.

Wynajem jachtu na Seszelach: Co warto spróbować z kuchni seszelskiej?

Wynajmując jacht na Seszelach, warto spróbować lokalnej, pysznej kuchni. Podstawą kreolskiej kuchni stanowią owoce morza, ryż i ryby.

Seszelskie specjały to między innymi:

- stek z tuńczyka w sosie kreolskim

- krewetki w mleku kokosowym

- ryby zapiekane w liściu bananowca

Zanim wynajmiesz jacht na Seszelach, musisz wiedzieć w jakim języku można się tu porozumieć.

Na wyspie mówi się po kreolsku seszelskim, po francusku i po angielsku.

Nie będziesz miał wiec żadnego problemu, żeby się dogadać.