Czarter Jachtów w Baska Voda  • -5 %
  Eolo 730 Day - Eolo Marine (2019)Baska Voda
  Pojemność 8
  Kabiny 1 cab
  Koje 2
  Silnik 1x150hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 24ft
  gpsanchorwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od 890 €846 €*od 03/12 do 10/12Pokaż szczegóły
  • -5 %
  Activ 755 Open - Quicksilver (2018)Baska Voda
  Pojemność 10
  Kabiny ---
  Koje ---
  Silnik 1x300hp
  Zanurzenie 1.10m
  Rozmiar 26ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Wzmożone środki higieny
  Od 1 390 €1 321 €*od 03/12 do 10/12Pokaż szczegóły
Tylko kilka jednostek spełnia podane kryteria. Zmień parametry wyszukiwania, aby zobaczyć więcej wyników.
Cena orientacyjna bez zniżek

Raj dla podróżników

Na riwierze Makarskiej, każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacje z rodziną czy urlop z przyjaciółmi -każdy znajdzie odpowiednie atrakcje dla siebie. Wyjątkowy klimat zapewnia położenie miasteczka, z jednej strony mamy błękitny Adriatyk, a z drugiej strony ośnieżone masywy gór Biokovo. Czarter jachtu w Baška Voda, będzie doskonałą okazją na odwiedzenie takich miejsc, jak Hvar, Brač czy Brely, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Amatorzy sportów wodnych pokochają to miejsce, ponieważ jest tutaj spory wybór aktywności jakie można uprawiać. Nurkowanie, windsurfing, surfing, narty wodne, a nawet sporty ekstremalne – spływ raftingowy na rzece Cetina. Wieczory wypełnią nam liczne imprezy i zabawy organizowane przez lokalne bary i tawerny z muzyką na żywo. Największą architektoniczną atrakcją w okolicy jest kościół św. Lovrego z XVIII wieku oraz kościół św. Mikołaja Podróżnika z XIX w. Riwiera Makarska jest oddzielona od reszty kraju masywem górskim Biokovo, który decyduje o panującym klimacie. Szczególną cechą charakterystyczną dla tego miejsca, jest brak kontynentalnego powietrza, które jest zatrzymywane przez góry. Zima jest więc łagodna, a lato cechuje się wysokimi temperaturami powietrza i wody w morzu, ale również chłodzącym wiatrem mistralem.

Co w okolicy?

Czarter jachtu w Baška Voda, to okazja na poznanie okolicznych wyjątkowych miejsc. Błękitna Jaskinia na wyspie Biševo, jest zdecydowanie jednym z takich miejsc. Światło słoneczne przedostaje się do jaskini przez otwór pod wodą, przecinając załamującą się taflę wody, a następnie odbija się od dna jaskini. Napełnia go niesamowity błękitno-srebrny kolor. Widok jest niesamowity, wywiera duże wrażenie na turystach. I mimo, że kolor wody zachęca do kąpieli, jest to zabronione w tym miejscu. Błękitna jaskinia ma 24 metry długości, 12 metrów szerokości i 15 metrów głębokości. Przez mały sztucznie powiększony otwór może przepłynąć łódź. Dzięki Baronowi Eugenowi von Ransonnetowi, który opisał i zaprojektował ją w 1884 roku oraz zaproponował jej rozbudowę, jaskinia jest publicznie udostępniona. 5 km od miejscowości Split, leży Solin. Znajdują się tam pozostałości starożytnego miasta, które, jak się przypuszcza, zostało zbudowane w IV wieku przed naszą erą, a które do dziś jest utrzymane w dobrym stanie i można je zwiedzać. W 48 roku p. n. e. Juliusz Cezar ogłosił Salonę centrum rzymskiej prowincji Dalmacja. Centrum miasta miało formę trapezową, było otoczone murami miejskimi i wzmocnione wieżami. W jego obrębie znajdował się kompleks bazylik miejskich, a później zbudowano monumentalną katedrę. W południowej części znajdują się pozostałości forum, świątyni i teatru z I wieku.

Kulinarna uczta

Kuchnia chorwacka jest specyficzna dla każdego regionu, odzwierciedlając w ten sposób geografię, historię i kulturę kraju. Północne i południowe obszary Adriatyku charakteryzują się wariacjami na temat śródziemnomorskich dań. Tradycja grillowania i pieczenia ryb oraz przysmaków morza jest kontynuowana przez pokolenia. Jednak na północy Chorwacji, austro-węgierskie wpływy kulinarne są bardziej widoczne. Chorwacja słynie również z dobrych win, produkowanych zarówno w kontynentalnych, jak i przybrzeżnych regionach kraju. Uprawa winorośli i produkcja wina są chorwacką tradycją od wieków, zarówno w części kontynentalnej, jak i nadmorskiej. Najbardziej znane wina z chorwackiego wybrzeża i wysp to wina czerwone, takie jak Teran, Merlot, Kabernet, Opolo, Plavac, Dingač i Postup, lub białe wina, takie jak Malvazija, Pošip, Pinot, Pinot, Kujundžuša, Žlahtina i Muškat. Z kontynentalnej Chorwacji najbardziej znane są wina białe, takie jak Rizling, Graševina, Burgundac i Traminac. Ale najbardziej znanym chorwackim alkoholem jest rakija – mocna nalewka o smaku ziołowym lub owocowym. W nadmorskich regionach Chorwacji kuchnia ma raczej śródziemnomorski smak, z dużą ilością oliwy z oliwek użytej do przygotowania. Kuchnia chorwacka ma jednak swoją własną, odrębną tożsamość, szczególnie w odniesieniu do gotowania ryb. Tradycja grillowania i pieczenia ryb oraz owoców morza jest przenoszona z pokolenia na pokolenie, gdzie smak ryb zależy od techniki grillowania i rodzaju wybranego drewna. Wiele chorwackich restauracji rybnych posiada własne łodzie rybackie, więc goście mogą być pewni świeżości ryb. Grillowana wieprzowina i pieczona jagnięcina to typowe chorwackie potrawy, podobnie jak wołowina, która często jest gotowana w pysznym sosie pomidorowym. Chorwackie desery, to szeroki wachlarz ciast: ciasta śmietankowe inspirowane austriacką tradycją kulinarną, ciasta orzechowe o wpływie wschodnim, kremšnite (ciasta waniliowe i kremowe), ciasta jajeczne rožata, ciasta śmietankowe lub bogate tarty dalmatyńskie.

Marina Baška Voda

Marina Baška Voda znajduje się w turystycznym mieście Baška Voda, w pobliżu Makarskiej. Znajduje się w jednej z najpiękniejszych zatok Środkowej Dalmacji, otoczona długimi żwirowymi plażami, krystalicznie czystym morzem i górą Biokovo. Była to kiedyś wioska rybacka, a dzisiaj jest to znany i lubiany kurort turystyczny, z dobrymi restauracjami, pięknymi plażami i wieloma zabytkami historycznymi i kulturalnymi. Czarter jachtu w Baska Voda jest więc gwarancją czarteru w dobrym porcie. Jeżeli zależy nam na dobrym standardzie mariny, to jest to doskonałe miejsce. Dodatkowo piękny krajobraz otaczający marinę i słoneczna pogoda przez cały rok, zapewnią nam udane wakacje i wspomnienia do końca życia.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Baskiej Vodzie

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.