Brak wyników wyszukiwania

Zmień ustawienia filtrów lub skontaktuj się z doradcą GlobeSailor.

Korčula to idealne miejsce na czarter jachtu i wspaniałe wakacje w gronie rodziny lub przyjaciół. Wyspa jest szóstą co do wielkości na Adriatyku. Znajduje się na południu Chorwacji, w Dalmacji, pomiędzy Splitem a Dubrownikiem. Od półwyspu Peljesac oddziela ją kanał o tej samej nazwie, tylko 1,5 km dzieli ją od lądu stałego. Jest to jedna z najbardziej zielonych wysp w Chorwacji, pokryta górami, lasami i winnicami. Znajduje się tam wiele portów i zatoczek z turkusowymi wodami, takich jak Orlandusa, Pavja luka, Pupnatska luka Prizba, Grscica, Zavalatica, Rasohatica, które warto uwzględnić planując trasę rejsu.Nie zabraknie więc wspaniałych miejsc do nurkowania i relaksu w promieniach słońca. Mieszkańcy czerpią zyski między innymi z hodowli winorośli i oliwek, a także rybołówstwa.

Największym atutem wyspy jest piękno jej przyrody, ale nie sposób też pominąć jej dziedzictwa historycznego i kulturowego. Dwa największe miasta to średniowieczna Korčula, oraz położona przy wyjątkowo urokliwej zatoce na zachodzie Vela Luka. To pierwsze bywa nazywane “małym Dubrownikiem”, przyciąga wielu turystów z całego świata. Tamtejsze mury obronne są naprawdę imponujące, warto zwiedzić stare miasto i pospacerować w uroczych, wąskich uliczkach. Aby zobaczyć panoramę miasta, można wspiąć się na szczyt wieży katedry św. Marka, warto odwiedzić też dom, który zamieszkiwał Marco Polo i muzeum poświęcone słynnemu podróżnikowi.

Vela Luka znajduje się we wschodniej części wyspy i jest największym miastem na Korčuli. Znajduje się tam uzdrowisko Kalos, stocznia Greben, a także centrum kultury powstałe w odnowionym barokowym budynku, gdzie można zobaczyć kolekcje eksponatów archeologicznych z neolitu i czasów rzymskich, a także zbiór sztuki współczesnej. Miejscowe Towarzystwo Kulturalno-Artystyczne Hum krzewi muzykę, folklor i śpiew chóralny. Zatoka, w której położone jest miasto w szczycie sezonu jest pełna łodzi. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę świetne warunki żeglarskie, na które można liczyć w Chorwacji. Warto więc zdecydować się na czarter jachtu i odkrywać piękno chorwackiego wybrzeża. W okolicach Vela Luki znajduje się mnóstwo mniejszych zatoczek idealnych do kąpieli, a szczególnie urokliwa jest znajdująca się w pobliżu zielona wysepka Ošjak.

Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.