Czarter jachtów i wynajem łodzi na Korculi

 1. Activ 675 Sundeck - Quicksilver (2012)Korcula
  Kabiny 1 cab
  Koje 1+2
  Silnik 1x203hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 22ft
  gps
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 2. HM 22 Fly - Insidias Marine (2013)Korcula
  Kabiny 1 cab
  Koje 2
  Silnik 1x116hp
  Zanurzenie 1.00m
  Rozmiar 21ft
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
Tylko kilka jednostek spełnia podane kryteria. Zmień parametry wyszukiwania, aby zobaczyć więcej wyników.
Cena orientacyjna bez zniżek

2 łodzi Korcula

Warto zdecydować się na czarter jachtu na wyspie Korčula - to magiczne miejsce, wyjątkowo zielone i oferujące mnóstwo atrakcji. W mieście Korčuli koniecznie wybierz się na spacer po wąskich uliczkach w stronę plaży, aby podziwiać cudowny zachód słońca nad Adriatykiem. Ze względu urokliwe, niewielkie place, zabytkowe kościoły i wąskie uliczki, Korčula często porównywana jest do Dubrownika.

Korčula to idealne miejsce na czarter jachtu i wspaniałe wakacje w gronie rodziny lub przyjaciół. Wyspa jest szóstą co do wielkości na Adriatyku. Znajduje się na południu Chorwacji, w Dalmacji, pomiędzy Splitem a Dubrownikiem. Od półwyspu Peljesac oddziela ją kanał o tej samej nazwie, tylko 1,5 km dzieli ją od lądu stałego. Jest to jedna z najbardziej zielonych wysp w Chorwacji, pokryta górami, lasami i winnicami. Znajduje się tam wiele portów i zatoczek z turkusowymi wodami, takich jak Orlandusa, Pavja luka, Pupnatska luka Prizba, Grscica, Zavalatica, Rasohatica, które warto uwzględnić planując trasę rejsu.Nie zabraknie więc wspaniałych miejsc do nurkowania i relaksu w promieniach słońca. Mieszkańcy czerpią zyski między innymi z hodowli winorośli i oliwek, a także rybołówstwa.

Największym atutem wyspy jest piękno jej przyrody, ale nie sposób też pominąć jej dziedzictwa historycznego i kulturowego. Dwa największe miasta to średniowieczna Korčula, oraz położona przy wyjątkowo urokliwej zatoce na zachodzie Vela Luka. To pierwsze bywa nazywane “małym Dubrownikiem”, przyciąga wielu turystów z całego świata. Tamtejsze mury obronne są naprawdę imponujące, warto zwiedzić stare miasto i pospacerować w uroczych, wąskich uliczkach. Aby zobaczyć panoramę miasta, można wspiąć się na szczyt wieży katedry św. Marka, warto odwiedzić też dom, który zamieszkiwał Marco Polo i muzeum poświęcone słynnemu podróżnikowi.

Vela Luka znajduje się we wschodniej części wyspy i jest największym miastem na Korčuli. Znajduje się tam uzdrowisko Kalos, stocznia Greben, a także centrum kultury powstałe w odnowionym barokowym budynku, gdzie można zobaczyć kolekcje eksponatów archeologicznych z neolitu i czasów rzymskich, a także zbiór sztuki współczesnej. Miejscowe Towarzystwo Kulturalno-Artystyczne Hum krzewi muzykę, folklor i śpiew chóralny. Zatoka, w której położone jest miasto w szczycie sezonu jest pełna łodzi. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę świetne warunki żeglarskie, na które można liczyć w Chorwacji. Warto więc zdecydować się na czarter jachtu i odkrywać piękno chorwackiego wybrzeża. W okolicach Vela Luki znajduje się mnóstwo mniejszych zatoczek idealnych do kąpieli, a szczególnie urokliwa jest znajdująca się w pobliżu zielona wysepka Ošjak.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Korcula

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.