Czarter katamaranów w Chorwacji  • -8 %
  Lavezzi 40 - Fountaine Pajot (2007)ACI Marina Split
  Pojemność 10
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik 2x29hp
  Zanurzenie 1.10m
  Rozmiar 39ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Wzmożone środki higieny
  Od 2 350 €2 166 €*od 23/12 do 30/12Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -7 %
  Lagoon 400 S2 - Lagoon (2013)ACI Marina Split
  Pojemność 12
  Kabiny 6 cab
  Koje 12
  Silnik 2x41hp
  Zanurzenie 1.21m
  Rozmiar 39ft
  gpsautopilotanchorsolarpanelwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od 3 370 €3 137 €*od 24/01 do 31/01Pokaż szczegóły
  on-line booking
 1. Lagoon 42 - Lagoon (2018)ACI Marina Dubrovnik
  Pojemność 12
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+4
  Silnik 2x58hp
  Zanurzenie 1.25m
  Rozmiar 42ft
  gpsautopilotanchorwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od1 400 €*od 11/03 do 18/03Pokaż szczegóły
  on-line booking
 2. Lagoon 50 - Lagoon (2018)Seget Donji
  Pojemność 14
  Kabiny 6 cab
  Koje 12+2
  Silnik 2x80hp
  Zanurzenie 1.40m
  Rozmiar 48ft
  gpsautopilotanchorgeneratorwhinchtoilet
  Wzmożone środki higieny
  Od3 000 €*od 11/03 do 18/03Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -24 %
  Lagoon 42 - Lagoon (2018)ACI Marina Split
  Pojemność 12
  Kabiny 6 cab
  Koje 12
  Silnik 2x57hp
  Zanurzenie 1.25m
  Rozmiar 42ft
  outboardgpsautopilotanchorsolarpanelgeneratorwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od 4 270 €3 251 €*od 01/04 do 08/04Pokaż szczegóły
  on-line booking
 3. Lagoon 52 Fly - Lagoon (2017)ACI Marina Dubrovnik
  Pojemność 14
  Kabiny 6 cab
  Koje 12+2
  Silnik 2x81hp
  Zanurzenie 1.55m
  Rozmiar 52ft
  gpsautopilotanchorgeneratorwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od3 000 €*od 11/03 do 18/03Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -19 %
  Lagoon 440 - Lagoon (2008)Trogir
  Pojemność 11
  Kabiny 5 cab
  Koje 11
  Silnik 2x55hp
  Zanurzenie 1.30m
  Rozmiar 45ft
  gpsautopilotanchorwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od 2 000 €1 625 €*od 01/04 do 08/04Pokaż szczegóły
  • -24 %
  Nautitech 40 Open - Nautitech (2016)Trogir
  Pojemność 10
  Kabiny 6 cab
  Koje 10
  Silnik 2x30hp
  Zanurzenie 1.20m
  Rozmiar 39ft
  outboardgpsautopilotanchortoilet
  Wzmożone środki higieny
  Od 2 000 €1 520 €*od 18/03 do 25/03Pokaż szczegóły
  on-line booking
  • -29 %
  Lagoon 450 - Lagoon (2014)Sukosan
  Pojemność 12
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+4
  Silnik 2x54hp
  Zanurzenie 1.30m
  Rozmiar 46ft
  gpsautopilotanchorsolarpanelgeneratorwhinchtoilet
  Wzmożone środki higieny
  Od 2 260 €1 610 €*od 18/03 do 25/03Pokaż szczegóły
  • -24 %
  Lagoon 400 S2 - Lagoon (2016)ACI Marina Dubrovnik
  Pojemność 11
  Kabiny 5 cab
  Koje 11
  Silnik 2x40hp
  Zanurzenie 1.22m
  Rozmiar 39ft
  outboardgpsautopilotanchorwhinch
  Wzmożone środki higieny
  Od 2 600 €1 976 €*od 18/03 do 25/03Pokaż szczegóły
  on-line booking
Cena orientacyjna bez zniżek
Chorwacja słynie z nowoczesnej i dobrze rozwiniętej infrastruktury żeglarskiej, dzięki czemu na miejscu z pewnością będziecie mieć do dyspozycji wszystkie usługi niezbędne do przygotowania rejsu i odpowiedniego zaopatrzenia waszej łodzi. Wynajem katamaranu w Chorwacji to idealne rozwiązanie, pozwalające na odkrycie bogatego wybrzeża oraz poukrywanych w nim zatok i zatoczek, często zbyt płytkich dla łodzi żaglowych jednokadłubowych. Tak więc poza odczuwalnie większym komfortem oraz dużą ilością przestrzeni zarówno na, jak i pod pokładem, wynajem katamaranu w Chorwacji zapewnia idealne warunki do żeglowania z wyspy na wyspę, okazje do zrzucania kotwicy w uroczych zatoczkach, a przede wszystkim możliwość cieszenia się słodkim lenistwem w otoczeniu lazurowej wody. Katamaran to idealna łódź dla rodzin z dziećmi lub dla turystycznej załogi, nastawionej na wypoczynek i zwiedzanie. Na jej pokładzie będziecie mogli zakotwiczyć bardzo blisko chorwackiego wybrzeża i w spokoju cieszyć się kąpielą, bądź uprawiać sporty wodne. Czy to w gronie rodzinnym, czy z przyjaciółmi, charter katamaranu w Chorwacji to gwarancja udanych wakacji.

Trzy powody, dla których warto wynająć katamaran w Chorwacji

1. Raj dla miłośników sportów wodnych

Chorwacja jest nie tylko uprzywilejowanym miejscem do żeglowania, ale także doskonałym placem zabaw dla miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych! Wynajmij swój katamaran w Chorwacji a na pewno nie będziesz tego żałować.Nurkowie będą zachwyceni na półwyspie Istria, na wyspie Fraškeri, gdzie można obserwować koniki morskie i przepłynąć przez szereg podwodnych tuneli. Zostaw na kilka godzin wygodny katamaran i wypłyń kajakiem na krystalicznie czyste wody przylądka Kamenjak, aby odkryć jaskinie pod klifami i popływać w pięknych zatoczkach. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody! Na kitesurfing i windsurfing warto wybrać się na południe Chorwacji, gdzie spot Viganj na półwyspie Peljesac lub spot Bol na wyspie Brač będą idealne dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Ze względu na wąskie plaże startowe będą one bardziej odpowiednie dla doświadczonych jeźdźców niż dla początkujących.

2. Bujna przyroda

Wybrzeże Adriatyku i chorwackie wyspy nie są jedynymi bogactwami tego kraju. Ziemia ta jest pełna niesamowitych miejsc. Niektóre z nich są położone na tyle blisko wybrzeża, że można wybrać się na jednodniową wycieczkę. Jednym z nich jest Park Narodowy Plitwice, położony 1,5 godziny drogi od Zadaru. Dzięki kaskadowym jeziorom i chronionemu zielonemu lasowi, wędrówka po ścieżkach z bali rozluźni Twoje nogi po kilku dniach spędzonych na pokładzie katamaranu.

Ze Splitu, podczas wynajmu katamaranu w Chorwacji, można wybrać się na cały dzień do Parku Narodowego Krka. Czekają tam na Ciebie wyjątkowe przeżycia. Z dala od ruchliwych ulic chorwackich miast można odkryć imponujące trawertynowe bariery, naturalną formację wapienną, z której pochodzi 7 wodospadów parku. Podczas spaceru nie sposób pominąć klasztoru Visovac na maleńkiej wysepce Visovac czy Skradinski buk, najdłuższego wodospadu na rzece Krka. Zabierz ze sobą strój kąpielowy, ponieważ w niektórych wodospadach w parku można się kąpać!

3. Najpiękniejsze zatoczki

Renoma chorwackich plaż jest powszechnie znana. Ich piękno i wyjątkowość są tego wielką częścią. Do najpiękniejszych należą:

Plaża Betina Špilja, niedaleko Dubrownika, zaskakujące miejsce, ponieważ znajduje się w dużej jaskini.Piękna, dzika plaża Salbunara na wyspie Biševo to idealne miejsce na odpoczynek po wycieczce do błękitnej jaskini.Zatoczka Stiniva na wyspie Vis to prawdziwy kawałek raju. Jest to ukryta plaża, otoczona z dwóch stron klifami, do której łatwiej dostać się łodzią.

Katamarany stają się coraz bardziej popularną opcją dla czarterujących jachty, doświadczonych żeglarzy i bosmanów z całego świata; stąd też coraz większe wysiłki stoczni i projektantów, aby tworzyć coraz bardziej komfortowe i przestronne modele (Lagoon, Fountaine Pajot). Niektóre katamarany są jednak projektowane z myślą o optymalizacji osiągów, jak np. katamarany Catana czy TS 42, które konkurują innowacyjnością i prędkością.

Istnieje wiele godnych uwagi zalet czarteru katamaranu w Chorwacji w porównaniu z jednokadłubowcem, w tym mniejszy przechył, co oznacza, że rejs będzie bardziej relaksujący i wygodny, a także znacznie bezpieczniejszy. Podwójna przestrzeń pokładowa w połączeniu z flybridge i kokpitem daje łodziom większy poziom komfortu i wygody w porównaniu z wieloma jednokadłubowcami o podobnej długości.Płytkie zanurzenie katamaranu pozwala zbliżyć się do brzegu bardziej niż w przypadku innych jachtów, co oznacza, że możesz zarzucić kotwicę w ukrytych zatoczkach i plażach i pływać w spokoju! Ponadto katamarany są wyposażone w dwa silniki, co sprawia, że mimo swojej objętości mają większą moc, a zatem łatwiej nimi zarządzać i manewrować podczas żeglugi, a także zazwyczaj są w stanie osiągnąć prędkość do 30% większą niż jednokadłubowce o tej samej długości.

Katamarany do wynajęcia składają się zazwyczaj z 4 podwójnych kabin, dla 8-10 osób, w zależności od konstrukcji. Niektóre z nich mają także kabiny, które mogą pomieścić 1-2 dodatkowe osoby. Statek o długości 40 stóp (np. Lagoon 400, Lipari 41, Nautitech 40, ...) jest idealny dla grupy 8-10 osób. Czarter katamaranu może być bardziej dostosowany dla rodzin z dziećmi lub grup przyjaciół ze względu na większy komfort. Większe wykorzystanie silników zamiast samych żagli lepiej odpowiada osobom mniej przyzwyczajonym do życia na morzu lub podatnym na chorobę morską.

Co zrobić, jeśli jestem początkujący?

Katamarany są idealne zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących żeglarzy; polegając w mniejszym stopniu na żaglach, można pływać używając tylko silników. Jeśli jesteś początkujący lub nigdy nie żeglowałeś, istnieje możliwość czarteru z profesjonalną załogą; dzięki usługom skipera i hostessy nie będziesz musiał martwić się o nawigację, posiłki czy sprzątanie, więc możesz cieszyć się maksymalnym komfortem i minimalnym stresem podczas wakacji!

Możesz wynająć katamaran w Chorwacji dla jednej lub dwóch osób, z częściowym lub pełnym wyżywieniem oraz indywidualnym programem nawigacyjnym; jest to doskonały sposób, aby cieszyć się wszystkimi cudami żeglarstwa bez zbędnego wysiłku! Oferujemy liczne rejsy kabinowe w niewiarygodnych miejscach. Możesz odkrywać chorwackie Wybrzeże Dalmatyńskie i pływać w krystalicznie czystej wodzie Adriatyku na pokładzie jachtu Bali 4.3 lub skorzystać z rejsu all inclusive na Seszelach na pokładzie Eleuthera 60, gdzie będziesz miał okazję poznać tropikalną faunę i florę tego zapierającego dech w piersiach archipelagu.... Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać więcej informacji, jeśli interesuje Cię czarter kabiny na następny rejs.

Jaki powinienem mieć budżet na czarter katamaranu w Chorwacji?

Jedną z wielu zalet wynajem katamaranu w Chorwacji przez GlobeSailor jest szeroki wybór dostępnych łodzi, co oznacza, że możesz wynająć katamaran już od 510 euro za tydzień! Ceny różnią się w zależności od sezonu, w którym chcesz odbyć rejs, zazwyczaj szczytowe miesiące są znacznie droższe, więc jeśli planujesz wtedy żeglować, upewnij się, że dokonasz rezerwacji odpowiednio wcześnie! Ceny będą również zależeć od Twoich potrzeb związanych z czarterem; na przykład, jeśli potrzebujesz usług skippera i hostessy podczas rejsu, może to dodać do ceny co najmniej kolejne 300 euro za dzień. Wynajmij katamaran w Chorwacji już teraz i ciesz się komfortem i widokami na morzu.

Podstawowe wskazówki dotyczące żeglowania katamaranem

Jeśli jesteś bardziej przyzwyczajony do żeglowania jednokadłubowcem lub po prostu chcesz przypomnieć sobie niektóre z kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać podczas czarteru katamaranu, oto kilka najważniejszych z nich:

Jeśli płyniesz pod napędem, co wiele osób wybiera podczas żeglowania katamaranem, najważniejsze jest to, że masz dwa silniki; mając po jednym w każdym kadłubie, manewrowanie jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku jednokadłubowca.

Jednak podczas żeglugi pod żaglami należy wziąć pod uwagę kilka istotnych różnic: po pierwsze, katamarany nie płyną pod wiatr tak dobrze jak jednokadłubowce, a najlepiej sprawdzają się, gdy płyną z wiatrem. Po drugie, jedną z największych zalet czarteru katamaranu jest to, że nie przechyla się on, co może sprawić, że życie na pokładzie jest o wiele bardziej płynne i wygodne, więc podczas towarzyskiego rejsu z przyjaciółmi i rodziną żegluga nie powinna być tak uciążliwa, ale z drugiej strony trudniej wyczuć, czy łódź nie jest zbytnio zakotwiczona. Na koniec, kotwicząc łódź, należy wziąć pod uwagę, że katamarany stawiają mniejszy opór wodzie niż jednokadłubowce, więc ich wyhamowanie zajmuje więcej czasu, ale płytkie zanurzenie oznacza, że będziesz mógł zakotwiczyć w miejscach, o których żaglówki mogą tylko pomarzyć!
Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Chorwacji

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.