1778 łodzi w Grecji

Łódź Żaglowa czarter w Grecji


Trzy powody, dla których warto wyczarterować jacht żaglowy w Grecji

1. Jedenasta najdłuższa linia brzegowa na świecie

Z ponad 3700 km linii brzegowej do odkrycia i jednymi z najlepszych plaż na świecie, Grecja z pewnością cię nie zawiedzie. Dostęp do Morza Jońskiego, Egejskiego i Śródziemnego oznacza, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są tu plaże dla par i rodzin, wyspy dla odkrywców i plażowiczów... wynajem jachtu żaglowego w Grecji będzie początkiem niezapomnianych wakacji!

2. Wyspy a wyspy...

Grecja posiada najbardziej malownicze wyspy w Europie, więc czarter jachtu żaglowego w Grecji pozwoli Ci odkryć te, które chcesz, we własnym tempie, abyś mógł spędzić idealne wakacje!

Korfu to wyśmienita kuchnia, drzewa oliwne i dziewicze plaże.

Kos to wyspa portowa, z wenecką architekturą i krystalicznie czystą wodą.

Lefkada to uderzający błękit morza, pastelowe budynki i słynne na całym świecie plaże.

Mykonos to stylowe tłumy, tętniące życiem nocnym i atramentowe błękitne zatoki.

Naksos to rodzinne plaże, brukowane uliczki i górskie wioski.

Rodos to starożytne skarby, zalesione doliny i złote piaski.

Santorini to romantyzm, wspaniałe zachody słońca i białe domki na wzgórzach.

3. Przystań żeglarska

Zobaczysz, że jeśli masz zamiar czarterować jacht żaglowy właśnie w Grecji, to był to dobry wybór. Oprócz mnogości wyboru wysp i tysięcy kilometrów linii brzegowej, Grecja od lat jest rajem dla żeglarzy ze względu na niemal idealne warunki nawigacyjne! Popularność tego kraju wśród wynajmujących jachty oznacza, że jest on domem dla największej floty czarterowej na świecie, a co za tym idzie, wielu dobrze rozwiniętych, bezpiecznych portów z wszelkimi zasobami i usługami, jakich możesz potrzebować. Dodatkowo, klimat nie mógłby być bardziej idealny; z łagodnymi wiatrami w osłoniętej Zatoce Sarońskiej, odpowiednimi dla mniej doświadczonych żeglarzy oraz silniejszymi wiatrami na Cykladach dla najbardziej doświadczonych żeglarzy! Od kwietnia do września temperatury wynoszą średnio 25 stopni Celsjusza, a słońce, błękitne niebo, stałe pasaty i przejrzyste wody - czy może być coś lepszego?

Grecja dla smakoszy

Nasi ulubieńcy kulinarni w Grecji:

Haloumi - ser, który można grillować.

Dolmadakias: liście winorośli nadziewane ryżem, cebulą i liśćmi mięty.

Smażone kalmary

Nie wahaj się spróbować Ouzo, typowego greckiego napoju alkoholowego o lekkim posmaku anyżu.

Wynajem jachtu żaglowego w Grecji będzie najprzyjemniejszym i najbardziej praktycznym sposobem poruszania się po różnych wyspach greckich. Wynajmij łódź żaglową w Grecji, a będziesz mógł poruszać się szybciej i dotrzeć do trudno dostępnych zatoczek i plaż.

Wynajem jachtu żaglowego w Grecji: Dojazd

W kraju znajduje się kilka międzynarodowych lotnisk rozsianych po całym kontynencie i wyspach. Daje to łatwy start do czarteru żaglówki w Grecji.

Mykonos (Lotnisko Mykonos): Lotnisko Mykonos znajduje się 4 km od Chory, głównego miasta wyspy.

Santorini (Lotnisko Santorini): Lotnisko na wyspie znajduje się 5 km od głównego miasta wyspy, Fira.

Kreta (Lotnisko Heraklion "Nikos Kazantzakis"): Położone 3 km od centrum Heraklionu Kreta jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w całym kraju.

Kreta (Lotnisko Sitia): Lotnisko krajowe również zlokalizowane na Krecie.

Paros (Lotnisko Paros): Lotnisko na wyspie Paros znajduje się 3 km od centrum miasta Parikia.

Sezon żeglarski w Grecji

Od kwietnia do września temperatury w Grecji przekraczają 25°C, niebo jest bezchmurne, a słońce świeci bez przerwy. Szczyt sezonu trwa od lipca do sierpnia. Cyklady są uważane za trudne i powinny raczej być żeglowane przez zaawansowanych żeglarzy, ponieważ panuje tam osławiony letni wiatr Meltemi. Porusza się on z północno-wschodniego Morza Egejskiego przez Cyklady i może tam osiągnąć siłę wichury, tak że nie możesz opuścić portu. Z kolei w Zatoce Sarońskiej, Sporadach czy Morzu Jońskim mniej doświadczeni żeglarze znajdą świetne trasy i bezpieczne zatoki do cumowania.

A jeśli nie masz patentu a chcesz wynająć łódź żaglową, możesz wyczarterować jacht żaglowy ze sternikiem. Skipper zajmie się żeglugą, poprowadzi Cię w najlepsze miejsca, a Ty będziesz miał spokojną głowę.Ile kosztuje wynajęcie łodzi żaglowej w Grecji?Koszt wynajmu łodzi żaglowej w Grecji na tydzień waha się od 500 euro do 200 000 euro.
Średnia cena tygodniowa za wynajem łodzi żaglowej w Grecji:.
Średnia cena poza sezonem Średnia cena w sezonie
Niska cena Średnia cena Wysoka cena Niska cena Średnia cena Wysoka cena
Jachty żaglowe€ 1 000€ 2 000€ 40 000€ 1 500€ 3000€ 50000