Czarter Łodzi Żaglowych na Krecie

 1. Gib Sea 334 - Gib Sea (2003)Heraklion
  Pojemność 10
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 33ft
  gpsautopilotanchor
  ze skipperem / załogą
  Od2 450 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
 2. Bavaria 46 Cruiser - Bavaria (2009)Heraklion
  Pojemność 9
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+1
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie 1.85m
  Rozmiar 47ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchortoilet
  Od3 000 €*od 23/09 do 30/09Pokaż szczegóły
 3. Sun Odyssey 42i - Jeanneau (2009)Heraklion
  Pojemność 8
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x55hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 42ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanel
  ze skipperem / załogą
  Od5 000 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
 4. Elan Impression 434 - Elan (2008)Heraklion
  Pojemność 8
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 44ft
  outboardgpsautopilotbowthrustersolarpaneltoilet
  Od3 500 €*od 23/09 do 30/09Pokaż szczegóły
 5. Beneteau 39 - Beneteau (2009)Heraklion
  Pojemność 8
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x46hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 37ft
  outboardgpsautopilotanchorsolarpanel
  ze skipperem / załogą
  Od2 700 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
 6. Oceanis 361 Clipper - Beneteau (2004)Heraklion
  Pojemność 8
  Kabiny 3 cab
  Koje ---
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 36ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od1 800 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
 7. Hanse 470 - Hanse (2012)Heraklion
  Pojemność 8
  Kabiny 3 cab
  Koje ---
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 47ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanelgeneratorwhinchtoilet
  Od3 000 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
 8. Beneteau 43 - Beneteau (2009)Heraklion
  Pojemność 8
  Kabiny 4 cab
  Koje 8
  Silnik 1x54hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 43ft
  gpsautopilotanchor
  ze skipperem / załogą
  Od4 200 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
 9. Elan Impression 514 - Elan (2009)Heraklion
  Pojemność 10
  Kabiny 5 cab
  Koje ---
  Silnik 1x112hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 53ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanelgeneratorwhinchtoilet
  ze skipperem / załogą
  Od5 500 €*od 01/10 do 08/10Pokaż szczegóły
Tylko kilka jednostek spełnia podane kryteria. Zmień parametry wyszukiwania, aby zobaczyć więcej wyników.
Cena orientacyjna bez zniżek

Najbardziej na południe wysunięta grecka wyspa – Kreta

Kreta, to idealne miejsce i do plażowania i do uprawiania sportów wodnych i do zwiedzania. Piękne plaże, czyste morza i liczne zabytki sprawią, że czarter łodzi na Krecie, będzie niezapomnianym przeżyciem. Kreta oferuje wyjątkowe atrakcje. Jedną z nich, jest rozbrzmiewająca muzyka lutni i liry. Każdego wieczoru w Chanii, na starym mieście, w jednej z tawern, rozbrzmiewa kreteńska muzyka, która najczęściej mówi o miłości i walce o wolność. Podczas biesiady, kiedy stół jest syto zastawiony przekąskami – mezedes, Kreteńczycy piją raki, czyli anyżówkę z wytłoczyn winogronowych. Miłośnicy ceramiki, powinni odwiedzić garncarską wioskę Margarites, która od wieków słynie z wyrobów ceramicznych. Miłośnicy pieszych wędrówek, też znajda tutaj coś dla siebie, Wyspa słynie z krajobrazu ze słabo zaludnionymi płaskowyżami. Łatwo dostępnym i jednocześnie bardzo pięknym obszarem jest płaskowyż Nida, u podnóży szczytu Psiloritis. Miłośnicy nocnego życia, powinni udać się do Heraklionu, gdzie stylowe i modne kawiarnie zapewniają uciechę do później nocy.

Oryginalny wschód wyspy - Sitia

Heraklion i Chania, to najczęściej wybierane regiony turystyczne na Krecie. Ale wyspa ma do zaoferowania dużo więcej, dlatego warto wybrać się na przykład na wchód wyspy, do regionu Sitia. Góry nie przytłaczają, gaje oliwne nie są tak liczne, drogi są kręte i ciągną się dolinami od wnętrza wyspy, w stronę morza. Podczas czarteru łodzi na Krecie, odwiedzimy wiele pięknych miejsc, jednak wiele z nich często oblegają turyści. Sitia, to region, w którym będziemy mogli odpocząć od zgiełku i nacieszyć się przyrodą. Miasteczko Sitia, leżące nad zatoką o tej samej nazwie, składa się z piaszczystej plaży, portu, gdzie cumują łodzie rybackie, jachty, statki towarowe i promy, centralnego placu z kawiarniami i palmami. W miasteczku znajdziemy również historyczne miejsce, dawny fort Wenecjan – Kazarma. W lecie, często odbywają się tutaj spektakle teatralne i koncerty. W Sitii znajdziemy wiele barów i klubów muzycznych, ale miejscowi często spędzają wieczory w tawernach poza miastem, gdzie mogą posłuchać kreteńskiej muzyki.

Sportowa strona Krety

Czarter łodzi na Krecie, to okazja do aktywnego spędzenia czasu. Nie tylko miłośnicy sportów wodnych znajda zajęcie dla siebie. Kreta, jest to bowiem wyspa, która ma do zaoferowania wiele więcej. Golf, jazda konna, kursy tańca – grecka kultura jest silnie związana z tańcem. Kursy, jakie organizuje się na wyspie, często są połączone z krótkim wykładem na temat historii i tradycji greckiej muzyki. Joga, tai-chai i ćwiczenia medytacyjne to często praktykowane zajęcie na południu wyspy. Również na południu wyspy, w okolicach Aradeny, można skoczyć na bungee. Skacze się ze starego mostu, na wysokości 138 metrów. Skacze się w dół wąwozu Aradena. Jeżeli wolimy bezpieczniejszą wersję skoku, można to zrobić na terenie parku wodnego Star Beach w Chersonisos. Znajduje się tutaj dźwig, z którego można skoczyć na bungee z wysokości 50 metrów. Kreta to również idealne miejsce na wycieczki rowerowe. Górskie tereny zapewnią frajdę kolarzom, na każdym poziomie zaawansowania. Osoby bardziej zaprawione w bojach mogą same pokonać górskie szczyty, natomiast Ci, którzy wolą spokojniejsze trasy, zostaną dowiezieni autobusem na pewną wysokość, a stamtąd mogą zjechać na rowerze w dół.

Święta na Krecie

Mieszkańcy wyspy lubią świętować. Robią to często i z przyjemnością. Najczęściej świętuje się dzień patrona wsi. Zabawę zaczyna się już dzień wcześniej, muzyka i taniec rozbrzmiewają w okolicy, a w sam świąteczny dzień, odprawia się mszę. W okresie lipiec – sierpień, warto wziąć udział w Festiwalu Renesansowym w Retimnie. Festiwal oferuje wykłady, spektakle teatralne i koncerty, które odnoszą się do okresu rozkwitu na wyspie, czyli do renesansu. W tym samym okresie, w Heriaklonie, odbywa się Festiwal Kultury – w całym mieście, w różnych miejscach odbywają się różne wydarzenia kulturalne. W sierpniu, w większości kreteńskich miejscowości, odbywa się odpust, z ludową muzyką i tańcem. Ciekawym doświadczeniem jest również Festiwal Ziemniaka w Tzermiado, czyli muzyka, taniec i degustacja ziemniaków.

Kreteńska gastronomia

Czarter łodzi na Krecie, to okazja nie tylko do poznania historii tej wyspy, ale również jej przepysznej kuchni. Na co warto się skusi? Briam, czyli warzywne ratatouille z dużą ilością bakłażanów i oliwa z oliwek, choriatiki, sałatkę wiejskę z kozim serem i oliwkami oraz na chtapodi, czyli ośmiornicę grillowaną, duszoną lub podawaną na zimno w sałatce. Będąc w Grecji, warto skosztować również dolmades, czyli mięso mielone z ryżem, zawijane w liście winogron, podawane najczęściej w jajeczno-cytrynowym sosie, juvetsi – pieczony w glinianym garnku makraon z wołowiną, kalitsunia – pierogi ze szpinakiem lub botwiną i białym serem oraz pantsaria, czyli inaczej burak ćwikłowy podawany na zimno lub na gorąco. Grecy bardzo lubią pić kawę. Kreteńczycy piją albo grecką kawę mokka, w której woda gotuje się razem z kawą i cukrem, albo kawę rozpuszczalną z pianką i kostkami lodu – frappe, albo rozpuszczalna ness sesto. Jeżeli chodzi o desery, to oprócz torcików i ciast biszkoptowych, Grecy zajadają się orientalnymi specjałami z orzechami i miodem, jak bakława i kataifi.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs na Krecie

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.