Szlak żeglarski po Cykladach

Jeśli rozważasz czarter jachtu w Grecji, wielu żeglarzy wybiera Cyklady na miejsce do żeglugi. Oprócz lipca i sierpnia, kiedy to ryzyko związane z niekorzystną sytuacją meteorologiczną jest wysokie ze względu na Melthem, Cyklady są naprawdę niezwykłym miejscem żeglugi po Morzu Śródziemnym, ze względu na swoje urokliwe wyspy, słynną gastronomię i niekończące się kotwicowiska! Uważaj, aby dostosować swój plan podróży do pogody, a także do umiejętności swojej załogi.

Propozycja tygodniowego szlaku żeglarskiego po Cykladach

Dzień 1: Ateny
Krok01

Dzień 1: Ateny

Przybywasz do portu Marina Alimos, aby spotkać się z kierownikiem bazy, dokonać odprawy, a także zatankować. Nie zapomnij, aby zrobić szczegółowy check-in i zadać kierownikowi bazy wszystkie pytania dotyczące łodzi i trasy! Skorzystaj z tego pierwszego wieczoru na zapoznanie się z łódką, sprawdź prognozę pogody, a następnego dnia wyrusz na Kea!

Dzień 2: Ateny - Kea (40 mil)
Krok02

Dzień 2: Ateny - Kea (40 mil)

Kea to mała wyspa, nieznana większości żeglarzy, a jest to również brama na Cyklady! Tutaj możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą, a także możesz się wybrać na spacer po lądzie, aby odkryć typowe, charakterystyczne dla Grecji domki i ukryte wille. Na Kea, zgodnie z mitologią, żyły nimfy, dopóki zazdrośni bogowie nie zesłali na nie gorączki, która je spustoszyła. Na wyspie wciąż można zobaczyć posąg Lwa z Kea.

Dzień 3: Kea - Syros (33 mil)
Krok03

Dzień 3: Kea - Syros (33 mil)

Zbliżając się do wyspy Syros, zaskoczy Cię jego neoklasyczny styl. Dla pasjonatów pieszych wycieczek obowiązkowym postojem jest północ wyspy, która zachowuje dziką duszę z zapierającymi dech w piersiach plażami. Ci, którzy chcieliby trochę odpocząć, w okolicach Galissas znajdą kilka pięknych plaż. Wieczorem, przed powrotem na kolację na łodzi, wybierz się na spacer, aby cieszyć się subtelną mieszanką stylu neoklasycznego i tradycyjnej architektury Cyklad.

Dzień 4: Syros - Paros (28 mile)
Krok04

Dzień 4: Syros - Paros (28 mile)

Trzecia co do wielkości wyspa Cyklad - Paros, czeka na Ciebie z całą swoją historią i tysiącletnią kulturą. Podczas postoju na Paros odnajdujemy najstarsze ślady życia na archipelagu. Paros czerpał swoje bogactwo i koncentrował swój rozwój wokół marmuru, który stanowił jego bogactwo w starożytności. Na skrzyżowaniu narodów Paros był zdominowany przez Ateńczyków, Macedończyków, Rzymian, a potem Bizantyńczyków! Dla lubiących spacery, polecamy odwiedzenie Lefkes, prawdopodobnie najpiękniejszej wioski na wyspie. Jeśli chodzi o plaże, jest duży wybór zatoczek gdzie można zarzucić kotwicę (np. zatoka Naoussa), które z pewnością Ci się spodobają!

Dzień 5: Paros - Serifos (36 mil)
Krok05

Dzień 5: Paros - Serifos (36 mil)

Skalista wyspa Serifos przywita Cię po kilku godzinach żeglugi. Ta wyspa, będąca częścią Cyklad, z pewnością zaskoczy Cię swoim urokiem i autentycznością. Wokół portu Livadi będziesz mógł odkryć kilka pięknych plaż, takich jak Lia z turkusowymi wodami lub spokojniejszą Karavi, gdzie będziesz mógł zarzucić kotwicę. Dobrym pomysłem będzie zwiedzenie uroczej wioski Chora, która zaskoczy Cię zapierającym dech w piersiach widokiem na wybrzeża Serifos. Mniej łatwo dostępne plaże zatoki Koutalas są mimo wszystko również warte zobaczenia.

Dzień 6: Serifos - Kythnos (23 mile)
Krok06

Dzień 6: Serifos - Kythnos (23 mile)

Kythnos to autentyczna wyspa, która pozostała na obrzeżach masowej turystyki i zachowała swój wiejski charakter. Linia brzegowa jest dziewicza i daje wybór między plażami lub cichymi kotwicowiskami w żwirowych zatoczkach. Zatrzymaj się w Merichas, gdzie oczarują Cię animacje na nabrzeżach i w tawernach lub wybierz się na spacer po Driopidzie, która zachwyci Cię dachami wyłożonymi ceglaną dachówką. Tego ostatniego dnia możesz również cieszyć się źródłami termalnymi na wyspie Kythnos, udając się do Loutry. Skorzystaj z tego ostatniego wieczoru, aby po raz kolejny skosztować specjałów kuchni greckiej oraz ich doskonałych ryb i owoców morza!

Dzień 7: Kythnos - Ateny (48 mil)
Krok07

Dzień 7: Kythnos - Ateny (48 mil)

Ostatni odcinek żeglugi w kierunku portu Alimos. Zaplanuj wyjazd wcześnie rano na tę długą przeprawę do portu w Atenach. Ostatnią noc spędzisz na pokładzie, aby następnego dnia rano opuścić łódź. W Marinie Alimos może być głośno. Nie zapomnij posprzątać łodzi, aby usprawnić sobie wymeldowanie z kierownikiem bazy. Cyklady i ogólnie Grecja są świetnym miejscem do żeglowania; doświadczyłeś tylko niewielkiej części i jeszcze wiele przed Tobą ... i dobrze!

Czarter jachtów w Marina Alimos Kalamaki w najlepszej cenie!

Czarter jachtów w Marina Alimos Kalamaki

Zorganizujmy wspólnie rejs

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.