Szlak żeglarski z Korfu do Lefkady

Odkryj Grecję podczas niezapomnianej żeglugi w sercu Morza Jońskiego! GlobeSailor oferuje trasę nawigacyjną wychodzącą z Mariny Gouvia na Korfu, aby odkryć architektoniczne dziedzictwo Grecji, jednocześnie podziwiając wymarzone krajobrazy Wysp Jońskich, idealne i chronione miejsce do żeglugi, od portów po zatoczki. Pomiędzy odkryciami historycznymi a leniuchowaniem w słońcu, Grecja nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic!

Pomysł na tygodniowy szlak żeglarski z Korfu do Lefkady

Dzień 1: Korfu
Krok01

Dzień 1: Korfu

Wyrusz na Korfu z bazy Gouvia Marina, idealnej do zatankowania paliwa przed wyruszeniem w podróż między Korfu a Lefkadą. Pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu szefowi bazy na odprawę i zapoznanie się z łodzią. Przed wyruszeniem w podróż koniecznie odwiedź Korfu, stolicę Wysp Jońskich i prawdziwą kolebkę starożytnej kultury greckiej. Jej kosmopolityczne miasta, wioski z białymi domami, bizantyjskie kościoły i nocne życie z pewnością Cię uwiodą.

Dzień 2: Korfu - Petriti (11 mil)
Krok02

Dzień 2: Korfu - Petriti (11 mil)

Po pięknym pierwszym dniu żeglugi zakotwicz w Petriti, niewielkiej idyllicznej wiosce i starożytnym średniowiecznym mieście na południu Korfu. Idealna okazja, aby odkryć porty z tysiącami kolorów łodzi, wspiąć się na Korakades lub odkryć małe lokalne bary i tawerny, które nadają rytm nadmorskiemu miasteczku. Z racji tego, że Petriti jest jedną z najstarszych wiosek rybackich w regionie, nie odpływaj bez spróbowania specjałów morza!

Dzień 3: Petriti - Paxos (28 mil)
Krok03

Dzień 3: Petriti - Paxos (28 mil)

Trzeciego dnia żeglugi złap wiatr w żagle w kierunku wysp Paxos i Antipaxos, położonych na południu. Ta ostatnia ma nie więcej niż 40 mieszkańców. Dzięki wyjątkowo rzadkiej urodzie, te wyspy z pewnością zdołają Cię uwieść! Pomiędzy wędrówkami, piknikami na piaszczystych plażach, pływaniem w opuszczonych zatoczkach z turkusową wodą i odkrywaniem tajemnych jaskiń, znajdź czas na odkrycie portu Gaios na Paxos, gdzie będziesz mógł zacumować wieczorem.

Dzień 4: Meganisi i Sivota (62 mile)
Krok04

Dzień 4: Meganisi i Sivota (62 mile)

Podnieś kotwicę wystarczająco wcześnie rano, aby udać się na południe w kierunku Lefkady, a następnie zrób sobie postój na Meganissi, małej zielonej wyspie na wschód od Lefkady. Po południu kontynuuj żeglugę w kierunku Sivoty na zachodzie, małej wioski rybackiej na wybrzeżu Morza Jońskiego, idealnej okazji do nurkowania w małych zatoczkach w idyllicznym otoczeniu. Wieczorem zacumuj w porcie Spartochori.

Dzień 5: Sivota - Skorpios (2 mile)
Krok05

Dzień 5: Sivota - Skorpios (2 mile)

Piątego dnia odpocznij i popłyń na Scorpios, prywatną wyspę, która dawniej należała do słynnego greckiego armatora Arystotelesa Onassisa. To idealne miejsce na obiad na wodzie. Nabierz sił na nawigację następnego dnia, która przybliży Cię do celu!

Dzień 6: Scorpios - Lefkada (10 mil)
Krok06

Dzień 6: Scorpios - Lefkada (10 mil)

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć swój powrót na Korfu, jednak najpierw kierunek Lefkada, ostatni (ale nie mniej ważny) cel na naszej trasie! Ta wyspa na północ od Itaki jest pełna naturalnych skarbów: między wodospadami Lefkady a plażami Porto Katsiki i Egremni Grecja znów Cię zaskoczy! Nie przegap zapierających dech w piersiach widoków, szczególnie ze szczytu klifów z widokiem na najpiękniejsze greckie plaże.

Dzień 7: Lefkada - Korfu (60 mil)
Krok07

Dzień 7: Lefkada - Korfu (60 mil)

Podróż z Korfu na Lefkadę dobiega końca i czas wrócić do bazy w Gouvia Marina. Po sprzątnięciu łodzi, napełnieniu zbiorników wody i gazu oraz wymeldowaniu, nie opuszczaj Korfu bez odwiedzenia klasztoru Paleokastritsa i zobaczenia wspaniałej panoramy okolic.

Czarter jachtów w Gouvia Marina w najlepszej cenie!

Czarter jachtów w Gouvia Marina

Zorganizujmy wspólnie rejs

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.