Trasa wokół Wysp Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie oferują wiele możliwych tras, dając ci możliwość skorzystania z doskonałych warunków żeglarskich i najlepszych miejsc do zakotwiczenia. Warunki pogodowe są doskonale przystosowane do żeglowania dzięki północno-wschodnim wiatrom pasatowym związanym z antycyklonem Azorów. GlobeSailor oferuje ci trasę żeglarską z Teneryfy dookoła Wysp Kanaryjskich, zapewniając prawdziwie niezapomniane wakacje.

Szlaki żeglarskie

Dzień 1 - Santa Cruz, Teneryfa (47 mil)
Krok01

Dzień 1 - Santa Cruz, Teneryfa (47 mil)

Wejdź na pokład swojego katamaranu w porcie Santa Cruz na Teneryfie, doskonale położonym w centrum miasta. Przed wypłynięciem zatankuj i zaopatrz się w prowiant w jednym z pobliskich sklepów. W tym pierwszym dniu żeglugi skieruj się w stronę Puerto Mogan. Ten etap podróży między Teneryfą a Gran Canarią obejmuje 47 mil i powinien zająć około 10 godzin żeglugi.

Dzień 2 - Puerto Mogan (75 mil)
Krok02

Dzień 2 - Puerto Mogan (75 mil)

Puerto Mogan na wyspie Gran Canaria to małe miasteczko rybackie, które obecnie przekształciło się w przystań jachtową o wyjątkowym charakterze. Puerto Mogan zachowało swój niepowtarzalny urok, z typowymi śródziemnomorskimi domami pokrytymi liśćmi. Puerto Mogan nazywane jest czasem "Małą Wenecją" ze względu na sieć kanałów morskich, które w spektakularny sposób wiją się wokół portu. Po pokonaniu 75 mil, ten drugi etap trasy żeglarskiej na Wyspach Kanaryjskich doprowadzi Cię do San Sebastian po około 14 godzinach żeglugi.

Dzień 3 - San Sebastian de la Gomera
Krok03

Dzień 3 - San Sebastian de la Gomera

San Sebastian to główne miasto wyspy La Gomera, a jego port był jednym z przystanków Krzysztofa Kolumba podczas jego podróży do Ameryki. San Sebastian, osłonięte naturalną zatoką, oferuje spokojne i ciche warunki do cumowania. W mieście tym znajduje się wiele zabytków i ciekawych miejsc, takich jak kościół La Asunción czy Torre del Conde, wieża z XV wieku.

Dzień 4 - La Gomera (40 mil)
Krok04

Dzień 4 - La Gomera (40 mil)

Po spokojnym śnie w nocy postaw żagle i ciesz się dniem żeglugi wokół wyspy Gomera. Jest to jedna z najmniejszych wysp archipelagu kanaryjskiego. Możesz zwiedzić Park Narodowy Garajonay, wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, idealny do wędrówek i spacerów. Z dala od masowej turystyki dzika przyroda La Gomery została doskonale zachowana i oferuje wyjątkowe naturalne piękno. Podczas czwartego dnia żeglugi trasa wokół wyspy będzie liczyć około 40 mil i zajmie ci średnio 8 godzin.

Dzień 5 - Santa Cruz de la Palma (54 mile)
Krok05

Dzień 5 - Santa Cruz de la Palma (54 mile)

Kontynuuj swój rejs po Wyspach Kanaryjskich i dopłyń do Santa Cruz de Palma. Przystanek ten znajduje się na zachodniej wyspie La Palma, jednej z najbardziej górzystych i wilgotnych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Stare miasto Santa Cruz de la Palma jest chronionym miejscem historycznym i artystycznym ze względu na liczne pałace i budynki w stylu kolonialnym. Aby dotrzeć do Santa Cruz de la Palma z wyspy La Gomera, trzeba pokonać około 56 mil i 11 godzin żeglugi.

Dzień 6 - Puerto Colon (66 mil)
Krok06

Dzień 6 - Puerto Colon (66 mil)

Następnie wyrusz w kierunku Puerto Colon. Puerto Colon na Teneryfie może poszczycić się liczną infrastrukturą i jest dobrze chronione, można tu zacumować i zrobić sobie postój. Po opuszczeniu żagli w Puerto Colon możesz skorzystać z pięknej piaszczystej plaży La Pinta, która znajduje się bardzo blisko mariny. 66 mil i około 13 godzin żeglugi dzieli Santa Cruz de la Palma i Puerto Colon.

Dzień 7 - Santa Cruz de Tenerife (46 mil)
Krok07

Dzień 7 - Santa Cruz de Tenerife (46 mil)

Twój rejs dobiega końca i nadszedł czas powrotu do Santa Cruz na Teneryfie. Pokonanie dystansu 46 mil do bazy wypadowej zajmie około 10 godzin żeglugi. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie tego nowoczesnego miasta, które zachowało swój urok i autentyczność, zanim wyruszysz w ostatnią podróż w kierunku wybrzeża.

Czarter jachtów w Marina Santa Cruz w najlepszej cenie!

Czarter jachtów w Marina Santa Cruz

Zorganizujmy wspólnie rejs

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.