Rejs w Północnej Europie

Rejsy w Północnej Europie

Europa Północna obejmuje kraje skupione wokół Morza Północnego, Państwa Bałtyckie oraz Skandynawię. Niezależnie od tego czy preferujesz dynamiczne, duże miasta, takie jak Kopenhaga lub Helsinki, czy też wolisz raczej naturalne krajobrazy zapierających dech w piersiach norweskich fiordów, czarter łodzi w Europie Północnej jest jednym z najlepszych sposobów zwiedzenia tego morskiego regionu. Będziesz żeglował przez świat pełny historycznych i artystycznych bogactw, oryginalnej kuchni oraz odkryjesz urok i piękno rejsu w regionie Europy Północnej.

Team GlobeSailor
Zorganizujmy razem Twój rejsSpecjalizujemy się w organizacji rejsów od 10 lat. Stworzymy dla Ciebie ofertę idealną.

Wyceń rejs
Oni już pływali w Północnej Europie
4.4/5 - 143 opinie
Paweł
Wrzesień 2020
Pływaliśmy tą łódką między szkierami Sztokholmu a Alandami. Na otwartej wodzie radziła sobie mocno przeciętnie, natomiast na osłoniętych przejściach miedzy wyspami, żeglowała wprost rewelacyjnie. Zwrotna szybka i z niewielkim zanurzeniem. Małym minusem jest nieco zbyt przestrzenny kokpit. Czasami brakowało punktu podparcia albo czegokolwiek o co można się było złapać. Nasz egzemplarz miał zaledwie kilka miesięcy więc wszystko było super świeże i pachnące. Grill na rufie zgrabnie podnosi komfort i atrakcyjność wyjazdu. Ciekawym patentem były też szerokie, dwuskrzydłowe drzwi do kabiny dziobowej. Po ich otworzeniu przestrzeń mesy wizualnie wręcz się podwaja. Sam rejon, Jest przepiękny, zadbany i niesamowicie czysty. Byliśmy już po sezonie więc było dość zimno, ale za to totalnie pusto. Faktycznie Śródziemne kusi jedzeniem i ciepłem, ale poza tym, przyrodniczo, i możliwościami północ bije południe na głowę! Serdecznie polecam.
Maciej
Sierpień 2019
PL: Do mariny dotarłem wcześnie, około 13-stej. Check-in normalnie od 16-stej. Ale jacht jest już gotowy, więc nie ma problemu, mogę go odebrać natychmiast. Bardzo miłe. Formalności szybkie, bez niespodzianek. Przejęcie jachtu. Osoba, który mi go przekazuje nie bardzo zna łódź. Dochodzimy do autopilota, a tu zdumienie, nie można go uruchomić. Technik, który właśnie jest na kei stwierdza: "autopilot nie działa". I to jest koniec ich zmartwień. Płyniemy bez autopilota. Inne niemiłe zdziwienie. Kotwica jest na linie, nie ma łańcucha i nie ma windy kotwiczej. Dość nieoczekiwane dla tej wielkości łodzi. Na sąsiednich jachtach z tej firmy podobnie, więc nie jest to przypadek, ale niezrozumiała dla mnie praktyka. Po wyjściu z portu okaże się, że wskaźnik siły i kierunku wiatru też nie działa. Oprócz tego wszystko funkcjonuje bardzo dobrze. Żagle bez problemu, ale widać, że właściciel nie przegląda ich systematycznie. Oderwany pełzacz, rozkręcone szekle. Lodówka ciągnie resztkami sił, czyli gazu chłodniczego. Reszta bez zarzutu. Jacht w końcu ma 11 lat. Trasa wokół Fionii - jak to w Danii, brzeg zawsze widoczny, zielone pola, mnóstwo portów. Pogoda bardzo dobra. Cisza, spokój, bez tłoku.
Adam
Lipiec 2019
Bezproblemowy odbiór jachtu wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów jacht otrzymaliśmy nawet przed czasem. Jacht kompletny bardzo dobrze wyposażony i sprawny. Polecam
Maciej
Sierpień 2020
Tuż przed rejsem okazało się, że firma czarterowa wymieniło nam jacht ze starego Dufoura na Oceanis 38.1 z 2017roku. Jacht znacznie nowszy i lepiej wyposażony. Cena nie uległa zmianie, podniesiono jedynie kaucję o dodatkowe 500€. Rejs był zaplanowany jako rodzinna włóczęga w porze dziennej od skały do skały. Chcieliśmy też na kilka dni wejść na jezioro Mälaren. Ze względu na pandemię COVID-19, wizyty w marinach ograniczyliśmy do minimum. Z rozkładu wypadło też zwiedzanie Sztokholmu. Technicznie jacht przygotowany było bardzo dobrze, wszystkie urządzenia były sprawne. Kabiny były czyste, pościel wymieniona. Przekazanie jachtu odbyło się sprawnie, pokazano wszystkie istotne szczegóły techniczne. Jacht był zarejestrowany pod banderą francuską, jednak nie pokazywał flagi (brak faglsztoka i bandery, brak bandery na achtersztagu, brak szwedzkiej banderki komplementacyjnej pod salingiem). Jacht został przygotowany do żeglugi szkierowej po przez dodanie kotwicy Bruce'a 10kg na rufie, z dodanym łańcuchem 2m oraz taśmą na bębnie 30m. Kotwica była podwieszana i mocowana w sprężynującym uchwycie. Nie dawało się jej zwolnić w trakcie podejścia, trzeba było przygotować wcześniej i delegować do tego osobę przy manewrach. Jacht był wyposażony w odpowiedniej długości cumy oraz kolce i haki do cumowania w skałach. Jednak podstawową niedogodnością w trakcie cumowania w skałach i w marinach (dziobem do kei) był brak jakiejkolwiek drabinki czy stopni na dziobie. Ze względu na wysokość pokładu od wody (ca. 1.5m) praktycznie niemożliwy był desant z dziobu. Desant na skały trzeba było wysyłać wcześniej pontonem, a w marinach potrzebna była pomoc na kei. Za brak drabinki na dziobie odejmuję jedną gwiazdkę w ocenie. Polecam firma czarterowa, na miejscu fachowy zespół potrafiący przygotować jacht i pomóc w jego użytkowaniu. Wcześniej łatwy i skuteczny kontakt emailowy, Na miejscu komunikacja przez SMSy. Polecam czarterownię, jacht jak i same szkiery. Program rejsu zrealizowany, wszyscy zadowoleni :-).
Zobacz więcej w Północnej Europie
Niemcy / Holandia / Wielka Brytania / Irlandia / Polska / Szwecja / Norwegia / Belgia / Finlandia / Estonia / Islandia / Dania / Grenlandi / Litwa / Szwajcaria
Skontaktuj się z nami, aby zorganizować rejs w Północnej Europie

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.