Południowa Korsyka - rejs kabinowy katamaranem

Korsyka - perła Morza Środziemnego

 • Miesiąc miodowy
 • Wyjazd Rodzinny

Południowa Korsyka - rejs kabinowy katamaranem


Proponujemy rejs na pokładzie katamaranu, pozwalający Ci odkryć najważniejsze miejsca na słynnej Wyspie Piękna. Pozwól sobie na chwile prawdziwego relaksu - załoga zajmie się wszystkim. Korsyka należy do klimatu śródziemnomorskiego, idealny okres na rejs to miesiące pomiędzy czerwcem i wrześniem, kiedy temperatura wody dochodzi do 27°.

Spodoba Wam się

 • Rezerwat przyrody - wyspy Lavezzi
 • Wyjątkowe miasto Bonifacio
 • Korsykańska kuchnia
4.6 4.6 · 10 opinie

Jednostka

 • Lagoon 620
 • 6 łączna ilość kabin
 • Maks. liczba załogantów
 • Min. liczba załogantów

Odkrywaj piękno Bahamów z pokładu luksusowego katamaranu Lagoon 620. Mierzy on około 19 metrów. charakteryzuje się doskonałym rozplanowaniem przestrzeni. Można wypoczywać w jego przedniej części, schronić się przed słońcem pod dachem lub wygodnie zejść do wody korzystając z podestu z tyłu. Panoramiczne okna pozwalają na podziwianie krajobrazów z wewnątrz. Słynne trampoliny są idealnym miejscem do opalania i spędzania czasu z bliskimi. Posiłki podawane są we wspólnej części, a każdy z nich to prawdziwa uczta dla oka i podniebienia.

Uwaga: Rejs może się również odbyć na pokładzie Lagoon 52F (16-metrowy katamaran; 6 kabin dwuosobowych).

Layout

Armator zastrzega sobie prawo do dostarczenia innego modelu jednostki o tym samym lub wyższym standardzie.

Twoja kabina

Cabin

Bali 5.4 katamaran posiada 6 podwójnych kabin oferujących pełny komfort. Każda kabina wyposażona jest w klimatyzację (czynną od 8:00 do 22:00) oraz posiada łazienkę z prysznicem i toaletą.

Trasa rejsu

Żeglując od Ajaccio do Bonifacio, podziwiaj najpiękniejsze części Korsyki. Załoga poprowadzi katamaran skrupulatnie zaplanowaną trasą, zapewniając niezapomniane wrażenia.

Map
Korsyka

DZIEŃ 1 : Ajaccio
Zaokrętowanie na pokładzie katamaranu zacumowanego przy brzegu Cité Impériale de Corse. Gdy rozgościsz się w swojej kabinie, kapitan będzie czekał z powitalnym koktajlem. Zjesz pierwszą kolację i spędzisz noc na pokładzie, przy kei lub na kotwicy.

DZIEŃ 2 : Ajaccio - Valinco - Campo Moro
Katamaran popłynie w kierunku zatoki Valinco, której uroda jest opiewana w wielu korsykańskich szantach. W porze obiadowej kapitan rzuci kotwicę w Porto Pollo. Następnie kurs na zatokę Valinco, a później Campo Moro.

DZIEŃ 3 : Golfe de Valinco - Senetosa - Bonifacio
Skipper zabierze Cię do Senetosy, gdzie będziesz podziwiać jej piękne dzikie zatoki i zjesz obiad w zatoczce przy Arana. Następnie kapitan zabierze Was do słynnej miejscowości Bonifacio, powszechnie uznawaną za najpiękniejszą na Korsyce. Miasto wybudowano na imponującym wapiennym klifie, tamtejsza cytadela jest najwyższym tego typu obiektem we Francji.

DZIEŃ 4 : Bonifacio - Archipel des Lavezzi
Po śniadaniu czas na wycieczkę po wyspach Lavezzi. Jest to obszar objęty ochroną, zamieszkały przez zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt, przede wszystkim maskonury. Po zjedzeniu obiadu w tym rajskim miejscu będzie czas na kąpiel i sporty wodny. Na noc skipper zarzuci kotwicę przy wyspie Piana na terenie rezerwatu, gdzie woda jest tak przejrzysta, że można podziwiać biały piasek na dnie.

DZIEŃ 5 : Piana - Zatoka Roccapina
Po śniadaniu czas na dzień poświęcony na sporty wodne, to idealne miejsce na nurkowanie ze względu na bogactwo podwodnej fauny i flory. Później katamaran zabierze Cię do uroczej zatoki Roccapina. Noc na kotwicy.

DZIEŃ 6 : Zatoka Roccapina - Zatoka Valinco - Propriano
Po obiedzie skipper obierze kurs na Propriano, popłyniecie wzdłuż brzegu, po drodze podziwiając zatokę Valinco. Zabudowania tego miasteczka skupiają się wokół typowego dla Korsyki portu, tętniącego życiem dzięki licznym barom i restauracjom.

DZIEŃ 7 : Propriano - Ajaccio
Czas na rejs w kierunku Ajaccio z postojem przed wieżą Isolella. Obiad na kotwicy z widokiem na piękną plażę, gdzie będziesz mógł oddać się sportom wodnym, takim jak kajakarstwo czy nurkowanie. Później pożeglujesz w kierunku Ajaccio, gdzie dotrzesz późnym popołudniem, aby zwiedzić miasto. Noc na kotwicy w Ajaccio.

DZIEŃ 8 : Ajaccio
Zejście na ląd o 9.


Ajaccio  Valenco  Bonifacio  Archipelag Lavezzi  Zatoka Rocapina  Propriano  Ajaccio

Trasa żeglugi może ulec zmianie z przyczyn technicznych lub pogodowych.
Zdjęcia i wizualizacje prezentowanych produktów nie są wiążące.

Cennik

Nie ma dostępności w Twoich datach? Skontaktuj się z nami!

Products
sob. 15 cze
sob. 22 cze 2024
sob. 29 cze
sob. 06 lip 2024
sob. 13 lip
sob. 20 lip 2024
sob. 27 lip
sob. 03 sie 2024
sob. 10 sie
sob. 17 sie 2024
sob. 24 sie
sob. 31 sie 2024
sob. 07 wrz
sob. 14 wrz 2024
sob. 21 wrz
sob. 28 wrz 2024
sob. 05 paź
sob. 12 paź 2024
Kabina dla 2 osób
Cena za osobę
Wyprzedane
Kabina dla 1 osoby
Cena za osobę
Wyprzedane
Rejs prywatny
Cena bez dodatków
Wyprzedane

Nie ma dostępności w Twoich datach? Skontaktuj się z nami!

W cenie

 • Dwuosobowa kabina z klimatyzacją (w godzinach 8.00 - 22.00) i prywatną łazienką
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje do posiłków (wino stołowe i woda)
 • Każdego wieczoru, 1 lokalny napój oferowany na osobę (na bazie rumu, prosecco... w zależności od miejsca docelowego lub soków owocowych, napojów gazowanych)
 • Anglojęzyczna załoga (kapitan, hostessa/kucharz)
 • 2 zestawy pościeli i ręczników (ręczniki kąpielowe i plażowe)
 • Materiały eksploatacyjne katamaranu (woda, paliwo, ropa)
 • Ubezpieczenie łodzi i pasażerów
 • Sprzęt do snorklingu i kajak morski - chwilowo niedostępne ze względów sanitarnych

Koszty dodatkowe

 • Loty
 • Transfery lotnisko/hotel - katamaran (w obie strony)
 • Bar: drinki alkoholowe i bezalkoholowe
 • Kasa pokładowa (obowiązkowo) do uregulowania w momencie rezerwacji: 290€ od osoby
 • Kabina superior (z przodu lub z tyłu): 175€ (dotyczy rejsów kabinowych i prywatnych)
 • Dodatek za specjalną dietę (wegańską, bezglutenową itp.): 120 €/osoba

Opinie kllientów na temat tej jednostki

4,6 · 10 opinie

 • 5

  Fabulous experience!

  Our first time on a catamaran cruise. We loved all of it. Good weather and stormy weather, we got to experience it all. Captain and mate were awesome and did a great job keeping us informed and feed. We are already looking forward to our next trip.

 • 5

  Das war Gut

  Unvergesslich

 • 5

  Croisière de rêve en Corse du Sud et en lagoon 620

  Le lagoon 620 est un bateau parfait pour une croisière en catamaran avec des espaces extérieurs nombreux pour pouvoir "s'isoler" si on le souhaite. Eric (le skipper) nous a fait vivre de très beau moments et Chantal nous a régalés, pendant une semaine. Seul petit bémol, l'absence de passerelle au port d'honneur d'Ajaccio nous obligeant à prendre l'annexe pour aller à terre ...

 • 5

  Une très belle croisière en dépit d'une météo difficile

  Une croisière à la cabine sur un magnifique Lagoon 620. La Corse sud est un très beau programme, pas loin de chez nous pour les français et facilement abordable même durant ces temps de pandémie. La croisière a été en tous point réussie : skipper très compétent et sûr, Une hôtesse qui nous a concocté des repas dignes d'un 3 étoiles ! Très bonne ambiance entre les participants, malgré le vent, la pluie et le ciel souvent maussade, Nous avons eu une croisière très réussie. Merci à tous,

 • 3

  Crociera in catamarano

  In media la vacanza è andata bene, purtroppo però sono mancate le dovute pulizie degli ambienti comuni escluse le cabine per problema Covid19 è anche mancato il secondo cambio biancheria come previsto nel contratto, il cibo è risultato scarso compresa la mancanza d'igene anche in cucina. Skipper e cuoco simpatici e disponibili, catamarano eccellente purtroppo però l'itinerario non è stato rispettato. Esperienza sicuramente da ripetere.

 • 5

  Une superbe croisière ou nous avons très bien mangé! Merci Marion!

  Nous avons été très satisfait du bateau et de notre équipage! Merci

 • 4

  Une croisière comfortable en bonne compagnie

  Bateau et cabine tout confort, excellent skipper, bon rhythme de croisière, étapes pas trop longues, belles criques, passagers agréables, très bonne ambiance détendue. Point „négatif“: on ne fait pas vraiment de la voile avec ce genre de bateau (Lagoon 620)

 • 5

 • 4

 • 5

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy w rejsie uczestniczyć będą wyłącznie Polacy?

  Należy pamiętać, że ten rejs nie jest otwarty wyłącznie dla polskich podróżnych. Na pokładzie naszych rejsów często można spotkać ludzi różnych narodowości, ponieważ oferta rejsu dostępna jest w całej Europie. Pozwala to na wiele wzbogacających wymian i wspaniałych spotkań!
  Co więcej, załogi są w większości anglojęzyczne i wykwalifikowane, aby zaoferować wielojęzyczną obsługę.
 • Czy łódź tylko pływa na żaglach?

  Katamarany i łodzie żaglowe oferowane do rejsów poruszają się powoli przy dobrej pogodzie, zwłaszcza latem, gdy wiatr jest zbyt słaby lub prędkość nie jest optymalna. Czasami konieczna jest użycie silnika, tak aby osiągnąć cele rejsu i zapewnić sobie miejsce na noc w porcie lub na kotwicowisku. Nie możemy zagwarantować minimalnego czasu pływania pod żaglami. Jednakże Twój skipper dołoży wszelkich starań, aby żeglować i zaangażować tych, którzy chcą wziąć udział w manewrach.
 • Czy menu jest dostosowane do specjalnych diet?

  Staramy się oferować jak najlepsze usługi podczas naszych rejsów, a specjalne wymagania dietetyczne są jednym z nich. Informując doradcę z odpowiednim wyprzedzeniem o ograniczeniach dietetycznych i/lub specjalnej diecie, będziemy w stanie dostosować menu.
  Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że przygotowanie tych różnych menu zwiększa poziom złożoności dla naszych hostess/kucharzy, którzy muszą przygotowywać posiłki dla 12 gości w funkcjonalnych kuchniach o ograniczonej przestrzeni. Trudno jest również znaleźć dobre produkty zastępcze bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W związku z tym podjęto decyzję o pobieraniu dodatkowej opłaty za ten rejs, aby zapewnić, że wszyscy nasi goście na pokładzie otrzymają ten sam poziom usług.
 • Jakie są warunki rezygnacji z rejsu?

  W przypadku chęci odwołania wyjazdu, pierwszym krokiem powinien być kontakt z doradcą GlobeSailor. Niezależnie od okoliczności, konieczne będzie poniesienie kosztów związanych z anulacją, które zależą od tego, ile czasu dzieli moment rezygnacji od rejsu:

  do 90 dni przed planowaną datą wyjazdu = 30%;
  89 do 60 dni przed = 50%;
  59 do 30 dni przed = 75%;
  29 lub mniej dni przed = 100% całości kosztów rejsu.

  Polecamy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z podróży.