7-dniowy rejs katamaranem Lagoon 450 po Grecji

Wyjątkowa propozycja Globe Sailor idealna dla par!
Rejs katamaranem z Aten po Zatoce Sarońskiej z polską załogą
Start: Marina Alimos Kalamaki (Grecja)
Częściowe wyżywienie
8 dni, 7 nocy
Spodoba Ci się:
  • • Katamaran wysokiej klasy wraz z załogą do waszej dyspozycji
  • • Idealna trasa, aby odkryć Grecję i Zatokę Sarońską
  • • Dwie wycieczki i kąpiele w najpiękniejszych kotwicowiskach
Od
2 099 €1 889 €
za osobę
Globe Sailor przygotował dla Was specjalny rejs, abyście w pełni mogli poznać Grecję i jej czarujące wyspy. Aby uniknąć masy turystów oraz silnego wiatru Meltemi, który wieje latem na Cykladach, GlobeSailor zabierze Was w rejs z Aten do Zatoki Sarońskiej. Ta tygodniowa wyprawa to idealna okazja, aby poznać ten niezwykły region oraz oswoić się z żeglarstwem.

Jednostka

Boat
Lagoon 450 ma 14 m długości co pozwala na przyjęcie na pokład 8 osób plus 2 członków załogi. Katamaran jest bardzo dobrze wyposażony – posiada klimatyzację, flybridge, aby cieszyć się słońcem oraz panoramą, telewizor z czytnikiem DVD, czytnik CD z bluethooth oraz wentylatory w kabinach. Jest to wymarzony katamaran do rejsu kabinowego w przyjaznej i kameralnej atmosferze.
Dane techniczne
Model:Lagoon 450
Typ:Katamaran
Liczba kabin:4
Maksymalna ilość:8
Załoga:2
Wygoda:

Klimatyzacja
Flybridge
Sprzęt do nurkowania z rurką
Panele słoneczne
Wentylatory
Telewizor
Czytnik CD/DVD
Paddle
Wifi
Layout
Armator zastrzega sobie prawo do dostarczenia innego modelu jednostki o tym samym lub wyższym standardzie.

Twoja kabina

Cabin
Lagoon 450 można porównać do hotelu o wysokim standardzie. Kabiny są przestrzenne, wyposażone są w liczne półki i prywatną łazienkę. W każdej kabinie znajduje się wentylator i lampka nocna. Prześcieradło i ręczniki są wliczone w cenę. Lagoon posiada 4 podwójne kabiny, które mogą pomieścić maksymalnie 8 osób.

Trasa

Map
Aby uniknąć masy turystów oraz silnego wiatru Meltemi, który wieje latem na Cykladach, Globe Sailor zabierze Was w rejs po Zatoce Sarońskiej. Będzie to okazja na odkrycie najpiękniejszych perełek Morza Śródziemnego. Żegluga ma najczęściej miejsce rano, aby później móc cieszyć się morskimi kąpielami, postojem w porcie i lokalnymi przysmakami. Jest to rejs, który spełni oczekiwania całej załogi!
Dzień 1: Ateny > Poros (30 mil)
Wejście na pokład o godzinie 14:30. Spotkanie przy pontonie 9 (między miejscami 911 i 921) w Marinie Kalamaki. Przywitanie gości i krótka odprawa ze skipperem. Otrzymasz powitalny drink, a następnie odbędzie się odprawa skippera i wypłyniecie około godziny 15:00. Pod koniec dnia zejście do portu w Poros. Wyspa ta uwiedzie nas swoim urokiem, domami w pastelowych kolorach i tradycyjnymi tawernami. Darmowa kolacja na pokładzie

Dzień 2: Poros > Spetses (27 mil)
Drugiego dnia po opuszczeniu Poros udamy się na wyspy Tselevinia na krótki relaksujący pobyt. Możliwość aby wskoczyć do wody i skorzystać z możlwości pływania przed obiadem. Następnie udamy się na Spetsès, wyspę o słodkim zapachu jaśminu, bardzo cenioną przez elity w Atenach. Po dopłynięciu do starego portu, wyruszymy na zwiedzanie wyspy (pieszo lub bryczką). Odkryjemy tętniącą życiem dzielnicę Dapia pełną sklepów, kawiarni i restauracji. Okazja aby zobaczyć imponujący Hotel Posejdonion, który gości podróżnych już od 1914 roku! Tego wieczoru, czeka na nas darmowa kolacja na pokładzie.

Dzień 3 : Spetses > Ermioni (16 mil)
Docieramy do plaży Zogeria, położonej w małej zatoczce na północ od Spetses. Uwiedzie nas białym piaskiem, porośniętym niezliczonymi sosnami, lazurową wodą i małą kapliczką. Po obiedzie podniesiemy żagle i wyruszymy na południe Peloponezu. Zatrzymamy się w Ermioni, wiosce rybackiej, o której wspomina Homer w „Katalogu statków”. Po dobiciu do portu, czas wolny na zwiedzanie alejek starego miasta. Kolacja według życzenia na lądzie.

Dzień 4: Ermioni > Dokos (5 mil)
Po sniadaniu w Spetse, ruszymy w kierunku Dokos, małej wyspy, często omijanej przez turystów. Jest to ulubione miejsce żeglarzy. Idylliczne kotwicowiska, jak zatoka Skintos, na pewno Was oczarują. Wyciągnijcie sprzęt do nurkowania, to jest idealne miejsce!

Dzień 5 : Dokos > Hydra (7 mil)
Rano wyruszymy dalej aby dopłynąć do wyspy Hydra. Warto docenić spokojną atmosferę panującą na tej wyspie, na której przed laty zakazano ruchu pojazdów mechanicznych. Zachęcamy do spaceru po okolicy aby odkryć klasztor Wniebowzięcia, Muzeum Archiwów i wiele innych ciekawych miejsc. Wspinając się na szczyt wzgórza z widokiem na miasto, można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na port. Bezpłatny lunch i kolacja

Dzień 6 : Hydra > Perdika (22 mile)
Kontynuujemy nasz rejs trochę dalej na północ. Postój we wsi Perdika, uroczej wiosce rybackiej położonej na południowym zachodzie wyspy Egina. Bogata w skaliste plaże, na których będziemy mogli skorzystać ze słońca i morskich kąpieli. W porcie znajdziemy wiele uroczych tawern. Wieczorem kolacja na pokładzie katamaranu połączona z podziwianiem zachodu słońca

Dzień 7 : Perdika > Ateny (21 mil)
Nie ma to jak zacząć dzień od porannej kąpieli w morzu. Poranek spędzimy na wsypie Moni (położonej zaledwie jedną milę od Perdiki) pełnej dzikich pawi- wyjątkowych mieszkańców wyspy. Krystalicznie czysta woda z pewnością przyciągnie wszystkich miłośników nurkowania. Po obiedzie odpłyniemy do Aten. W marinie zacumujemy około godziny 18:00. Wieczorem polecamy spacer po mieście, aby móc podziwiać Akropol i inne skarby archeologiczne.

Dzień 8 : Marina Alimos Kalamaki
Po śniadaniu, o godzinie 9.00 opuszczamy pokład.
Trasa rejsu:
Ateny > Poros > Spetses > Ermioni > Dokos > Hydra > Perdika > Ateny
Trasa żeglugi może ulec zmianie z przyczyn technicznych lub pogodowych.

Cennik

Wybierz daty rejsuKabina dwuosobowaCena za osobęKabina dla 1 osobyCena za osobęPrywatny rejsCena bez dodatków
Czerwca 2024
Sobota 15 Cze
Sobota 22 Cze
-10%1 889 €-10%3 308 €Wyprzedane
Sobota 22 Cze
Sobota 29 Cze
-10%1 889 €-10%3 308 €15 119 €
Sobota 29 Cze
Sobota 06 Lip
-10%1 916 €-10%3 354 €15 329 €
Lipca 2024
Sobota 06 Lip
Sobota 13 Lip
2 129 €3 727 €15 329 €
Sobota 13 Lip
Sobota 20 Lip
2 129 €3 727 €Wyprzedane
Sobota 20 Lip
Sobota 27 Lip
2 259 €3 960 €16 289 €
Sobota 27 Lip
Sobota 03 Sie
2 259 €3 960 €16 289 €
Sierpnia 2024
Sobota 03 Sie
Sobota 10 Sie
2 259 €3 960 €16 289 €
Sobota 10 Sie
Sobota 17 Sie
2 259 €3 960 €16 289 €
Sobota 17 Sie
Sobota 24 Sie
2 259 €3 960 €16 289 €
Sobota 24 Sie
Sobota 31 Sie
-5%1 994 €-5%3 541 €Wyprzedane
Sobota 31 Sie
Sobota 07 Wrz
-5%1 994 €-5%3 491 €-5%14 363 €
Września 2024
Sobota 07 Wrz
Sobota 14 Wrz
WyprzedaneWyprzedaneWyprzedane
Chcesz odbyć rejs w innym terminie? Napisz do nas.
W cenie• Pełna prywatyzacja łodzi
• Half Board (7 śniadań, 6 obiadów, 1 kolacja i przekąski)
• Kolacje pierwszego wieczora
• Napoje: woda, kawa, herbata. Wino lub piwo do obiadu.
• Załoga rejsu (skipper i hostessa/ kucharz)
• Pościel i ręczniki
• Ubezpieczenie łodzi i pasażerów
• Sprzęt do uprawiania sportów wodnych: płetwy, maska, fajka nurkowa i paddle
• Wifi
• klimatyzacja (działa średnio 2-4h/dzień, gdy łódź nie żegluje)
Koszty dodatkowe• Koszty przelotu
• Napoje alkoholowe (oprócz wina i piwa do obiadu)
• Kolacja (oprócz pierwszego dnia)
• Kasa pokładowa, do uregulowania na miejscu w gotówce (200€ na osobę na kabinę podwójną, 400€ kabina pojedyncza )
• Transport z i do portu (taksówka ok 40 €)
• Napiwek dla załogi: 5-10% ceny rejsu

FAQ

W Grecji pozostawienie napiwka w wysokości 5-10% ceny usługi jest bardzo mile widziane. Co więcej, często spotykane w branży turystycznej. Jest to świetna okazja na pokazanie swojego uznania dla ciężkiej pracy hostessy lub skippera, którzy spełnili Twoje oczekiwania dotyczące rejsu.
W przypadku rezygnacji z rejsu, prosimy o jak najszybszy kontakt z doradcą GlobeSailor.
Niezależnie od przyczyny rezygnacji, należy ponieść następujące koszty: do 90 dni przed rejsem – 30%, od 89 do 60 dni – 50%; od 59 do 30 dni – 75%, od 29 dni do dnia wyjazdu – 100%.
Należy pamiętać, że ten rejs nie jest otwarty wyłącznie dla polskich podróżnych. Na pokładzie naszych rejsów często można spotkać ludzi różnych narodowości, ponieważ oferta rejsu dostępna jest w całej Europie. Pozwala to na wiele wzbogacających wymian i wspaniałych spotkań!
Co więcej, załogi są w większości anglojęzyczne i wykwalifikowane, aby zaoferować wielojęzyczną obsługę.
Wszyscy skipperzy którymi dysponujemy są osobami doświadczonymi w żegludze, posiadającymi niezbędne licencje oraz znającymi język angielski. Jeżeli masz jakieś szczególne wymagania, jeżeli chodzi o skippera, daj nam znać. Skipper jest odpowiedzialny za twój rejs oraz twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, że z jego asekuracją możesz sam spróbować prowadzić łódź. Z pewnością wtajemniczy Cię w manewry morskie. Za gotowanie oraz sprzątanie łodzi odpowiedzialna jest hostessa/kucharz. Hostessa lub kucharz przyrządzi Państwu posiłki, będzie odpowiedzialny za porządek w salonie w kabinach i będzie trzymać musztrę ładu na łodzi.
W cenie rejsu jest zagwarantowane wyżywienie. Załoga przygotuje śniadanie i obiad, na bazie świeżych, lokalnych produktów. Kolacja jest przewidziana tylko w dzień przyjazdu, natomiast ostatniego dnia, dostaną Państwo śniadanie (przed opuszczeniem pokładu o godz. 9.00).
Napoje alkoholowe, inne niż wino, są dodatkowo płatne. Jeżeli macie państwo jakieś alergie lub specjalne wymagania skontaktujcie się z menadżerem, abyście mogli otrzymać specjalną dietę.
Jak tylko sfinalizujesz rezerwację, menadżer bazy skontaktuje się z tobą w celu przekazania Ci informacji o rejsie. Upewnij się, że znasz godzinę zaokrętowania. Po przylocie do Aten, można zamówić taksówkę do Mariny Alimos (ok. 30min.).
Jeżeli jesteś zainteresowany, poinformuj doradcę GlobeSailor a ten nałoży na łódź tymczasową rezerwację do momentu dokonania przez Ciebie przedpłaty. Najczęściej tego typu rezerwacja trwa około 3 dni robocze. Kolejnym krokiem jest dokonanie przedpłaty w kwocie 50% całkowitej rezerwacji. Na miesiąc przed rejsem zostaniesz poproszony o dopełnienie płatności do 100%.
Dla obywateli Unii Europejskiej wymaganymi dokumentami są paszport lub dowód osobisty.

Opinie klientów: (4.7/5)

69%
45 opinie
29%
19 opinie
2%
1 opinie
0%
0 opinie
0%
0 opinie

Jack and Ema were wonderful

- sprawdzony przez 20 września 2023

We really enjoyed our time on the sea. Jack and Ema were so friendly and knowledgeable of each port. They made recommendations on where to go and made sure that we were taken care of the entire time.

Ema’s meals were delicious and she always created a peaceful atmosphere.

Barbara (Stany Zjednoczone) - września 2023

Honestly the best holiday we have every had!

- sprawdzony przez 08 września 2023

From the first email enquiry, to stepping off the boat with a heavy heart...this was a dream come true. AMAZING service from Francesca with the quotes and booking and for arranging something extra special for my birthday on board too.
The boat was excellent and plenty of room for all to either have

David (Republika Południowej Afryki) - sierpnia 2023

Fantastic Experience

- sprawdzony przez 14 września 2022

This was a dream vacation.
Our skipper Jack is a true sailor, Very knowledgeable of the Saronic Islands, super skilled at sailing. He kept us well informed of the schedule all along the way. We had some higher level winds the week of our trip, and he adjusted the schedule slightly so that we could

Hether (Stany Zjednoczone) - Jako para - września 2022

Awesome way to meet new friends (Cabin Booking)

- sprawdzony przez 01 września 2021

We booked a cabin and was concerned with the tight quarters with strangers. I would say don't fear! It was a wonderful way to make new friends and the boat is roomy enough that you can have your privacy or hang out and visit. Captain Jack and Emma were wonderful in insuring everyone was safe and hav

Renee (Stany Zjednoczone) - Jako para - sierpnia 2021

Une croisière en Greece.

- sprawdzony przez 24 sierpnia 2023

Les moments que j’ai passés sur le catamaran avec des hôtes exceptionnels feront toujours parties des mes plus beaux souvenir de voyage.

Fréderic (Francja) - sierpnia 2023

Belle croisière dans le golf saronique

- sprawdzony przez 17 sierpnia 2023

Une croisière très bien organisée !
Chaque jour, une baignade dans des criques était possible avant de rejoindre le prochain port ou mouillage. Cela permettait de découvrir à chaque fois un cadre différent.
Jack et Maria nous ont permis de savourer tous les instants de cette belle croisière.

Florence (Holandia) - sierpnia 2023
Organizacja rejsu z GlobeSailor
Mamy przyjemność współpracować z najlepszymi armatorami na świecie, którzy dbają o każdy szczegół rejsu. Możesz liczyć na ich i naszą pomoc na każdym etapie planowania rejsu. Szukasz transferu, hotelu lub biletów lotniczych? Chętnie pomożemy!

Zapytaj o ofertę

Dziękujemy za zainteresowanie rejsami GlobeSailor! W przeciągu 24 godzin otrzymasz wycenę rejsu.
7-dniowy rejs katamaranem Lagoon 450 po Grecji
Dorośli
Dzieci
Error
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.