Najpiękniejsze kotwicowiska Korsyki

Poznaj północno-zachodnią Korsykę katamaranem

 • Miesiąc miodowy
 • Wyjazd Rodzinny

Najpiękniejsze kotwicowiska Korsyki


Wyruszając z Ajaccio, katamaran wyruszy na odkrywanie zachodniego wybrzeża Korsyki, mniej znanego niż wschodnie, ale równie pięknego. Postoje odbędą się w najpiękniejszych krajobrazach, od Cargèse do Calvi przez Zatokę Porto, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ulegniesz urokowi Wyspy Piękna i jej cudów. Na Korsyce panuje klimat śródziemnomorski, a idealny czas na rejs to okres od czerwca do września, kiedy temperatura wody może osiągnąć 27°.

Spodoba Wam się

 • Girolata, miasteczko wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
 • Widok 360° na Cytadelę Calvi
 • Canistrelli, korsykańskie ciastka
4.6 4.6 · 7 opinie

Jednostka

 • Lagoon 620
 • 6 łączna ilość kabin
 • Maks. liczba załogantów
 • Min. liczba załogantów

Rejs odbędzie się na pokładzie eleganckiego Bali 5.4, przestronnego 17-metrowego katamaranu. Wszystko zostało pomyślane tak, aby ułatwić poruszanie się na pokładzie. Na tej łodzi nie zabraknie komfortu z wyposażoną kuchnią, wyjątkowo jasnego salonu dzięki uchylnym drzwiom zapewniającym bezpośredni dostęp do tylnego kokpitu oraz nowoczesnych i niezależnych kabin. Wewnątrz czekają na Was odpowiednie miejsca, aby odpocząć w chłodnym miejscu. Na zewnątrz duże leżaki są idealnym miejscem na relaks. Bedziecie mogli cieszyć się panoramicznym widokiem na flybridge, idealnym do podziwiania krajobrazu.

Ważne: Alternatywnie, rejs może się odbyć na pokładzie jednostki Lagoon 620 (katamaran o długości 19 metrów; 6 podwójnych kabin; 12 osób) albo na jednostce Ipanema 58 (katamaran o długości 17 metrów; 6 kabin podwójnych).

Layout

Armator zastrzega sobie prawo do dostarczenia innego modelu jednostki o tym samym lub wyższym standardzie.

Twoja kabina

Cabin

Bali 5.4 katamaran posiada 6 podwójnych kabin oferujących pełny komfort. Każda kabina wyposażona jest w klimatyzację (czynną od 8:00 do 22:00) oraz posiada łazienkę z prysznicem i toaletą.

Trasa rejsu

Ta trasa pozwala odkryć dzikie wybrzeże przesiąknięte historią i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Map
Korsyka

DZIEŃ 1 : Ajaccio
Wejście na pokład katamaranu odbędzie się pod koniec popołudnia w Ajaccio. Start około 18:00, kierując się do Sainte Barbe w zatoce Ajaccio, aby spędzić wieczór i noc.

DZIEŃ 2 : Ajaccio - Sagone / Cargèse (około 4h)
Po śniadaniu skipper podnosi żagle w kierunku zatoki Sagone lub wioski Cargèse (w zależności od warunków pogodowych). Wioska Sagone to mały port rybacki położony na dnie rozległej zatoki graniczącej otoczona długą białą piaszczystą plażą. Oddalona o kilka kilometrów Cargèse składa się z jednej strony z małej przystani, a z drugiej, na wzgórzach, z typowej wioski tworzonej przez kolejne greckie kolonie. Odkryj tę wioskę z korsykańskimi urokami. Kolacja i nocleg na kotwicy.

DZIEŃ 3 : Sagone / Cargèse - Zatoka Porto - Girolata (około 3h)
Załoga podniesie kotwicę przed nawigacją, podczas której katamaran będzie podążał wzdłuż dzikiego wybrzeża z postrzępionymi punktami i głębokimi strumieniami. Odkrycie Cala di Palù i jego słynnych kamiennych totemów oraz charakterystycznej skały „Pain de Sucre”. Zakotwiczenie i obiad w „La Piscine”, zatoce otoczonej stromymi skałami. Po obiedzie kierunek Piana i jej słynne strumienie, rozległe jaskinie penetrujące klify. Następnie krótki rejs do Zatoki Porto, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczyć będzie można Capo Cenino, zanim jednostka dotrze do jednego z geologicznych i morskich cudów Korsyki: Zatoki Girolata, jej genueńskiego bastionu i wioski rybackiej. Zakotwiczenie na noc w zatoce Girolata.

DZIEŃ 4 : Girolata - Calvi (około 4h)
Rano katamaran wyruszy do lądowego i morskiego rezerwatu Scandola. Poszarpane wybrzeże, otoczone rafami i wysepkami o torturowanych kształtach, chroniony rezerwat Scandola jest jednym z najpiękniejszych zjawisk geologicznych Korsyki.
W całym rezerwacie dozwolone jest tylko cumowanie w ciągu dnia, co pozwala na tymczasowy postój i zwiedzenie tego prawdziwego labiryntu między wysepkami i pułapkami. Obiad na pokładzie w Scandola, następnie wyjazd do Calvi i jego cytadeli. Polecamy zejście na ląd, aby odkryć to tętniące życiem miasto pełne historii.

DZIEŃ 5 : Calvi - Zatoka Revalata - Girolata (około 3h)
Rano czas wolny na zwiedzanie Calvi. W drugiej części przedpołudnia kierunek Zatoka Revallata. Po obiedzie przepłynięcie do Girolata. Na południe od Calvi krajobrazy stają się dzikie i strome, wykute w olśniewającym czerwonym granicie.
Nieco dalej na południe, przystanek w wiosce rybackiej Girolata, jedno z niewielu miejsc na wybrzeżu, do których nie można dojechać samochodem, ale wciąż jest zamieszkane. Cumowanie na noc w Cala Muretta lub Cala Vecchia.

DZIEŃ 6 : Zatoka Girolata - Capo Rosso - Cala Di Palù - Sagone / Cargèse (około 3h)
Kolejny postój wokół Capo Rosso i jego licznych przylądków, aby odwiedzić miejsca, których nie można było odwiedzić w drodze powrotnej. Na koniec katamaran popłynie do Cargèse, malowniczego portu rybackiego i rekreacyjnego, który stał się nadmorskim kurortem o śródziemnomorskiej atmosferze. Pływanie, relaks, zabawy, następnie cumowanie na noc.

DZIEŃ 7 : Zatoka Sagone - Zatoka Ajaccio (około 4h)
Katamaran wypływa ponownie w morze na poranną żeglugę w zatoce Sagona, kotwicowisko na lunch, a następnie kierunek Ajaccio. Dopłynięcie do Ajaccio późnym popołudniem i zwiedzanie miasta. Uliczkami starego miasta można podziwiać szlak napoleoński lub po prostu cieszyć się animacją nabrzeży.

DZIEŃ 8 : Zatoka Ajaccio
Wyokrętowanie o godzinie 09:00.


Ajaccio  Cargèse  Girolata  Calvi  Zatoka Girolata  Cargèse  Zatoka Sagone

Trasa żeglugi może ulec zmianie z przyczyn technicznych lub pogodowych.
Zdjęcia i wizualizacje prezentowanych produktów nie są wiążące.

Cennik

Nie ma dostępności w Twoich datach? Skontaktuj się z nami!

Products
sob. 27 kwi
sob. 04 maj 2024
sob. 11 maj
sob. 18 maj 2024
sob. 25 maj
sob. 01 cze 2024
sob. 08 cze
sob. 15 cze 2024
sob. 22 cze
sob. 29 cze 2024
sob. 06 lip
sob. 13 lip 2024
sob. 20 lip
sob. 27 lip 2024
sob. 03 sie
sob. 10 sie 2024
sob. 17 sie
sob. 24 sie 2024
sob. 31 sie
sob. 07 wrz 2024
sob. 14 wrz
sob. 21 wrz 2024
sob. 28 wrz
sob. 05 paź 2024
---
Cena za osobę
Cena na życzenie
Cena na życzenie
Cena na życzenie
Wyprzedane
Wyprzedane
Kabina dla 1 osoby
Cena za osobę
Wyprzedane
Wyprzedane
---
Cena bez dodatków
Wyprzedane
Wyprzedane

Nie ma dostępności w Twoich datach? Skontaktuj się z nami!

W cenie

 • Zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej z dostępem do prywatnej łazienki z toaletą (klimatyzacja działa od 8:00 do 22:00)
 • Wyżywienie pełne (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje do posiłków (wino stołowe i woda)
 • Każdego wieczoru, 1 lokalny napój oferowany na osobę (na bazie rumu, prosecco... w zależności od miejsca docelowego lub soków owocowych, napojów gazowanych)
 • Anglojęzyczna załoga (kapitan, hostessa/kucharz)
 • 2 zestawy pościeli i ręczników (wliczając ręczniki plażowe) na osobę na tydzień
 • Woda, paliwo, ropa
 • Ubezpieczenie łodzi oraz pasażerów
 • Rozrywka i sporty wodne: podstawowy sprzęt do nurkowania oraz kajak

Koszty dodatkowe

 • Koszty przelotu
 • Transfer z i na lotnisko (opcjonalne)
 • Dodatkowe napoje alkoholowe lub bezalkoholowe nie są wliczone w pełne wyżywienie
 • Kasa pokładowa (obowiązkowo) do uregulowania w momencie rezerwacji: 275€ od osoby*
 • Kabina superior (z przodu lub z tyłu): 175€ (dotyczy rejsów kabinowych i prywatnych)
 • Dodatek za specjalną dietę (wegańską, bezglutenową itp.): 120 €/osoba
 • *UWAGA: Na wszystkie starty rejsu od 27.04.2024, kasa pokładowa będzie wynosić 290€/osobę

Opinie kllientów na temat tej jednostki

4,6 · 7 opinie

 • 5

  A fantastic trip along a beautiful coastline

  Philippe and Laura are remarkable hosts, great service and cooking and always cheerful and helpful to the guests

 • 5

  L'equipaggio è tutto

  Sicuramente ottimo il mare, il tempo e le zone viste ma l'equipaggio ha sicuramente contribuito a rendere memorabile la crociera e a rendere facile la convivenza con tutti. Ottima anche la qualità e varietà del cibo nonché la disponibilità delle bevande: non ci è mai mancato niente. Philippe e Laura --> vorrei sapere dove navigheranno per fare una prossima crociera ancora con loro :-) Aggiungo anche una nota assolutamente positiva per Jacopo all'accoglienza a terra che ha fatto di tutto per risolvere un inconveniente personale che avevamo avuto ... e lo ha risolto.

 • 4

  Une croisière avec de très beaux mouillages et un très bon service à bord.

  Une croisière très bien organisée avec de superbes mouillages notamment dans les calanches de Piana et à Girolata. Un service à bord irréprochable (repas soignés et conviviaux)

 • 5

  Magnifique

  A défaut des Maldives.... (Covid olige...) J'ai pu découvrir le Nord de la Corse! Juste magnifique! Le bateau et l'équipage au top et un grand bravo à Melissa qui nous a preparé des merveilleux repas pendant la croisière! Je ne veux pas oublier Clémence et Marion qui sont des conseillères fantastiques Bravo à toute l'équipe Valentina

 • 4

  Croisiere corse

  super bateau super bien mangé

 • 5

 • 4

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy w rejsie uczestniczyć będą wyłącznie Polacy?

  Należy pamiętać, że ten rejs nie jest otwarty wyłącznie dla polskich podróżnych. Na pokładzie naszych rejsów często można spotkać ludzi różnych narodowości, ponieważ oferta rejsu dostępna jest w całej Europie. Pozwala to na wiele wzbogacających wymian i wspaniałych spotkań!
  Co więcej, załogi są w większości anglojęzyczne i wykwalifikowane, aby zaoferować wielojęzyczną obsługę.
 • Jakie są warunki rezygnacji z rejsu?

  W przypadku chęci odwołania wyjazdu, pierwszym krokiem powinien być kontakt z doradcą GlobeSailor. Niezależnie od okoliczności, konieczne będzie poniesienie kosztów związanych z anulacją, które zależą od tego, ile czasu dzieli moment rezygnacji od rejsu:

  do 90 dni przed planowaną datą wyjazdu = 30%;
  89 do 60 dni przed = 50%;
  59 do 30 dni przed = 75%;
  29 lub mniej dni przed = 100% całości kosztów rejsu.

  Polecamy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z podróży.
 • Czy menu jest dostosowane do specjalnych diet?

  Staramy się oferować jak najlepsze usługi podczas naszych rejsów, a specjalne wymagania dietetyczne są jednym z nich. Informując doradcę z odpowiednim wyprzedzeniem o ograniczeniach dietetycznych i/lub specjalnej diecie, będziemy w stanie dostosować menu.
  Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że przygotowanie tych różnych menu zwiększa poziom złożoności dla naszych hostess/kucharzy, którzy muszą przygotowywać posiłki dla 12 gości w funkcjonalnych kuchniach o ograniczonej przestrzeni. Trudno jest również znaleźć dobre produkty zastępcze bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W związku z tym podjęto decyzję o pobieraniu dodatkowej opłaty za ten rejs, aby zapewnić, że wszyscy nasi goście na pokładzie otrzymają ten sam poziom usług.