Czarter jachtów i wynajem łodzi na Santorini

 1. Gib Sea 334 - Gib Sea (2003)Santorini
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 33ft
  outboardgpsautopilotanchor
  ze skipperem / załogą
  Od2 600 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 2. Elan Impression 434 - Elan (2008)Santorini
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 44ft
  outboardgpsautopilotbowthrustersolarpaneltoilet
  Od3 100 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
  • -15 %
  Lagoon 42 - Lagoon (2021)Santorini
  Kabiny 4 cab
  Koje 11
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.25m
  Rozmiar 42ft
  outboardwifiacgpsautopilotwatermakersolarpanelbbqgeneratorwhinchtoilet
  Od 4 950 €4 232 €*od 06/04 do 13/04Pokaż szczegóły
 3. advantage
  • -10 %
  Lagoon 450 F - Lagoon (2019)Santorini
  Kabiny 5 cab
  Koje 10
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.30m
  Rozmiar 46ft
  gpsautopilotwatermakeranchorbbqgeneratorwhinchtoilet
  Od 5 000 €4 500 €*od 23/12 do 30/12Pokaż szczegóły
  on-line booking
 4. Hanse 470 - Hanse (2012)Santorini
  Kabiny 3 cab
  Koje ---
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 47ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanelgeneratorwhinchtoilet
  Od4 500 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 5. Aicon 64 Fly - Aicon (2008)Santorini
  Kabiny 4 cab
  Koje 6+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.20m
  Rozmiar 67ft
  outboard
  ze skipperem / załogą
  Od14 000 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 6. Aicon 67 - Aicon (2009)Santorini
  Kabiny 4 cab
  Koje 8
  Silnik 2x1225hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 67ft
  wifiwatermaker
  ze skipperem / załogą
  Od16 500 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 7. VENALI (2007)Santorini
  Kabiny 4 cab
  Koje 8
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 69ft
  ze skipperem / załogą
  Od17 700 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 8. Alalunga 70 - Alalunga (1998)Santorini
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 67ft
  outboardwifiac
  ze skipperem / załogą
  Od19 800 €*od 06/07 do 13/07Pokaż szczegóły
 9. Gorgeous - Canados (2004)Santorini
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik 2x1318hp
  Zanurzenie 2.72m
  Rozmiar 75ft
  outboardwifigpsautopilotanchor
  ze skipperem / załogą
  Od20 000 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

128 łodzi na Santorini

Grecja, to kraj, gdzie starannie dba się o narodową oryginalność. Widać to już w piśmie Greków, ale również w codziennym życiu. Grecki folklor broni się przed wpływami amerykańskimi. Prostym przykładem jest muzyka puszczana w radiu – dominuje tam muzyka grecka, rzadko usłyszymy hity zza Atlantyku. Czarter jachtu na Santorini, pozwoli odkryć urok Hellady, w całej okazałości. Gościnność Greków i turystyczna atrakcyjność, to dwa elementy, które co roku przyciągają tłumy z całej Europy. Kto by nie chciał przeżyć wielkich greckich wakacji, na jednej z najpiękniejszych wysp świata… W naszej ofercie znajdą Państwo czarter z lub bez skippera. Aby samemu objąć stery, należy posiadać podstawowe uprawnienia żeglarskie.

Santorini, co do zobaczenia?

Santorini, to wulkaniczna wyspa, która znajduje się w południowej części Cyklad. Od Krety dzieli ją ok. 115 km, a jej powierzchnia to 73 km2. Wyspa uchodzi za jedną z najpiękniejszych na całym świecie, dlatego też nie powinna nas zdziwić duża ilość turystów z Ameryki, Chin, Japonii lub Korei. Czarter jachtu na Santorini, będzie doskonałą okazją do poznania sekretu wsypy i okolic, skąd taka popularność i uwielbienie wśród turystów na całym świecie. Wyspa wyróżnia się wśród innych greckich wysp, ponieważ 3600 lat temu doszło tutaj do wybuchu wulkanu. Siła erupcji była tak wielka, że zniszczyła nie tylko życie na Santorini, ale również kulturę minojską na Krecie (stało się tak za sprawą ogromnych fali, które dotarły do Krety). Erupcja spowodował, że środek wyspy eksplodował i wyleciał w powietrze. Tak powstała kaldera o średnicy 10 km, która została zalana przez Morze Śródziemne. Wyspa, jaka istniała przed wybuchem, kompletnie zmieniła swój kształt, gdyż na powierzchni pozostały tylko jej boczne fragmenty. Dzisiaj są to wyspy, które tworzą mały archipelag. Wulkan jest wciąż żywy, ostatni raz odezwał się w latach 50. XX wieku. Przybywając na wyspę drogą morską albo opuszczając ją w taki sposób, będziemy mieli okazję zwiedzić stolicę Santorini, miasteczko Fira. Jest to centrum kulturowe i handlowe całej wyspy. To tutaj bije serce Santorini. W stromych zboczach kaldery znajdziemy wiele białych domków oraz mnóstwo schodów i restauracji, które zachęcają klientów wspaniałym widokiem na morze. Główny deptak Ipapantis, zapełniony jest restauracjami, tawernami, ale również atrakcjami typu katedra metropolitarna z XIX wieku.

Atrakcje archipelagu Cyklady

Czarter jachtu na Santorini, pozwoli nam na odkrycie uroku najbardziej znanego archipelagu na świecie – Cyklad. Jak mówią wykopaliska archeologiczne, Cyklady były zamieszkane już w VII w p.n.e. i od czasów antycznych kwitł tu handel pomiędzy wyspami. Również kultura i sztuka miały okazję do rozwoju. Nie każda wyspa posiada lotnisko, dlatego czarter jednostki będzie najlepszym sposobem na poznanie nie jednej, ale kilku wysp. Najbardziej turystyczną wyspą jest Mykonos. Słynie z urokliwych domków, klimatycznych tawern oraz całonocnych imprez. Mykonos jest grecką wersją Ibizy, dlatego wiele młodych osób, spędza tutaj swoje wakacje. Miłośnicy dobrej zabawy, smacznej kuchni i pięknych plaż, na pewno się tutaj odnajdą. Wyspa Delos, na której podobno na świat przyszedł Apollo z Artemisem, jest jedną z najciekawszych wysp greckich, pod względem historii. Wyspa figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESO, gdyż znajdziemy na niej wiele wykopalisk oraz stanowisk archeologicznych. Jednym z ciekawszych miejsc na tej wyspie jest Taras Lwów oraz Święty Okrąg ze świątynią Keraton poświęconą Apollo. Aby zapewnić sobie niezwykły widok na okolice, warto wejść na wysoką na 113 metrów górę Kynthos. Oprócz popularnych wysp, warto pomyśleć o wizycie na mniej znanych wyspach, jak na przykład Milos. Jest to wyspa Miłości, ale także wyspa ognia. Powstała ona na skutek wybuchu wulkanu. Zastygła lawa uformowała dziwne kształty, które dziś świadczą o wyjątkowości tego miejsca. Warto wybrać się na wyspę 31 sierpnia, kiedy to mieszkańcy rozpalają wielkie ogniska w Trypiti i skaczą przez płomienie. Jest to zwyczaj, który wywodzi się spod panowania Turków. Wyspa kojarzy się oczywiście z Wenus z Milo, czyli z marmurową rzeźbą, obecnie wystawioną w Luwrze. Rzeźbę w 1820 roku, znalazł przez przypadek chłop z jednej z tutejszych wiosek. Ręce bogini zaginęły w tajemniczy sposób. Ale mówi się, że w prawej miała ona rąbek szaty, a w lewej trzymała jabłko, przyznane przez Parysa, dla najpiękniejszej bogini. To na jej cześć, o wyspie Milos mówi się, że jest to wyspa miłości.

Klimat na Santorini

Santorini leży w południowej części Morza Egejskiego, na północ od Krety. Panujący tutaj klimat jest bardzo suchy, charakteryzuje się długim, suchym i gorącym latem oraz deszczową zimą, ale o łagodnych temperaturach. Zimą, średnia temperatura wynosi 14°C, latem natomiast średnia temperatura wynosi 30°C. Charakterystycznym wiatrem na Morzu Egejskim jest meltemi, który wieje na całej szerokości archipelagu Cyklady. Wiatr wieje od czerwca do września, ale najmocniej wieje na przełomie lipca i sierpnia. Wiatr pojawia się przed południem, wieje wtedy z siłą 4-6 w skali Beauforta, wieczorem słabnie. Kiedy wieje, sprawia, że upały są bardziej znośne. Jeżeli chodzi o deszcze, to największe opady są w okresie listopad styczeń, dlatego też gorąco zachęcamy do czarteru jachtu na Santorini, w okresie kwiecień – październik. Od kwietnia do września jest bardzo sucho, deszcze są bardzo rzadkie. Najcieplej jest w sierpniu, wtedy też temperatura wody jest bardzo przyjemna, wynosi średnio 25°C. Santorini zaprasza turystów przez większość roku, jedynie zimą nie jest zbytnio przyjemnie. Łagodny klimat śródziemnomorski, jaki spotkamy na wyspie, sprawia, że wiosna i jesień są tutaj niezwykle przyjemne. Pora najczęściej wybierana przez turystów, to lato, dlatego decydując się na wakacje poza sezonem ominiemy rzeszę turystów i spędzimy urlop w bardziej relaksujących warunkach.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Santorini

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.