Polinezja - trasa żeglarska z Raiatea

Wybierz się na wyspę Raiatea w Polinezji Francuskiej, która jest prawdopodobnie najbardziej egzotycznym miejscem do żeglowania na świecie! Ten szlak żeglarski po Południowym Pacyfiku pozwoli Ci zanurzyć się w wodzie i poznać morskie życie wód Tahiti, marzyć o kotwicowiskach w spokojnych, osłoniętych miejscach oraz cieszyć się optymalnymi warunkami żeglugi podczas rejsu po zapierającej dech w piersiach panoramie. Niewielkie odległości pozwolą Ci w pełni wykorzystać Twój plan podróży na Raiatea: rajskie wyspy Bora Bora, Tahaa i wiele innych czekają na Ciebie podczas Twojego wyjątkowego czarteru w Raiatea!

Odkryj najlepsze miejsca wokół Raiatea

Dzień 1: Marina Raiatea. Odprawa na pokładzie
Krok01

Dzień 1: Marina Raiatea. Odprawa na pokładzie

Witaj w porcie Raiatea w Polinezji Francuskiej! Po krótkim transferze (lotnisko jest oddalone o 2 km) możesz cieszyć się widokiem tego niezrównanego obszaru żeglarskiego, zapoznając się z łodzią i zabierając ze sobą prowiant na pokład. Skorzystaj z licznych restauracji i sklepów w marinie lub zwiedź miasto oddalone o zaledwie 5 km, zanim następnego dnia rozpoczniesz swoją rajską żeglugę.

Dzień 2 - Marina Raiatea - Zatoka Apu, Wyspa Taha'a (4 NM)
Krok02

Dzień 2 - Marina Raiatea - Zatoka Apu, Wyspa Taha'a (4 NM)

Kieruj się na północ, aż dotrzesz do Zatoki Apu, na południowym krańcu wyspy Taha'a! To dobrze osłonięta zatoka, z której można podziwiać spektakularne góry Raiatea i Taha'a. Dzięki średniej temperaturze wody 26-29 stopni Celsjusza można tu snorkelować, nurkować, opalać się - co tylko chcesz... po prostu dobrze się baw!

Dzień 3: Apu Bay - Waitape, wyspa Bora Bora (20 NM)
Krok03

Dzień 3: Apu Bay - Waitape, wyspa Bora Bora (20 NM)

Spędź trzeci dzień swojego czarteru w Rayatea, największym mieście Bora Bora, Waitapa! To miasto jest miejscem spotkań żeglarzy z całego świata, którzy są zachwyceni pięknem i wyjątkowością legendarnej wyspy Bora Bora! Skorzystaj z oferty wielu restauracji, klubów jachtowych i wypożyczalni samochodów. Zjedz posiłek na jachcie z widokiem na unikalną rafę koralową, która otacza dwie wyspy Bora Bora, oraz na czarną bazaltową górę Otemanu o wysokości 727 m. Spektakularne, bezpieczne kotwicowiska w lagunie sprawią, że Twój czarter będzie wyjątkowy!

Dzień 4: Waitape - Motu Piti Ao (8.6 NM)
Krok04

Dzień 4: Waitape - Motu Piti Ao (8.6 NM)

Skieruj się na południowo-wschodnią stronę wyspy, gdzie Motu Piti Ao i Taurere są doskonałym miejscem do zakotwiczenia na noc. Koniecznie trzeba odwiedzić w Bora Bora Lagunarium, gdzie można się zrelaksować i popływać z rybami, płaszczkami i rekinami!

Dzień 5: Motu Piti Ao - Zatoka Haame (25 NM)
Krok05

Dzień 5: Motu Piti Ao - Zatoka Haame (25 NM)

Wróć szlakiem na wyspę Taha'a, a dokładniej do zatoki Haamene. Odkryj największy chroniony zbiornik wodny na wyspie i słynną farmę ziaren wanilii, gdzie dowiesz się wszystkiego o roślinie i jej produkcji! Dla tych, którzy chcą trochę rozciągnąć nogi, na początku zatoki znajduje się piękny szlak turystyczny, który prowadzi przez bujny las deszczowy przez górę Taira do zatoki Hurepiti.

Dzień 6: Zatoka Haamene - Opoa (15 NM)
Krok06

Dzień 6: Zatoka Haamene - Opoa (15 NM)

Płyń przez ten zapierający dech w piersiach egzotyczny teren, a dotrzesz do Zatoki Opoa na południu wyspy Raiatea! Ta zatoka i jej okolice mają długą historię: laguna była niegdyś jednym z głównych przystanków dla podróżników polinezyjskich, co doprowadziło do kolonizacji Nowej Zelandii i osiedlenia się Maorysów. Żegluga morska i związany z nią handel zawsze stanowiły integralną część polinezyjskiej kultury, a teraz możesz tego doświadczyć na własnej skórze!

Dzień 7: Opoa - Raiatea Marina (24 NM)
Krok07

Dzień 7: Opoa - Raiatea Marina (24 NM)

Twój rejs dobiega końca i kierujesz się z powrotem do przystani Raiatea, wzdłuż spektakularnych i niezapomnianych krajobrazów Polinezji! Ciesz się ostatnim doświadczeniem w tym żeglarskim raju, zanim oddasz swój jacht w porcie.

Czarter jachtów w Raiatea w najlepszej cenie!

Czarter jachtów w Raiatea

Zorganizujmy wspólnie rejs

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.