Szlak Lanzarote

Odkryj wspaniałe wyspy Kanaryjskie na pokładzie Twojego katamaranu lub jachtu – jest to naprawdę najlepszy sposób, by zobaczyć całe piękno Hiszpanii! GlobeSailor ma do zaoferowania sześciodniowy szlak żeglarski ze startem w Lanzarote, ze zwiedzeniem po drodze zapierających dech w piersiach wysp i widoków.

Szlaki żeglarskie

Dzień 1 - Arrecife, Lanzarote (14 mil)
Krok01

Dzień 1 - Arrecife, Lanzarote (14 mil)

Rozpocznij swój rejs po wyspach Kanaryjskich w nowoczesnej i dobrze wyposażonej przystani w Arrecife na wyspie Lanzarote. Po odprawie i - jeśli to konieczne - zaopatrzeniu, wyrusz wzdłuż wybrzeża w stronę Arriety, kolejnego portu. Odwiedź ten doskonały nadmorski kurort z odcinkami nienaruszonych, piaszczystych plaż. Jest mniej znany niż inne ośrodki, więc możesz liczyć na spokojny pobyt. Na miejscu jest pełno znakomitych restauracji z widokiem na morze, w których możesz spróbować lokalnych morskich dań i podziwiać zachód słońca.

Dzień 2 - La Graciosa (13 mil)
Krok02

Dzień 2 - La Graciosa (13 mil)

Dzisiaj udasz się w stronę wyspy La Graciosa. Nie zapomnij wybrać się na wycieczkę wgłąb lądu, by obejrzeć fascynującą florę tej pustynnej ziemi, w tym unikalną szaro-zieloną roślinność. Urzeknij się górami Bermeja na północy wyspy i piaszczystymi brzegami Playa de la Conchas. Możesz zacumować w przepięknym Playa Francesa!

Dzień 3 - Marina Rubicon (35 mil)
Krok03

Dzień 3 - Marina Rubicon (35 mil)

Popłyń z Graciosy w stronę Marina Rubicon, miejsca oddalonego około 37 mil wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża od Lanzarote. Ta przystań stanowi centrum wszystkiego, co morskie i żeglarskie – znajdziesz w niej wiele sklepów i usług godnych uwagi. Wybierz się na spacer wzdłuż portu i odwiedź liczne butiki i wystawy.

Dzień 4 - Corralejo (8 mil)
Krok04

Dzień 4 - Corralejo (8 mil)

Następny przystanek w naszym planie podróży to Corralejo znajdujący się na północ od Fuerteventura. Jest to jeden z najpopularniejszych punktów turystycznych na wyspie, dzięki pasmom ciągnących się białych plaż i wydm. Skoro już tu jesteś, możesz skorzystać z okazji i wypocząć na opuszczonej wyspie Lobos. Jeśli dopisze Ci szczęście, możesz nawet popływać z żółwiami wodnymi.

Dzień 5 - Puerto Calero (14 mil)
Krok05

Dzień 5 - Puerto Calero (14 mil)

W piątym etapie naszej podróży zawrócimy do Lanzarote, do portu Calero oddalonego o około 14 mil. Jest to idealne nadmorskie miejsce, które uraduje każdego miłośnika morza. Po drodze nie przegap pięknych plaż Papagayo. Na tym skalistym wybrzeżu znajduje się 6 plaż; wszystkie wyglądają fantastycznie z ich czystym, białym piaskiem i turkusowymi wodami.

Dzień 6 - Arrecife (9 mil)
Krok06

Dzień 6 - Arrecife (9 mil)

Twoje wakacje pod żaglami na wyspach Kanaryjskich niestety dobiegają końca i nadszedł czas na powrót do bazy startowej w Arrecife, oddalonej jedynie 9 mil wzdłuż wybrzeża od Puerto Calero. Wykorzystaj jak najlepiej ostatni dzień żeglugi i ciesz się pięknymi widokami tej wyspy

Czarter jachtów w Arrecife w najlepszej cenie!

Czarter jachtów w Arrecife

Zorganizujmy wspólnie rejs

Masz pomysł na rejs i chcesz go wycenić? Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej konsultacji w 24h. Napisz do nas lub zadzwoń.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.