Rejs w Republice Zielonego Przylądka

Do tej pory pływali w Republice Zielonego Przylądka
4.2/5 - 5 opinie
Andrzej
Styczeń 2019
Płynęliśmy na jachcie Sun Odyssey 519. Duży , wygodny , dobrze wyposażony jacht. Na jachcie dostępne wszelkie potrzebne narzędzia : dodatkowe szekle , igły i nici do szycia żagli , przewodnik po marinach z dokładnym opisem i zdjęciami (w j.niemieckim). Dużym minusem był mały ponton z małym silnikiem , gdzie , aby popłynąć wstecz trzeba obrócić go o 180 stopni , a na dodatek gasł. Pontonu użyliśmy tylko raz( przy falach było to wyzwanie) .Bezpieczniej było korzystać za opłatą z rybackich łódek. Polecam czarter z mariny Mindelo (jedyna na Cabo Verde) ze względu na wygodne zakwaterowanie , wykwaterowanie , zaprowiantowanie jachtu i końcowe tankowanie .Marina ok. z prysznicami i przyjemną knajpką. Obsługa ze strony czarterującego w porządku. Rudi - miły Austriak starał się być pomocny.
Paul
Luty 2017
Archipelag Wysp Zielonego Przylądka jest fantastycznym akwenem dla wytrawnych żeglarzy. Położony mniej więcej na takiej samej szerokości geograficznej co Karaiby, różni się od nich zdecydowanie. Klimat jest znacznie bardziej umiarkowany, za sprawą potężnych mas wodnych Atlantyku; nie ma wilgotnego upału, przeciwnie - typowe są temperatury nieco tylko powyżej 20 stopni a wilgotność powietrza jest niewielka. Pasaty wieją tu potężnie, Standardem w okresie zimowym są wiatry powyżej 5B, a i 7B nie jest niczym dziwnym. Rozproszenie wysp na Atlantyku daje okazję do prawdziwej, oceanicznej żeglugi, na długiej fali. Należy się przygotować na przeloty nawet do 40 godzin (przy żegludze bajdewindowej z południowej grupy wysp do północnej). Poza Mindelo nie ma marin, normą jest postój na kotwicy; nawet w portach nie należy liczyć na miejsce przy nabrzeżu. Jest cudownie pusto - nie ma żadnych jachtów czarterowych, ruch statków bardzo skromny; przez tydzień spotkaliśmy jedynie dwa. Fantastyczne owoce tropikalne i obfitość ryb - w tym tuńczyków - zapewniają świetne zaopatrzenie kambuza. Tubylcy bardzo przyjaźni i nienatrętni (z wyjątkiem Praia, gdzie trzeba uważać na amatorów cudzej własności). Nieco uciążliwy jest obowiązek meldowania się na posterunkach policji morskiej, ale funkcjonariusze są uprzejmi i pomocni. Praktycznie nikt nie mówi po angielsku, co daje świetną okazję do poduczenia się portugalskiego. Zdumiewająco dobra jest infrastruktura - dobre drogi, czyste, zadbane budynki, funkcjonujące wodociągi i linie elektryczne.
Carla
Grudzień 2017
Pierre
Grudzień 2018
Zobacz więcej w Republice Zielonego Przylądka
Mindelo / Palmeira / Santa Maria (Republika Zielonego Przylądka)
Skontaktuj się z naszym działem klienta w celu organizacji twojego rejsu w Republice Zielonego Przylądka

Nasz zespół ekspertów z przyjemnością odpowie na wszelkie Twoje pytania tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Jeden z naszych doradców skontaktuje się z Tobą mailowo, bądź telefonicznie. Pamiętaj, że nasza wycena i pomoc nic Cię nie kosztuje!

   Skontaktuj się z naszymi doradcami
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Dowiedz się więcej | Zamknij.