10-dniowy rejs katamaranem Lucia 40 po Polinezji Francuskiej + 3 dni w hotelu

Huahine, Bora Bora i Motu Nao Nao
Polinezja Francuska | Lucia 40 | Rejs katamaranem z Huahine na Bora Bora (w jedną stronę)
Start: Huahine (Polinezja Francuska)
11 dni, 10 nocy
Spodoba Ci się:
  • • Zwiedzanie hodowli pereł i plantacji wanilii
  • • Nurkowanie z kolorowymi rybkami
  • • Prywatność i sielski spokój
Od
3 600 €
za osobę
W trakcie tych wspaniałych wakacji w hotelu i na morzu, trwających 11 dni, zapraszamy do zglębienia tajemnic magicznej Polinezji. Pierwsze cztery dni spędzisz w hotelu Le Mahana na wyspie Huahine. Znajdujące się tam dwa masywy górskie: Huahine Nui i Huahine Iti kuszą podróżników swoją bujną, nieskażoną roślinnością - warto wybrać się tam na wycieczkę. Następne 7 dni to rejs pośród zachwycająco pięknych lagun i relaks na pokładzie katamaranu w towarzystwie profesjonalnej i sympatycznej załogi.

Twój pokój

Hotel
Twój domek z ogrodem o powierzchni 26m ² wraz z tarasem o powierzchni 6m ² pozwoli Ci na odpoczynek i pełny relaks. Jest klimatyzowany i wyposażony w łóżko king size (200 x 200 cm), wentylator, telewizor, telefon, lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty, suszarkę do włosów i łazienkę.

Jednostka

Boat
Będziesz podróżować na pokładzie wygodnego katamaranu Lucia 40 (lub Lagoon 400), o długości 12 metrów i szerokości 7 metrów. Ta jednostka została zaprojektowana z myślą o wygodzie, jest wyposażona w duży kokpit, idealny do spożywania posiłków lub odpoczynku w cieniu. Trampoliny położone z przodu pozwolą na podziwianie zachodów słońca. Z tyłu znajdują się drabinki, przydatne podczas licznych zejść do wody.

Rozmiar katamaranu będzie dobrany w zależności od liczby uczestników.
Dane techniczne
Model:Lucia 40
Typ:Katamaran
Liczba kabin:4
Maksymalna ilość:8
Załoga:2
Layout
Armator zastrzega sobie prawo do dostarczenia innego modelu jednostki o tym samym lub wyższym standardzie.

Twoja kabina

Cabin
Podczas tego rejsu będziesz spać w jednym z dwóch kadłubów katamaranu, całkowicie zarezerwowanym dla uczestników rejsu. Kabiny są jasne i przestronne. Każda z nich jest wyposażona w podwójne łóżko, szafki i prywatną łazienkę z toaletą. Załoga będzie spędzać noce w drugim kadłubie.

Trasa

Map
Polinezja Francuska to wyjątkowe miejsce, gdzie można liczyć na ciszę, spokój i piękno natury. Bogata lokalna kultura i historia znajduje wyraz między innymi w tradycyjnych tańcach i pieśniach, warto spróbować również pysznych potraw lokalnej kuchni, takich jak sałatka z kwiatami hibiscusa. Amatorzy nurkowania będą zachwyceni bogactwem podwodnej fauny i flory. Ahoj przygodo!
DZIEŃ 1 : Hotel Mahana (Huahine)
Zameldowanie od godziny 14.00.
Zaokrętowanie od 14:00. Na lotnisku Huahine czekać będzie kierowca, który zabierze Cię busem do hotelu Le Mahana (około 25 minut drogi). Po przybyciu na miejsce, czas na powitalnego drinka i rozgoszczenie się w Twoim domku. Następnie będziesz mógł korzystać z różnych udogodnień hotelu. Le Mahana oddaje do Twojej dyspozycji: wiosła, kajaki i sprzęt do snorkelingu. Będziesz mógł odkryć wspaniałą lagunę z turkusową wodą oraz rafę koralową zamieszkaną przez tysiące kolorowych ryb. Kolacja i nocleg w hotelu.

DNI 2 i 3: Hotel Le Mahana
Cóż za wspaniały poranek - otwierasz oczy i budzisz się w środku zielonego, rajskiego zakątka! Naciesz się spokojnym śniadaniem na plaży, podziwiając lagunę i planując swój pobyt na wyspie. Niegdyś panował tutaj matriarchat, Huahine była nazywana “Wyspą Kobiety”. Na wyspie znajduje się jedynie 8 wiosek, ich mieszkańcom udało się zachować i chronić cenne dziedzictwo historyczne i kulturowe. Podczas wycieczki, u stóp góry Mou’a Tapu, odkryjesz wioskę Maeva i tamtejsze pozostałości z czasów pradawnych cywilizacji, skupiające kilka tradycyjnych marae, czyli miejsc kultu, gdzie wyznawcy udawali się na spotkanie ze swoimi przodkami i bóstwami.
Hotel oferuje wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne) z lokalnym przewodnikiem. W szczególności polecamy spędzanie dnia na odkrywaniu laguny z pokładu pirogue lub wynajmując samochód z napędem na cztery koła. Na miejscu istnieje też możliwość wynajęcia innych pojazdów i zwiedzania na własną rękę. Kolacja i noc w hotelu.

DZIEŃ 4: Hotel Mahana - Fare (Huahine)
Po śniadaniu będziesz miał czas, aby nacieszyć się piękną, białą, piaszczystą plażą i krystalicznie czystą wodą. Wejście na pokład będzie miało miejsce o 13.00. Skipper będzie czekał na pontonie przy hotelu i zabierze Cię na pokład. Po zaokrętowaniu poznasz kucharza i rozgościsz się w swojej kabinie. Zanim wyruszycie, kapitan przedstawi pokrótce zasady bezpieczeństwa i program na nadchodzące dni. Następnie udasz się na plażę Hana Iti, dostępną tylko od strony morza. To miejsce idealnie nadaje się do pływania i nurkowania. Po powrocie na pokład pożeglujesz w stronę przełęczy Fare, gdzie skipper zarzuci kotwicę. Następnie, w tym uroczym miejscu będzie można pospacerować pomiędzy straganami ze świeżymi owocami i sklepikami. W porze kolacji proponujemy restaurację Te Marara, gdzie będzie można skosztować lokalnych potraw. Noc na pokładzie.

DZIEŃ 5: Fare - Zatoka Fa’aroa (Raiatea)
Tego dnia katamaran wypłynie z Huahine, skipper obierze kurs na Raiatea, świętą wyspę archipelagu. Dotrzesz do zatoki Fa’arao przed południem i zjesz obiad na pokładzie, składający się z pysznych lokalnych potraw przygotowanych przez kucharza. Następnie skipper zaproponuje wycieczkę w górę rzeki Fa’aroa pontonem. Podczas tej wycieczki przemierzycie bujną tropikalną dżunglę i zobaczycie szczyty łańcuchów górskich znajdujących się na wyspie, takich jak Temehani Rahi, jeden z największych sposód nich. Z pewnością uda Ci się spostrzec conajmniej kilka żółtych kwiatów Purau (hibiscus). Są dość wyjątkowe, ponieważ kwiaty są białe o poranku i ciemnieją w ciągu dnia. Kolacja i noc na pokładzie.

DZIEŃ 6: Zatoka Fa’aroa - Zatoka Opoa (Raiatea) - Motu Nao Nao (Raiatea)
O poranku wypłyniesz w kierunku zatoki Opoa, gdzie zatrzymasz się, aby zobaczyć marae (w kulturach polinezyjskich miejsce spotkań o charakterze sakralnym, pełniące także funkcje społeczne, niekiedy również polityczne). Taputapuatea, gdzie czczono Oro, boga płodności i wojny. To miejsce zostało wpisane w 2017 r na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest uznawane za jeden z najważniejszych obiektów tego typu w Polinezji Francuskiej. Następnie powrócisz na pokład, aby kontynuować podróż w kierunku Nao Nao. To mała wysepka porośnięta palmami kokosowymi, tamtejsza plaża zachwyca bielą swojego piasku - idealne miejsce do opalania. Amatorzy nurkowania z pewnością docenią mnogość gatunków ryb i morskich stworzeń zamieszkujących rafę koralową. Kolacja i noc na pokładzie.

DZIEŃ 7: Motu Nao Nao - Zatoka Apu (Taha’a) - Motu Mahaea (Taha’a)
Pora na wyprawę w stronę wschodniego wybrzeża wyspy Raiatea, później dopłyniesz do wulkanicznej wyspy Taha’a, znaną też jako ‘waniliową wyspę’. Skipper zarzuci kotwicę w zatoce Apu i następnie zabierze Cię na zwiedzanie hodowli pereł. Na miejscu lokalny przewodnik opowie o całym procesie, w wyniku którego uzyskiwane są perły, wytwarzane przez gatunek ostryg Pinctada Margaritifera. Po obiedzie katamaran ponownie nabierze wiatru w żagle, tym razem w kierunku motu (niewielką koralową wysepkę) Mahaea. W tym raju na ziemi będziesz mógł opalać się lub zrelaksować w cieniu palm kokosowych, dla fanów aktywności fizycznej proponujemy wycieczkę wokół wyspy na paddle. Kolacja i noc na kotwicy.

DZIEŃ 8: Motu Mahae - Motu Tautau (Taha’a)
Jak można zwiedzić Taha’a, nie odwiedzając plantacji wanilii? Wdychając ten piękny zapach, posłuchajcie opowieści przewodnika, który wytłumaczy nietypowy proces uprawy tej tropikalnej rośliny, która w naturalnych warunkach jest lianą i potrzebuje podparcia, aby móc rosnąć, jak również ręcznego zapylania. Pod koniec wycieczki będzie można zakupić laski wanilii bezpośrednio u producenta. Wycieczka na Taha’a zaprowadzi was aż do motu Tautau. Dzięki maskom i płetwom będziesz móc nurkować, próbując zaobserwować płaszczki, wydające się szybować nad piaskiem. Później usiądziesz wygodnie na trampolinach katamaranu, żeby podziwiać zachód słońca nad Bora Bora (o ile warunki pogodowe na to pozwolą). Kolacja i noc na pokładzie.

DZIEŃ 9: Motu Tautau - Motu Topua (Bora Bora)
Tego dnia po raz kolejny będziesz mieć okazję do nurkowania. Niesiony delikatnym prądem, zanurzony w morskiej głębi, podziwiaj mieszkańców tego podwodnego królestwa, mieniących się kolorami tęczy. Warto pomyśleć o woododpornym aparacie, żeby móc uwiecznić to wspaniałe doświadczenie. Później zjesz pyszny obiad na pokładzie. Następnie popłyniesz w kierunku Bora Bora, Perły Pacyfiku. Dotrzesz do motu Toopua pod koniec dnia. Docenisz widok na szczyty Otumanu. W porze kolacji polecamy przetestowanie restauracji Bloody Mary, oferującej kuchnię amerykańską, jak również owoce morza i ryby. Noc na kotwicy.

DZIEŃ 10: Laguna w Bora Bora
Dziesiątego dnia podróży skipper zabierze Cię szlakiem motu, gdzie pejzaże przypominają idylliczne widoki z pocztówek. W międzyczasie liczne postoje pozwolą Ci korzystać z orzeźwiających kąpieli, pływać kajakiem i paddle. Na obiad i kolację zejdziesz na ląd, załoga będzie w stanie udzielić porad co do wyboru restauracji, w zależności od Twoich preferencji.
W wolnym czasie warto powłóczyć się po wyspie, podziwiając piękno jej bujnej roślinności.
Kolacja i obiad na pokładzie.

DZIEŃ 11: Laguna w Bora Bora
Czas na ostatnie śniadanie, zjedzone bez pośpiechu z widokiem na rajską lagunę. Potem skipper pokieruje katamaran na południe Bora Bora. Będziesz mógł skorzystać z ostatniej okazji na kąpiel wśród kolorowych ryb lub relaks na hamaku. Dopłyniesz do Vaitape najpóźniej do godziny 13.00, przed obiadem zjedzonym w jednej z restauracji. Następnie bus zawiezie Cię na lotnisko. (przejazd trwa około 20 minut)


Uwaga Daty przyjazdu i wyjazdu są elastyczne.
Skontaktuj się z naszym doradcą, aby uzyskać więcej szczegółów
Trasa rejsu:
Le Mahana (hotel w Huahine) > Wioska Fare > Zatoka Fa'aroa > Zatoka d'Opoa > Motu Nao Nao > Zatoka Apu > Motu Mahaea > Motu Tautau > Motu Topua > Bora Bora
Trasa żeglugi może ulec zmianie z przyczyn technicznych lub pogodowych.

Cennik

Wybierz daty rejsuRejs i pobyt w hotelu dla dwóch osóbCena za osobęRejs i pobyt w hotelu dla czterech osóbCena za osobę
Marca 2024
Środa 06 Mar
Sobota 16 Mar
6 100 €3 600 €
Sobota 16 Mar
Wtorek 26 Mar
6 100 €3 600 €
Kwietnia 2024
Piątek 05 Kwi
Poniedziałek 15 Kwi
7 000 €4 200 €
Poniedziałek 15 Kwi
Czwartek 25 Kwi
7 000 €4 200 €
Czwartek 25 Kwi
Niedziela 05 Maj
7 000 €4 200 €
Maja 2024
Niedziela 05 Maj
Środa 15 Maj
7 000 €4 200 €
Środa 15 Maj
Sobota 25 Maj
7 000 €4 200 €
Sobota 25 Maj
Wtorek 04 Cze
7 000 €4 200 €
Czerwca 2024
Wtorek 04 Cze
Piątek 14 Cze
7 000 €4 200 €
Piątek 14 Cze
Poniedziałek 24 Cze
7 900 €4 800 €
Poniedziałek 24 Cze
Czwartek 04 Lip
7 900 €4 800 €
Lipca 2024
Czwartek 04 Lip
Niedziela 14 Lip
7 900 €4 800 €
Niedziela 14 Lip
Środa 24 Lip
7 900 €4 800 €
Środa 24 Lip
Sobota 03 Sie
7 900 €4 800 €
Sierpnia 2024
Sobota 03 Sie
Wtorek 13 Sie
7 900 €4 800 €
Wtorek 13 Sie
Piątek 23 Sie
7 900 €4 800 €
Piątek 23 Sie
Poniedziałek 02 Wrz
7 000 €4 200 €
Września 2024
Poniedziałek 02 Wrz
Czwartek 12 Wrz
7 000 €4 200 €
Czwartek 12 Wrz
Niedziela 22 Wrz
7 000 €4 200 €
Niedziela 22 Wrz
Środa 02 Paź
7 000 €4 200 €
Października 2024
Środa 02 Paź
Sobota 12 Paź
7 000 €4 200 €
Sobota 12 Paź
Wtorek 22 Paź
7 000 €4 200 €
Wtorek 22 Paź
Piątek 01 Lis
7 000 €4 200 €
Listopada 2024
Piątek 01 Lis
Poniedziałek 11 Lis
7 000 €4 200 €
Poniedziałek 11 Lis
Czwartek 21 Lis
7 000 €4 200 €
Czwartek 21 Lis
Niedziela 01 Gru
7 000 €4 200 €
Grudnia 2024
Niedziela 01 Gru
Środa 11 Gru
7 000 €4 200 €
Środa 11 Gru
Sobota 21 Gru
7 000 €4 200 €
Sobota 21 Gru
Wtorek 31 Gru
7 000 €4 200 €
Wtorek 31 Gru
Piątek 10 Sty
7 000 €4 200 €
Stycznia 2025
Piątek 10 Sty
Poniedziałek 20 Sty
6 100 €3 600 €
Poniedziałek 20 Sty
Czwartek 30 Sty
6 100 €3 600 €
Czwartek 30 Sty
Niedziela 09 Lut
6 100 €3 600 €
Lutego 2025
Niedziela 09 Lut
Środa 19 Lut
6 100 €3 600 €
Środa 19 Lut
Sobota 01 Mar
6 100 €3 600 €
Marca 2025
Sobota 01 Mar
Wtorek 11 Mar
6 100 €3 600 €
Wtorek 11 Mar
Piątek 21 Mar
6 100 €3 600 €
Piątek 21 Mar
Poniedziałek 31 Mar
6 100 €3 600 €
Chcesz odbyć rejs w innym terminie? Napisz do nas.
W cenie3 noclegi w hotelu Le Mahana(Huahine)
• Zakwaterowanie w dwuosobowym domku z ogródkiem i klimatyzacją
• Transport z lotniska do hotelu
• Częściowe wyżywienie - śniadanie w formie szwedzkiego stołu i dwudaniowe kolacje wraz z napojami
• Sprzęt do uprawiania sportów wodnych - paddle, kajak, płetwy, maski i rurki
• Darmowe WiFi w holu hotelu

7 dni rejsu na pokładzie katamaranu:
• Zakwaterowanie w dwuosobowej kabinie
• Posiłki: 7 śniadań, 5 obiadów i 5 kolacji (poza dodatkowymi napojami)
• Wynajem załogi (skipper i kucharz)
Koszty dodatkowe• Przeloty
• Obiad w dni: 1, 2, 3, 3, 4, 10 i 11
• Kolacja w dniu 4 i 9
• Napoje
• Podatek turystyczny - opłata w hotelu: ok. 1,68€ /za osobę/za noc (płatne na miejscu)
• Koszty cumowania: 150€ (płatne na miejscu gotówką)
• Wycieczki fakultatywne

Zapytaj o ofertę

Dziękujemy za zainteresowanie rejsami GlobeSailor! W przeciągu 24 godzin otrzymasz wycenę rejsu.
10-dniowy rejs katamaranem Lucia 40 po Polinezji Francuskiej + 3 dni w hotelu
Dorośli
Dzieci
Error
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.