11-dniowy rejs katamaranem Lucia 40 po Polinezji Francuskiej + 3 dni w hotelu

Huahine, Bora Bora i Motu Nao Nao

 • Miesiąc miodowy
 • Wyjazd Rodzinny
 • Combo Package

11-dniowy rejs katamaranem Lucia 40 po Polinezji Francuskiej + 3 dni w hotelu


W trakcie tych wspaniałych wakacji w hotelu i na morzu, trwających 11 dni, zapraszamy do zglębienia tajemnic magicznej Polinezji. Pierwsze cztery dni spędzisz w hotelu Le Mahana na wyspie Huahine. Znajdujące się tam dwa masywy górskie: Huahine Nui i Huahine Iti kuszą podróżników swoją bujną, nieskażoną roślinnością - warto wybrać się tam na wycieczkę. Następne 7 dni to rejs pośród zachwycająco pięknych lagun i relaks na pokładzie katamaranu w towarzystwie profesjonalnej i sympatycznej załogi.

Spodoba Wam się

 • Zwiedzanie hodowli pereł i plantacji wanilii
 • Nurkowanie z kolorowymi rybkami
 • Prywatność i sielski spokój

Jednostka

 • Lucia 40
 • 4 łączna ilość kabin
 • Maks. liczba załogantów
 • Min. liczba załogantów

Będziesz podróżować na pokładzie wygodnego katamaranu Lucia 40 (lub Lagoon 400), o długości 12 metrów i szerokości 7 metrów. Ta jednostka została zaprojektowana z myślą o wygodzie, jest wyposażona w duży kokpit, idealny do spożywania posiłków lub odpoczynku w cieniu. Trampoliny położone z przodu pozwolą na podziwianie zachodów słońca. Z tyłu znajdują się drabinki, przydatne podczas licznych zejść do wody.
Rozmiar katamaranu będzie dobrany w zależności od liczby uczestników.

Layout

Armator zastrzega sobie prawo do dostarczenia innego modelu jednostki o tym samym lub wyższym standardzie.

Twoja kabina

Cabin

Podczas tego rejsu będziesz spać w jednym z dwóch kadłubów katamaranu, całkowicie zarezerwowanym dla uczestników rejsu. Kabiny są jasne i przestronne. Każda z nich jest wyposażona w podwójne łóżko, szafki i prywatną łazienkę z toaletą. Załoga będzie spędzać noce w drugim kadłubie.

Trasa rejsu

Polinezja Francuska to wyjątkowe miejsce, gdzie można liczyć na ciszę, spokój i piękno natury. Bogata lokalna kultura i historia znajduje wyraz między innymi w tradycyjnych tańcach i pieśniach, warto spróbować również pysznych potraw lokalnej kuchni, takich jak sałatka z kwiatami hibiscusa. Amatorzy nurkowania będą zachwyceni bogactwem podwodnej fauny i flory. Ahoj przygodo!

Map
Polinezja


DZIEŃ 1 : Hotel Mahana (Huahine)
Zameldowanie od godziny 14.00.
Zaokrętowanie od 14:00. Na lotnisku Huahine czekać będzie kierowca, który zabierze Cię busem do hotelu Le Mahana (około 25 minut drogi). Po przybyciu na miejsce, czas na powitalnego drinka i rozgoszczenie się w Twoim domku. Następnie będziesz mógł korzystać z różnych udogodnień hotelu. Le Mahana oddaje do Twojej dyspozycji: wiosła, kajaki i sprzęt do snorkelingu. Będziesz mógł odkryć wspaniałą lagunę z turkusową wodą oraz rafę koralową zamieszkaną przez tysiące kolorowych ryb. Kolacja i nocleg w hotelu.

DNI 2 i 3 : Hotel Le Mahana
Cóż za wspaniały poranek - otwierasz oczy i budzisz się w środku zielonego, rajskiego zakątka! Naciesz się spokojnym śniadaniem na plaży, podziwiając lagunę i planując swój pobyt na wyspie. Niegdyś panował tutaj matriarchat, Huahine była nazywana “Wyspą Kobiety”. Na wyspie znajduje się jedynie 8 wiosek, ich mieszkańcom udało się zachować i chronić cenne dziedzictwo historyczne i kulturowe. Podczas wycieczki, u stóp góry Mou’a Tapu, odkryjesz wioskę Maeva i tamtejsze pozostałości z czasów pradawnych cywilizacji, skupiające kilka tradycyjnych marae, czyli miejsc kultu, gdzie wyznawcy udawali się na spotkanie ze swoimi przodkami i bóstwami.
Hotel oferuje wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne) z lokalnym przewodnikiem. W szczególności polecamy spędzanie dnia na odkrywaniu laguny z pokładu pirogue lub wynajmując samochód z napędem na cztery koła. Na miejscu istnieje też możliwość wynajęcia innych pojazdów i zwiedzania na własną rękę. Kolacja i noc w hotelu.

DZIEŃ 4 : Hotel Mahana - Fare (Huahine)
Po śniadaniu będziesz miał czas, aby nacieszyć się piękną, białą, piaszczystą plażą i krystalicznie czystą wodą. Wejście na pokład będzie miało miejsce o 13.00. Skipper będzie czekał na pontonie przy hotelu i zabierze Cię na pokład. Po zaokrętowaniu poznasz kucharza i rozgościsz się w swojej kabinie. Zanim wyruszycie, kapitan przedstawi pokrótce zasady bezpieczeństwa i program na nadchodzące dni. Następnie udasz się na plażę Hana Iti, dostępną tylko od strony morza. To miejsce idealnie nadaje się do pływania i nurkowania. Po powrocie na pokład pożeglujesz w stronę przełęczy Fare, gdzie skipper zarzuci kotwicę. Następnie, w tym uroczym miejscu będzie można pospacerować pomiędzy straganami ze świeżymi owocami i sklepikami. W porze kolacji proponujemy restaurację Te Marara, gdzie będzie można skosztować lokalnych potraw. Noc na pokładzie.

DZIEŃ 5 : Fare - Zatoka Fa’aroa (Raiatea)
Tego dnia katamaran wypłynie z Huahine, skipper obierze kurs na Raiatea, świętą wyspę archipelagu. Dotrzesz do zatoki Fa’arao przed południem i zjesz obiad na pokładzie, składający się z pysznych lokalnych potraw przygotowanych przez kucharza. Następnie skipper zaproponuje wycieczkę w górę rzeki Fa’aroa pontonem. Podczas tej wycieczki przemierzycie bujną tropikalną dżunglę i zobaczycie szczyty łańcuchów górskich znajdujących się na wyspie, takich jak Temehani Rahi, jeden z największych sposód nich. Z pewnością uda Ci się spostrzec conajmniej kilka żółtych kwiatów Purau (hibiscus). Są dość wyjątkowe, ponieważ kwiaty są białe o poranku i ciemnieją w ciągu dnia. Kolacja i noc na pokładzie.

DZIEŃ 6 : Zatoka Fa’aroa - Zatoka Opoa (Raiatea) - Motu Nao Nao (Raiatea)
O poranku wypłyniesz w kierunku zatoki Opoa, gdzie zatrzymasz się, aby zobaczyć marae (w kulturach polinezyjskich miejsce spotkań o charakterze sakralnym, pełniące także funkcje społeczne, niekiedy również polityczne). Taputapuatea, gdzie czczono Oro, boga płodności i wojny. To miejsce zostało wpisane w 2017 r na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest uznawane za jeden z najważniejszych obiektów tego typu w Polinezji Francuskiej. Następnie powrócisz na pokład, aby kontynuować podróż w kierunku Nao Nao. To mała wysepka porośnięta palmami kokosowymi, tamtejsza plaża zachwyca bielą swojego piasku - idealne miejsce do opalania. Amatorzy nurkowania z pewnością docenią mnogość gatunków ryb i morskich stworzeń zamieszkujących rafę koralową. Kolacja i noc na pokładzie.

DZIEŃ 7 : Motu Nao Nao - Zatoka Apu (Taha’a) - Motu Mahaea (Taha’a)
Pora na wyprawę w stronę wschodniego wybrzeża wyspy Raiatea, później dopłyniesz do wulkanicznej wyspy Taha’a, znaną też jako ‘waniliową wyspę’. Skipper zarzuci kotwicę w zatoce Apu i następnie zabierze Cię na zwiedzanie hodowli pereł. Na miejscu lokalny przewodnik opowie o całym procesie, w wyniku którego uzyskiwane są perły, wytwarzane przez gatunek ostryg Pinctada Margaritifera. Po obiedzie katamaran ponownie nabierze wiatru w żagle, tym razem w kierunku motu (niewielką koralową wysepkę) Mahaea. W tym raju na ziemi będziesz mógł opalać się lub zrelaksować w cieniu palm kokosowych, dla fanów aktywności fizycznej proponujemy wycieczkę wokół wyspy na paddle. Kolacja i noc na kotwicy.

DZIEŃ 8 : Motu Mahae - Motu Tautau (Taha’a)
Jak można zwiedzić Taha’a, nie odwiedzając plantacji wanilii? Wdychając ten piękny zapach, posłuchajcie opowieści przewodnika, który wytłumaczy nietypowy proces uprawy tej tropikalnej rośliny, która w naturalnych warunkach jest lianą i potrzebuje podparcia, aby móc rosnąć, jak również ręcznego zapylania. Pod koniec wycieczki będzie można zakupić laski wanilii bezpośrednio u producenta. Wycieczka na Taha’a zaprowadzi was aż do motu Tautau. Dzięki maskom i płetwom będziesz móc nurkować, próbując zaobserwować płaszczki, wydające się szybować nad piaskiem. Później usiądziesz wygodnie na trampolinach katamaranu, żeby podziwiać zachód słońca nad Bora Bora (o ile warunki pogodowe na to pozwolą). Kolacja i noc na pokładzie.

DZIEŃ 9 : Motu Tautau - Motu Topua (Bora Bora)
Tego dnia po raz kolejny będziesz mieć okazję do nurkowania. Niesiony delikatnym prądem, zanurzony w morskiej głębi, podziwiaj mieszkańców tego podwodnego królestwa, mieniących się kolorami tęczy. Warto pomyśleć o woododpornym aparacie, żeby móc uwiecznić to wspaniałe doświadczenie. Później zjesz pyszny obiad na pokładzie. Następnie popłyniesz w kierunku Bora Bora, Perły Pacyfiku. Dotrzesz do motu Toopua pod koniec dnia. Docenisz widok na szczyty Otumanu. W porze kolacji polecamy przetestowanie restauracji Bloody Mary, oferującej kuchnię amerykańską, jak również owoce morza i ryby. Noc na kotwicy.

DZIEŃ 10 : Laguna w Bora Bora
Dziesiątego dnia podróży skipper zabierze Cię szlakiem motu, gdzie pejzaże przypominają idylliczne widoki z pocztówek. W międzyczasie liczne postoje pozwolą Ci korzystać z orzeźwiających kąpieli, pływać kajakiem i paddle. Na obiad i kolację zejdziesz na ląd, załoga będzie w stanie udzielić porad co do wyboru restauracji, w zależności od Twoich preferencji.
W wolnym czasie warto powłóczyć się po wyspie, podziwiając piękno jej bujnej roślinności.
Kolacja i obiad na pokładzie.

DZIEŃ 11 : Laguna w Bora Bora
Czas na ostatnie śniadanie, zjedzone bez pośpiechu z widokiem na rajską lagunę. Potem skipper pokieruje katamaran na południe Bora Bora. Będziesz mógł skorzystać z ostatniej okazji na kąpiel wśród kolorowych ryb lub relaks na hamaku. Dopłyniesz do Vaitape najpóźniej do godziny 13.00, przed obiadem zjedzonym w jednej z restauracji. Następnie bus zawiezie Cię na lotnisko. (przejazd trwa około 20 minut)

Uwaga Daty przyjazdu i wyjazdu są elastyczne.
Skontaktuj się z naszym doradcą, aby uzyskać więcej szczegółów


Le Mahana (hotel w Huahine)  Wioska Fare  Zatoka Fa'aroa  Zatoka d'Opoa  Motu Nao Nao  Zatoka Apu  Motu Mahaea  Motu Tautau  Motu Topua  Bora Bora

Trasa żeglugi może ulec zmianie z przyczyn technicznych lub pogodowych.
Zdjęcia i wizualizacje prezentowanych produktów nie są wiążące.

Cennik

Nie ma dostępności w Twoich datach? Skontaktuj się z nami!

Products
pon. 24 cze
czw. 04 lip 2024
czw. 04 lip
niedz. 14 lip 2024
niedz. 14 lip
śr. 24 lip 2024
śr. 24 lip
sob. 03 sie 2024
sob. 03 sie
wt. 13 sie 2024
wt. 13 sie
pt. 23 sie 2024
pt. 23 sie
pon. 02 wrz 2024
pon. 02 wrz
czw. 12 wrz 2024
czw. 12 wrz
niedz. 22 wrz 2024
niedz. 22 wrz
śr. 02 paź 2024
śr. 02 paź
sob. 12 paź 2024
sob. 12 paź
wt. 22 paź 2024
wt. 22 paź
pt. 01 lis 2024
pt. 01 lis
pon. 11 lis 2024
pon. 11 lis
czw. 21 lis 2024
czw. 21 lis
niedz. 01 gru 2024
niedz. 01 gru
śr. 11 gru 2024
śr. 11 gru
sob. 21 gru 2024
sob. 21 gru
wt. 31 gru 2024
wt. 31 gru
pt. 10 sty 2025
pt. 10 sty
pon. 20 sty 2025
pon. 20 sty
czw. 30 sty 2025
czw. 30 sty
niedz. 09 lut 2025
niedz. 09 lut
śr. 19 lut 2025
śr. 19 lut
sob. 01 mar 2025
sob. 01 mar
wt. 11 mar 2025
wt. 11 mar
pt. 21 mar 2025
pt. 21 mar
pon. 31 mar 2025
Rejs i pobyt w hotelu dla dwóch osób
Cena za osobę
Rejs i pobyt w hotelu dla czterech osób
Cena za osobę

Nie ma dostępności w Twoich datach? Skontaktuj się z nami!

W cenie

 • 3 noclegi w hotelu Le Mahana(Huahine)
 • Zakwaterowanie w dwuosobowym domku z ogródkiem i klimatyzacją
 • Transport z lotniska do hotelu
 • Częściowe wyżywienie - śniadanie w formie szwedzkiego stołu i dwudaniowe kolacje wraz z napojami
 • Sprzęt do uprawiania sportów wodnych - paddle, kajak, płetwy, maski i rurki
 • Darmowe WiFi w holu hotelu
 • 7 dni rejsu na pokładzie katamaranu:
 • Zakwaterowanie w dwuosobowej kabinie
 • Posiłki: 7 śniadań, 5 obiadów i 5 kolacji (poza dodatkowymi napojami)
 • Wynajem załogi (skipper i kucharz)

Koszty dodatkowe

 • Przeloty
 • Obiad w dni: 1, 2, 3, 3, 4, 10 i 11
 • Kolacja w dniu 4 i 9
 • Napoje
 • Podatek turystyczny - opłata w hotelu: ok. 1,68€ /za osobę/za noc (płatne na miejscu)
 • Koszty cumowania: 150€ (płatne na miejscu gotówką)
 • Wycieczki fakultatywne