Czarter jachtów i wynajem łodzi w Zatoce Sarońskiej

  • -20 %
  Lagoon 46 - Lagoon (2021)Poros
  Kabiny 4 cab
  Koje 10+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.30m
  Rozmiar 46ft
  gpsautopilotwatermakeranchorgeneratorwhinchtoilet
  Od 5 800 €4 640 €*od 30/03 do 06/04Pokaż szczegóły
  on-line booking
 1. Syrolana (2005)Egina
  Kabiny 6 cab
  Koje 6+10
  Silnik 2x325hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 87ft
  outboardwifiacgpsanchorbbqgeneratorwhinchtoilet
  ze skipperem / załogą
  Od26 000 €*od 04/05 do 11/05Pokaż szczegóły
 2. Lagoon Sixty 7 - Lagoon (2023)Poros
  Kabiny 5 cab
  Koje 10
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.15m
  Rozmiar 66ft
  autopilotwatermakerbowthrusterbbqgenerator
  ze skipperem / załogą
  Od54 240 €*od 20/07 do 27/07Pokaż szczegóły
 3. surfrider
 4. Sun Odyssey 35 - Jeanneau (2006)Poros
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.85m
  Rozmiar 35ft
  outboardgpsanchor
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 5. Sun Odyssey 32i - Jeanneau (2006)Poros
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 2.00m
  Rozmiar 31ft
  outboardgpsautopilot
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 6. Sun Odyssey 36i - Jeanneau (2007)Poros
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x29hp
  Zanurzenie 1.94m
  Rozmiar 35ft
  outboardgpsanchorwhinch
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 7. Anatolie (1996)Egina
  Kabiny 4 cab
  Koje 9+1
  Silnik 2x165hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 69ft
  outboardwifigpsautopilotanchorsolarpanel
  ze skipperem / załogą
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 8. Sun Odyssey 409 - Jeanneau (2011)Poros
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x39hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 40ft
  outboardgpsautopilotanchorwhinch
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 9. Sun Odyssey 439 - Jeanneau (2011)Poros
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik 1x54hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 44ft
  outboardgpsautopilotanchor
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 10. Sun Odyssey 349 - Jeanneau (2014)Poros
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x21hp
  Zanurzenie 1.98m
  Rozmiar 34ft
  outboardautopilotanchor
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

26 łodzi w Zatoka Sarońska

Zatoka Sarońska i jej wyspy są rozproszone między Attyką a Argolis. Każda z nich ma swój niezapomniany urok, pod względem roślinności i architektury, więc dla tych, którzy nie mają dłuższego urlopu niż klika dni, gwarantują prawdziwy reset i wyciszenie. Czarter jachtu w Zatoce Sarońskiej to miejsce, które pozwala na spokojne żeglowanie, pogoda jest na ogół sprzyjająca, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym żeglarzem, czy też nie. Innym wspaniałym aspektem tych wysp, jest ich łatwy dostęp z Aten, gdzie znajduje się lotnisko. Zatoka i Argolis (prefektura w niedalekiej odległości) są super miejscem na niedługie wyprawy i są polecane mniej doświadczonym żeglarzom ze względu na nieduże odległości i bardzo łagodne wiatry w porównaniu do innych tras żeglarskich Grecji.

Nie przegap w Saronic Gulf: Wyspy Sarońskie

Wyspy archipelagu

Egina - znajduję się w niedalekiej odległości od Aten, Wyspa ta jest jednym pierwszych lub ostatnich portów zawinięcia dla czarterów jachtu w Zatoce Sarońskiej. Egina jest miejscem, którego nie powinno się pominąć, ponieważ można tam znaleźć imponującą Świątynię Aphaea zbudowaną w V wieku p.n.e. Zakątek ten jest znany również z bardzo smacznych orzechów pistacjowych, które w spaniele rosną na ziemiach wyspy, które są idealne do uprawy.
Poros to niesamowicie otwarta wyspa, którą to żeglarze bardzo chętnie odwiedzają ze względu na duży wybór dobrego jedzenia i picia na głównej ulicy miasta i mniejszych dróżkach. Wartą polecenia atrakcją turystyczną jest wieża zegarowa, dzięki której można podziwiać niesamowite widoki na port i na wyłaniający się ląd. Dla miłośników starych, historycznych miejsc, dobrym pomysłem będzie Świątynia Posejdona na północy wyspy, która zaskoczy Cię swoim urokiem i pięknymi widokami, mimo braku zabudowań, które nie przetrwały próby czasu.
Spetses - wyspa, która także charakteryzuje się bogatą historią, podobnie jak Hydra i Poros Spetses, które odegrały dużą role w walce o suwerenność Grecji w 1800 roku. W Spetses żyła słynna grecka bohaterka Laskariny Bouboulinas, której dom został przebudowany i w tej chwili znajduje się tam muzeum poświęcone jej dokonaniach.
Hydra - w przeszłości uznawana za majętną wyspę, co nie zmieniło się do dzisiaj ze względu na to, że jest znanym miejscem wypadowym dla ateńczyków. Miejsce to przyciąga dzięki obecności licznych galerii sztuki, które eksponują wystawy znanych i nieodkrytych jeszcze artystów. Wyspa słynie także ze swojej architektury, gdzie nie brakuje pięknych i niepowtarzalnych budynków. Jeśli wybierasz się na czarter jachtu w Zatoce Sarońskiej i przeszkadza Ci zgiełk miast i turkot samochodów, a chcesz się cieszyć ciszą i spokojem to jest to miejsce zdecydowanie dla Ciebie. Na Hydrze nie zobaczysz samochodów i motocykli, ponieważ są one zakazane, co jest dużym atutem tego zakątku.
Ermioni - w niedalekiej odległości od Hydry znajduje się miasto Ermioni, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Swoją popularność miasto to zawdzięcza dzięki pięknym plażom, majestatycznym, zabytkowym budynkom, takim jak kościół Taxiarchon. Inną wspaniałą atrakcją są ruiny starożytnego portu Ermioni w otoczeniu morza.
Epidaurus - jeśli zdecydujesz się na czarter jachtu w Zatoce Sarońskiej, to koniecznie musisz odwiedzić Epidaurus, gdzie znajduje się Port Epidavros, dzięki któremu możesz zobaczyć Starożytny Teatr w Epidavros, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szczególnie polecamy, tą wyspę w okresie letnim, kiedy odbywa się dużo festiwali i zabaw, dzięki czemu odkryjesz prawdziwą kulturę grecką.

Architektura

Ze względu na to, że historia Grecji sięga do czasów starożytności, to można się spodziewać, że Zatoka Sarońska ma do zaoferowania wiele ciekawych i historycznych zakątków i muzeów z wieloma eksponatami pochodzących z licznych wykopalisk archeologicznych. Wyspy zatoki przeniosą Cię do dawnych czasów, dzięki starym budowlom, kościołom oraz bogactwie archeologicznym. Na wyspie Egina znajduje się prawdziwy raj archeologiczny, gdzie w architekturze przeważa charakter neoklasyczny i która cieszy się w lecie dużym zainteresowaniem turystów i miłośników starożytnej architektury. Czarter jachtu w Zatoce Sarońskiej jest dobrym sposobem na odwiedzenie portu w Eginie, gdzie znajdują się rezydencje i inne piękne budowle, które są wciąż w dobrym stanie. Jeśli miałbyś ochotę zrobić sobie przerwę na wypicie kawy lub na szybki lunch, to powinieneś zawitać właśnie pod ten adres. Gdy już się posilisz zawsze możesz się wybrać do słynnej świątyni Aphaia oraz do okolicznych wsi, gdzie odkryjesz wile bizantyjskich kościołów, które zachwycą Cię swoim magicznym spokojem i stylem. Jeśli będzie Ci mało neoklasycznej architektury, to obierz kurs na wyspę Hydra, która zachwyci Cię swoją kosmopolitycznością i otwartością na świat. Jeśli wybierzesz się tam w ciągu dnia przekonasz się, że jest to miejsce bardzo spokojne, ponieważ samochody są wyłączone z wyspy. Na koniec wypada wspomnieć o Spetses, które zachwyci każdego swoją malowniczością, pięknem i elegancją.

Kościoły

Na Wyspach Sarońskich zachowała się duża ilości monumentalnych budowli w tym kościołów i klasztorów, które dalej podtrzymują klimat i wspaniale odpowiadają historię regionu. Jest to doskonałe miejsce na czarter jachtu ze skipperem lub bez dla tych którzy lubią zanurzyć się w dawne czasy i poczuć się choć przez chwilę Wyspami, które mogą się pochwalić dużą ilością tego typu budowli są wyspa Egina i Spetses zobaczysz tam unikalne perełki architektury bizantyjskiej, do których można zaliczyć kamienne kościoły, które są przyozdobione nadzwyczajnymi freskami, które znakomicie się zakonserwowały i można je podziwiać z niedalekiej odległości. Na nasze szczęście, wybierając się na czarter jachtu w Zatoce Sarońskiej odkryjesz, że zachowały się kościoły z krzyżami i majestatycznymi dzwonnicami. Co ciekawe sztuka bizantyjska pozostawiła dużo śladów na tych ziemiach i dodaje uroku pięknym krajobrazom Grecji. Kościołem wyróżniającym się na Wyspach Sarońskich jest Agios Nektarios w Eginie. Jest to miejsce kultu i stałe miejsce pielgrzymek dla wiernych z Grecji, to także miejsce spokojnego oddawania się modlitwie. Na wyspie Hydra i Spetses zachowały się kilka wspaniałych klasztorów i kościołów w stylu bizantyjskim, które także należy wpisać na listę miejsc wartych zobaczenia.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs w Saronic Gulf

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.