Czarter jachtów i wynajem łodzi z Krety

 1. Gib Sea 334 - Gib Sea (2003)Heraklion
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x30hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 33ft
  outboardgpsautopilotanchor
  ze skipperem / załogą
  Od2 500 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 2. Elan Impression 434 - Elan (2008)Heraklion
  Kabiny 3 cab
  Koje 6+2
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie 1.60m
  Rozmiar 44ft
  outboardgpsautopilotbowthrustersolarpaneltoilet
  Od2 500 €*od 04/11 do 11/11Pokaż szczegóły
 3. Hanse 470 - Hanse (2012)Heraklion
  Kabiny 3 cab
  Koje ---
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 47ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanelgeneratorwhinchtoilet
  Od3 300 €*od 07/10 do 14/10Pokaż szczegóły
 4. surfrider
 5. Elan Impression 514 - Elan (2009)Heraklion
  Kabiny 5 cab
  Koje 12
  Silnik 1x110hp
  Zanurzenie 2.20m
  Rozmiar 53ft
  outboardacgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanelgeneratorwhinchtoilet
  Od3 430 €*od 14/10 do 21/10Pokaż szczegóły
 6. Lagoon 400 S2 - LagoonChania
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+4
  Silnik ---
  Zanurzenie 1.21m
  Rozmiar 39ft
  gpsautopilotgenerator
  Od5 000 €*od 30/09 do 07/10Pokaż szczegóły
 7. Azimut 85 - Azimut (2008)Heraklion
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik 2x2028hp
  Zanurzenie 1.35m
  Rozmiar 86ft
  outboardwifiacgpsautopilotanchorgenerator
  Od32 000 €*od 30/09 do 07/10Pokaż szczegóły
 8. SOLARIS - Pershing (2009)Heraklion
  Kabiny 4 cab
  Koje 10
  Silnik 3558hp
  Zanurzenie 2.52m
  Rozmiar 90ft
  outboard
  Od41 000 €*od 30/09 do 07/10Pokaż szczegóły
 9. Elena - Perama (2007)Heraklion
  Kabiny 7 cab
  Koje 12+7
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 90ft
  wifiacgpsanchorbbqgenerator
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 10. Posillipo 88 Fly Bridge - Posillipo (2006)Heraklion
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 2.70m
  Rozmiar 89ft
  outboardwifi
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
 11. Bavaria 46 Cruiser - Bavaria (2009)Heraklion
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+1
  Silnik 1x76hp
  Zanurzenie 1.85m
  Rozmiar 47ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchortoilet
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
Cena orientacyjna bez zniżek

15 łodzi na Krecie

Kreta, największa grecka wyspa, a piąta co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Linia brzegowa wyspy ma ok 1040 km. Największym miastem na wyspie jest Heraklion. Jest to centrum kreteńskiego świata. Tutaj możemy poznać kulturę minojską w całej okazałości. Dzięki czarterowi jachtu na Krecie, będziemy mieli okazję odkryć niezwykłe pozostałości z okresu minojskiego, jak i ślady po panowaniu Cesarstwa Bizantyjskiego, Wenecjan, Turcji, Egiptu i Imperium Osmańskiego. Wyspa jest skrzyżowaniem wielu kultur, co wpłynęło na dzisiejszy wygląd i charakter wyspy. Oferujemy państwu czarter z lub bez skippera. Opcja bez sternika, jest dostępna dla osób posiadających patent sternika morskiego.

Nie przegap na Krecie: Heraklion

Chania i okolice

Chania, to popularny region wypoczynkowy na Krecie. Czarter jachtu na Krecie pozwoli nam jednak na odkrycie uroków okolic miasta Chania, które sprawią, że wakacje będą zapewne bardzo udane. Do największych atrakcji wyspy możemy zaliczyć z pewnością Knossos, antyczne ruiny w przepięknej scenerii. Klasztor Arkadi, położony na wysokości 500 m, to arcydzieło sztuki renesansowej, które również warto zobaczyć podczas pobytu na Krecie. Miejsce to, w czasach tureckiego oblężenia, stało się polem bitwy. Spinalonga, to wyspa, która była kiedyś miejscem zsyłki trędowatych, a dzisiaj jest celem wycieczek. Aby zobaczyć, gdzie narodził się Zeus, ojciec greckich bogów, należy wybrać się na płaskowyż Lassithi i zobaczyć tamtejsza jaskinię stalaktytową. Zainteresowani minojską kulturą, mogą być zaciekawieni wizytą w Fajstos, gdzie można zobaczyć pozostałości ruin minojskiego pałacu. Wyspa Chrissi, to idealne miejsce dla poszukiwaczy zabawy – morze, plaża, tawerny i bary. Dobrze jest się wybrać na południowo-wschodni kraniec wyspy, jeżeli szukamy łatwo dostępnych i pięknych plaż – Xerokambos. Elafonisi, to natomiast plaża z białym piaskiem i płytką wodą, jest idealnym miejscem dla dzieci. A gdzie udać się na kolację? Świeże ryby najlepiej smakują w najpiękniejszym porcie na Krecie – w Porcie Weneckim w Retiminie.

Informacje praktyczne

Czarter jachtu na Krecie, to dobry pomysł w okresie od kwietnia do października. Zimą, czyli od listopada do marca, może padać i być chłodno. Maj to bardzo dobry czas na podróż na Kretę. Wyspa jest wtedy bardzo zielona, kwiaty pokazują się w całej okazałości. Od czerwca do września opady deszczu są bardzo małe, a temperatura może wzrosnąć nawet do 40 ℃ . Średnia temperatura na wyspie w lipcu i w sierpniu to około 30 ℃, w nocy spada do 20 ℃. Najcieplejsza woda jest w sierpniu i we wrześniu, jej średnia temperatura wynosi 26℃ . Na Krecie znajduje się jedna oficjalna plaża dla nudystów, na zachód od Chora Sfakion, ale często na ustronnych plażach jest praktykowana kąpiel nago. Co do kwestii napiwków na Krecie, to oczekuje się ich w lokalach licznie odwiedzanych przez turystów. Zwykle daje się więcej niż 50 centów, inaczej gest ten będzie uznany za obraźliwy. Warto wiedzieć, że woda zdatna do picia znajduje się na całym terytorium wyspy, poza Heraklionem. Jest to jednak woda chlorowana. W restauracjach i kawiarniach, woda mineralna jest dostępna w cenach wyższych, niż w sklepach. Jeżeli szykujemy się na zwiedzanie, to dobrze wiedzieć, że wstęp do wszystkich muzeów i miejsc archeologicznych jest bezpłatny dla dzieci, młodzieży i studentów z UE (za okazaniem legitymacji). Osobom z państw UE, powyżej 65 roku życia, przysługuje zniżka 30%.

Transport na wyspę

Codziennie największe linie lotnicze oferują swoje loty z Polski do Aten. Jest to najszybszy sposób, aby dotrzeć do Aten, ale nie jedyny. Można również przyjechać autokarem lub samochodem. Dzięki codziennym lotom przez Ateny, Kreta jest dostępna przez cały rok. Lot do Aten, to około 3 godziny, natomiast lot z Aten na Kretę, to 50 min. Na Krecie znajdują się dwa lotniska, w Chanii i w Heraklionie. Z lotniska do centrum miasta kursują taksówki i autobusy. Kilka razy w tygodniu odbywa się lot z Aten do Sitii, na wschodzie Krety. Co ciekawe, Z Warszawy, Wrocławia i Katowic w miesiącach kwiecień – październik można dolecieć bezpośrednio do Chanii. Istnieją też bezpośrednie połączenia z Berlina do Herliakonu. Najwięcej jest jednak połączeń z przesiadką w Atenach. Z Polski do Aten lata LOT z Warszawy i z Krakowa.

Lokalne pamiątki

Nadmorskie miasta i miejscowości oferują bardzo wiele pamiątek, ale nie zawsze pochodzą one z Krety. Czarter jachtu na Krecie może być okazją do poszukania prawdziwych rękodzieł i lokalnych wyrobów. Jednym z ciekawszych rękodzieł jest kolorowe szkło. W okolicach Chanii, znajduje się duża huta szkła, która produkuje wyroby ze szkła z recyklingu. Na terenie całej wyspy, znajdziemy nowoczesną i tradycyjną ceramikę. Również rzeźby z drzewa oliwnego są cenne. Drzewo musi być przechowywane przez długi czas i jest trudne w obróbce. Na południowym wybrzeżu znajdziemy największy wybór tego typu pamiątek. Miłośnicy win, powinni zaopatrzyć się w jedno z kreteńskich win. Warto wybrać się do jednej z winnic na degustację. Typową pamiątka będą też oliwki, oliwa z oliwek, miód, owoce marynowane w syropie, owoce suszone i sery. Stare ikony, to kolejny pomysł na oryginalny prezent z krety. Ale należy pamiętać, że ich wywożenie jest możliwe pod warunkiem posiadania pozwolenia. Nie potrzeba go, jeżeli wywozimy nowe ikony. Najlepiej kupować je bezpośrednio u artystów, polecamy tych pracujących w starej części Heraklionu. Na krecie można tez znaleźć rzemieślników, którzy wyrabiają przedmioty ze srebra lub ze złota. Na starówce w Chanii i w porcie Ajos Nikolaos można znaleźć produkty dobrej jakości. Należy tez pamiętać o stosownym zaświadczeniu, aby nie mieć kłopotów na granicy lub na lotnisku.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs na Krecie

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.