1. Gib Sea 334 - Gib Sea (2003)Heraklion
  Pojemność 10
  Kabiny 2 cab
  Koje 4+2
  Silnik 1x27hp
  Zanurzenie 1.75m
  Rozmiar 33ft
  gpsautopilotanchor
  ze skipperem / załogą
  Od1 600 €*od 27/02 do 06/03Pokaż szczegóły
 2. Azimut 85 - Azimut (2008)Heraklion
  Pojemność 12
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik 2x2028hp
  Zanurzenie 1.35m
  Rozmiar 86ft
  outboardwifiacgpsautopilotanchorgenerator
  Wzmożone środki higieny
  ze skipperem / załogą
  Od38 000 €*od 26/12 do 02/01Pokaż szczegóły
 3. SOLARIS - Pershing (2009)Heraklion
  Pojemność 10
  Kabiny 4 cab
  Koje 10
  Silnik 3558hp
  Zanurzenie 2.52m
  Rozmiar 90ft
  outboard
  Wzmożone środki higieny
  ze skipperem / załogą
  Od41 000 €*od 24/10 do 31/10Pokaż szczegóły
 4. Elena - Perama (2007)Heraklion
  Pojemność 30
  Kabiny 7 cab
  Koje 12+7
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 90ft
  wifiacgpsanchorbbqgenerator
  ze skipperem / załogą
  Od28 000 €*od 01/05 do 08/05Pokaż szczegóły
 5. Posillipo 88 Fly Bridge - Posillipo (2006)Heraklion
  Pojemność 10
  Kabiny 4 cab
  Koje 8+2
  Silnik ---
  Zanurzenie 2.70m
  Rozmiar 89ft
  outboardwifi
  Wzmożone środki higieny
  ze skipperem / załogą
  Od33 000 €*od 24/10 do 31/10Pokaż szczegóły
 6. SERENITY - AUSTAL (2004)Heraklion
  Pojemność 28
  Kabiny 14 cab
  Koje 28
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 127ft
  Wzmożone środki higieny
  ze skipperem / załogą
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
Tylko kilka jednostek spełnia podane kryteria. Zmień parametry wyszukiwania, aby zobaczyć więcej wyników.
Cena orientacyjna bez zniżek

Chania i okolice

Chania, to popularny region wypoczynkowy na Krecie. Czarter jachtu na Krecie pozwoli nam jednak na odkrycie uroków okolic miasta Chania, które sprawią, że wakacje będą zapewne bardzo udane. Do największych atrakcji wyspy możemy zaliczyć z pewnością Knossos, antyczne ruiny w przepięknej scenerii. Klasztor Arkadi, położony na wysokości 500 m, to arcydzieło sztuki renesansowej, które również warto zobaczyć podczas pobytu na Krecie. Miejsce to, w czasach tureckiego oblężenia, stało się polem bitwy. Spinalonga, to wyspa, która była kiedyś miejscem zsyłki trędowatych, a dzisiaj jest celem wycieczek. Aby zobaczyć, gdzie narodził się Zeus, ojciec greckich bogów, należy wybrać się na płaskowyż Lassithi i zobaczyć tamtejsza jaskinię stalaktytową. Zainteresowani minojską kulturą, mogą być zaciekawieni wizytą w Fajstos, gdzie można zobaczyć pozostałości ruin minojskiego pałacu. Wyspa Chrissi, to idealne miejsce dla poszukiwaczy zabawy – morze, plaża, tawerny i bary. Dobrze jest się wybrać na południowo-wschodni kraniec wyspy, jeżeli szukamy łatwo dostępnych i pięknych plaż – Xerokambos. Elafonisi, to natomiast plaża z białym piaskiem i płytką wodą, jest idealnym miejscem dla dzieci. A gdzie udać się na kolację? Świeże ryby najlepiej smakują w najpiękniejszym porcie na Krecie – w Porcie Weneckim w Retiminie.

Informacje praktyczne

Czarter jachtu na Krecie, to dobry pomysł w okresie od kwietnia do października. Zimą, czyli od listopada do marca, może padać i być chłodno. Maj to bardzo dobry czas na podróż na Kretę. Wyspa jest wtedy bardzo zielona, kwiaty pokazują się w całej okazałości. Od czerwca do września opady deszczu są bardzo małe, a temperatura może wzrosnąć nawet do 40 ℃. Średnia temperatura na wyspie w lipcu i w sierpniu to około 30 ℃, w nocy spada do 20℃. Najcieplejsza woda jest w sierpniu i we wrześniu, jej średnia temperatura wynosi 26℃ . Na Krecie znajduje się jedna oficjalna plaża dla nudystów, na zachód od Chora Sfakion, ale często na ustronnych plażach jest praktykowana kąpiel nago. Co do kwestii napiwków na Krecie, to oczekuje się ich w lokalach licznie odwiedzanych przez turystów. Zwykle daje się więcej niż 50 centów, inaczej gest ten będzie uznany za obraźliwy. Warto wiedzieć, że woda zdatna do picia znajduje się na całym terytorium wyspy, poza Heraklionem. Jest to jednak woda chlorowana. W restauracjach i kawiarniach, woda mineralna jest dostępna w cenach wyższych, niż w sklepach. Jeżeli szykujemy się na zwiedzanie, to dobrze wiedzieć, że wstęp do wszystkich muzeów i miejsc archeologicznych jest bezpłatny dla dzieci, młodzieży i studentów z UE (za okazaniem legitymacji). Osobom z państw UE, powyżej 65 roku życia, przysługuje zniżka 30%.

Transport na wyspę

Codziennie największe linie lotnicze oferują swoje loty z Polski do Aten. Jest to najszybszy sposób, aby dotrzeć do Aten, ale nie jedyny. Można również przyjechać autokarem lub samochodem. Dzięki codziennym lotom przez Ateny, Kreta jest dostępna przez cały rok. Lot do Aten, to około 3 godziny, natomiast lot z Aten na Kretę, to 50 min. Na Krecie znajdują się dwa lotniska, w Chanii i w Heraklionie. Z lotniska do centrum miasta kursują taksówki i autobusy. Kilka razy w tygodniu odbywa się lot z Aten do Sitii, na wschodzie Krety. Co ciekawe, Z Warszawy, Wrocławia i Katowic w miesiącach kwiecień – październik można dolecieć bezpośrednio do Chanii. Istnieją też bezpośrednie połączenia z Berlina do Herliakonu. Najwięcej jest jednak połączeń z przesiadką w Atenach. Z Polski do Aten lata LOT z Warszawy i z Krakowa.

Lokalne pamiątki

Nadmorskie miasta i miejscowości oferują bardzo wiele pamiątek, ale nie zawsze pochodzą one z Krety. Czarter jachtu na Krecie może być okazją do poszukania prawdziwych rękodzieł i lokalnych wyrobów. Jednym z ciekawszych rękodzieł jest kolorowe szkło. W okolicach Chanii, znajduje się duża huta szkła, która produkuje wyroby ze szkła z recyklingu. Na terenie całej wyspy, znajdziemy nowoczesną i tradycyjną ceramikę. Również rzeźby z drzewa oliwnego są cenne. Drzewo musi być przechowywane przez długi czas i jest trudne w obróbce. Na południowym wybrzeżu znajdziemy największy wybór tego typu pamiątek. Miłośnicy win, powinni zaopatrzyć się w jedno z kreteńskich win. Warto wybrać się do jednej z winnic na degustację. Typową pamiątka będą też oliwki, oliwa z oliwek, miód, owoce marynowane w syropie, owoce suszone i sery. Stare ikony, to kolejny pomysł na oryginalny prezent z krety. Ale należy pamiętać, że ich wywożenie jest możliwe pod warunkiem posiadania pozwolenia. Nie potrzeba go, jeżeli wywozimy nowe ikony. Najlepiej kupować je bezpośrednio u artystów, polecamy tych pracujących w starej części Heraklionu. Na krecie można tez znaleźć rzemieślników, którzy wyrabiają przedmioty ze srebra lub ze złota. Na starówce w Chanii i w porcie Ajos Nikolaos można znaleźć produkty dobrej jakości. Należy tez pamiętać o stosownym zaświadczeniu, aby nie mieć kłopotów na granicy lub na lotnisku.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs na Krecie

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.