Czarter Jachtów na Gran Canaria

  • -12 %
  Oceanis 45 - Beneteau (2014)Las Palmas de Gran Canaria
  Kabiny 4 cab
  Koje 10
  Silnik 1x55hp
  Zanurzenie 1.75m
  Rozmiar 45ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchorsolarpanel
  Od 2 800 €2 470 €*od 06/01 do 13/01Pokaż szczegóły
  • -2 %
  Sun Odyssey 519 - Jeanneau (2018)Las Palmas de Gran Canaria
  Kabiny 5 cab
  Koje 12
  Silnik 1x75hp
  Zanurzenie 1.73m
  Rozmiar 52ft
  outboardgpsautopilotbowthrusteranchor
  Od 3 000 €2 940 €*od 09/12 do 16/12Pokaż szczegóły
  • -12 %
  Oceanis 51.1 - Beneteau (2023)Las Palmas de Gran Canaria
  Kabiny 5 cab
  Koje ---
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 49ft
  Od 4 500 €3 969 €*od 16/12 do 23/12Pokaż szczegóły
 1. surfrider
 2. Visiers 55 - Schwartz Shipyard (1988)Mogan
  Kabiny 3 cab
  Koje 6
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 54ft
  ze skipperem / załogą
  Od---ceny na żądaniePokaż szczegóły
Tylko kilka jednostek spełnia podane kryteria. Zmień parametry wyszukiwania, aby zobaczyć więcej wyników.
Cena orientacyjna bez zniżek

4 łodzi na Gran Canaria

Wynajmij jacht na Gran Canaria i korzystaj ze wspaniałych chwil żeglugi w egzotycznym otoczeniu. Gran Canaria jest jedną z wysp zaliczanych do Makaronezji, archipelagu Wysp Kanaryjskich, usytuowaną na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą. Proponujemy czarter jachtów na Gran Canarii z lub bez skippera. Przypominamy o konieczności posiadania podstawowych uprawnień żeglarskich, jeżeli chcecie sami wypłynąć w rejs. Kanary to świetny kierunek żeglarski, przez cały rok. Zagwarantowana pogoda, piękny krajobraz i wiele atrakcji turystycznych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Klimat

Klimat na Gran Canarii, podobnie jak w całym rejonie Wysp Kanaryjskich jest ciepły i łagodny. Średnia temperatura w ciągu roku wynosi 22°C. Latem oscyluje w okoli 27°C, natomiast zimą spada niewiele, bo do ok. 19°C. To właśnie dzięki względnie stałej temperaturze utrzymującej się przez cały rok naukowcy uznali, że panuje tutaj jeden z najlepszych klimatów na świecie. Gran Canaria posiada miano "kontynentu w miniaturze" dzięki swojej różnorodności klimatycznej, różnicom geograficznym oraz zróżnicowanej florze i faunie W części południowej wraz strefą nabrzeżną mamy do czynienia z klimatem suchym i gorącym, natomiast zmiana wysokości wpływa na obniżenie temperatur w głębi lądu. Tak więc w dolinach mamy do czynienia z klimatem umiarkowanym, w lasach z subtropikalnym, natomiast na obszarach położonych najwyżej temperatura może spaść nawet do 0°C. W związku z tym nie powinna nikogo dziwić sytuacja, w której na upalnym wybrzeżu świeci słońce, podczas gdy zaledwie kilkanaście kilometrów dalej, w górach pada śnieg. Temperatura wody w miesiącach letnich sięga 22°C, natomiast w pozostałych spada do max. 18°C.

Czarter jachtu na Gran Canarii

Ze względu na wspaniałe warunki żeglarskie oraz ciepły i przyjemny klimat, Gran Canaria to idealne miejsce na czarter jachtu i żeglugę w kierunku pozostałych z Wysp Kanaryjskich. Warunki żeglarskie są tutaj dobre właściwie przez cały rok, jako że przeważają tutaj wiatry z NE, wiejące przez większość roku z siłą 3-6B. Z największymi nieregularnościami spotkamy się w październiku/listopadzie oraz marcu/maju. Pojawia się wtedy gorące Sirocco z E i SE, długie okresy ciszy lub zachodnie, silne wiatry. Ponadto należy pamiętać o charakterystycznych dla okolicy stref wiatru o przyśpieszonej prędkości. Ze względu na uksztaltowanie terenu oraz różnicę temperatur siła wiatru wzrasta w nich do 15 węzłów. Świadoma żegluga w takiej strefie może dostarczyć niesamowitej frajdy miłośnikom tego sportu. Strefy przyśpieszenia wiatru znajdują się pomiędzy Teneryfą i Gran Canaria, Gran Canaria i Fuerteventurą oraz pomiędzy Teneryfą i Gomerą. Najlepszą okazją do przepłynięcia przez wszystkie strefy wiatru jest żegluga z małego portu La Graciosa na północy Lanzarote do La Restinga na wyspie El Hierro. Z drugiej strony akwen słynie również z łagodnej bryzy po zawietrznej wysp, płaskiego morza i mnóstwa samotnych zatoczek idealnych na postój i chwilę relaksu. Czarter jachtu na Gran Canaria jest zatem bezkonkurencyjnym sposobem na dogłębne poznanie tego regionu. Jachty, którymi przemieszczamy się po Wyspach Kanaryjskich, to najczęściej te same jednostki, które możemy wyczarterować na Morzu Śródziemnym. Należy jednak pamiętać, że ze względu na opisaną powyżej specyfikę wiatrów i ukształtowanie terenu sama żegluga będzie miała zgoła odmienny charakter.

Wyspa pełna atrakcji

Gran Canaria jest trzecią co do wielkości z Wysp Kanaryjskich. Rzuć więc kotwicę w jej kolorowej stolicy, której mieszkańcy tworzą iście kosmopolityczną mieszankę. Gran Canarię charakteryzuje także różnorodność ekologiczna, którą najlepiej podziwia się podczas wizyty w jednym z chronionych obszarów przyrodniczych. Obierz kurs na tę wyspę pełną różnych atrakcji – zwiedzaj zabytki historyczne i ciesz się unikalną roślinnością oraz piaszczystymi plażami. Jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie jest Las Canteras. Jest to plaża miejska, która pozwala odpocząć od zgiełku panującego w Las Palmas de Gran Canaria. Plaża cieszy się doskonałą opinią, ze względu na dobrze rozbudowaną infrastrukturę. Prysznice, przebieralnie, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, wypożyczalnia leżaków i parasoli, place zabaw dla dzieci… etc. Ponadto ta plaża ma ponad 2 km, co czyni ją naprawdę szeroką i przestrzenną. Gran Canaria dzięki atrakcjom takim jak Roque Nublo (wolnostojąca skała o wysokości 60 m położona w centrum wyspy), przyciąga coraz większą liczbę turystów głodnych wrażeń innych niż tylko wylegiwanie się na plaży. Poza tym wyspa znana jest z osiedli jaskiniowych Artenara i Guayadeque, w których do dziś mieszkają ludzie, zajmując jaskinie przerobione na mieszkania. Rezerwat Barranco de Guayadeque, to jedna z największych atrakcji wyspy. Jest to wąwóz, na zboczach którego rosną drzewa migdałowe, sosny, gaje palmowe. Ta różnorodność roślinna sprawia, że wąwóz przyciąga coraz więcej turystów. Znanym miejscem kultu maryjnego w centrum wyspy jest miasteczko Teror. Znajduje się tam zabytkowa XVIII-wieczna bazylika Matki Boskiej Sosnowej, patronki wyspy. Dawnymi siedzibami pierwotnych mieszkańców wyspy, Guanczów, są Telde (drugie co do wielkości miasto wyspy) i Gardar, w pobliżu, którego leżą jaskinie Guia.

Przekonaj się o atrakcyjności tego miejsca na własnej skórze. Zapoznaj się z naszą ofertą czarteru jachtów na Gran Canaria i wybierz jednostkę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.
Proponujemy wynajem jachtu z lub bez skippera. Przypominamy o konieczności posiadania podstawowych uprawnień żeglarskich, jeżeli planujecie sami sterować jachtem. Gorąco zachęcamy do czarteru jachtów na Gran Canaria, gdyż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno rodziny z dziećmi, zakochane pary czy grupy przyjaciół spędzą miło czas opływając Wyspy Kanaryjskie. Każda z wysp jest inna, każda czymś zaskakuje oraz ujmuje turystów. Niektóre są niezamieszkane, więc są doskonałe dla osób szukających samotności. Inne z kolei tętnią życiem i imprezową atmosferą. Ale co najważniejsze, każda z wysp posiada niezwykłe plaże i otoczona jest błękitnym morzem.

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs na Gran Canarii

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.