Nowy aventura 37
Przetłumaczone automatycznie.
Tym razem miałem zupełnie nowy Aventura 37. Po raz pierwszy spotkałem się z katamaranem tego producenta. Generalnie nie ma nic radykalnie nowego. Mały katamaran, dość niewygodny widok z prawego tylnego pływaka. Żeby coś zobaczyć, trzeba się schylić. Nie było elektrycznych wciągarek, ale moja załoga była bardzo dobrze przygotowana pod względem rejsów morskich. Żagle nie były stawiane, żeby nie widzieć ich zielonych twarzy. Cieszył niski zużycie paliwa. Przy 5-6 węzłach bardzo oszczędnie. A my nigdzie się nie spieszyliśmy. Przedstawiciele firmy zapewnili transfer z Anatolii w przystępnej cenie. Wszystko było jasne od samego początku. Kierowca przyjechał na czas. Mikrobus w porządku. Internet w mikrobusie był. Osobno miło, że na katamaranie był modem i internet o przyjemnej prędkości. Gdybym wiedział, nie kupiłbym pakietu danych za 35 euro. Katamaran został udostępniony o 17:00. Odbiór przebiegł szybko, bez checklisty. Trochę się zdziwiłem, bo tak naprawdę nie było co odbierać. Przeszliśmy przez główne punkty z pracownikiem firmy. Wszystko zostało jasno wyjaśnione. Nie liczcie na język rosyjski. W końcu mamy 2024 rok. Nauczcie się w końcu angielskiego. Absolutnie wszystko na łodzi było sprawne i działało bez zarzutu. Chociaż na trasie w Göcek spotkaliśmy załogę na dokładnie takim samym katamaranie i mieli problemy z chłodzeniem jednego silnika, lodówka tańczyła na fali. My nie mieliśmy żadnych problemów. Osobne podziękowania dla przedstawiciela firmy, który był z nami zawsze w kontakcie. Odpowiadał na wszystkie pytania, interesował się, czy wszystko u nas w porządku. Za taki serwis ogromne dzięki. Jak zrozumiałem, firma nie ma własnej floty łodzi ani katamaranów tej klasy. Tylko gulet. Dlatego serwis jest taki, super troskliwy. Nie ma klientów, którzy od rana do nocy próbują coś złamać lub zgubić w czarterze. Okazało się, że nawet ten katamaran głównie wynajmowany jest z kapitanem, mimo swoich rozmiarów. Z kaucją wszystko było dokładnie tak samo jak z resztą. Łódź oddaliśmy w całości i nienaruszonej. Kaucja na karcie również pozostała nietknięta. Łódź oddano szybko, ponieważ personel od pierwszego momentu kontaktu z nami zrozumiał, że nie jesteśmy na wycieczce alkoholowej, po prostu odpoczywaliśmy. Z przyjemnością skorzystam z usług tej firmy jeszcze raz.