450 łodzi we Włoszech

Nie przegap we Włoszech


Trzy powody, dla których warto wyczarterować katamaran we Włoszech

1. Śródziemnomorski klimat

Typowy śródziemnomorski klimat we Włoszech, sprawia, że jest to idealne miejsce na wakacje na katamaranie. Gorące, suche lata stwarzają optymalne warunki do żeglowania. Zwłaszcza na południu, miesiące lipiec i sierpień są bardzo gorące, często osiągając temperaturę 30°C. Na Adriatyku mogą występować silniejsze wiatry, co oznacza, że niektóre strefy żeglarskie są bardziej dostosowane dla doświadczonych żeglarzy, ale ogólnie rzecz biorąc warunki są łagodne i spójne, a zatem idealne na czarter katamaranu we Włoszech!

2. Tysiące kilometrów linii brzegowej...

Włochy mają 7500 km linii brzegowej, jest to więc idealne miejsce, jeśli chodzi o czarter katamaranu. Możesz wynająć katamaran w różnych miejscach w całym kraju; od historycznego Rzymu, przez urokliwą Wenecję, rustykalną Toskanię, zapierające dech w piersiach Wybrzeże Amalfi, aż po perfekcyjną Sardynię... masz naprawdę szeroki wybór.

3. Niezwykłe rzymskie ruiny

Włochy nie przestaną zadziwiać i zaskakiwać swoim dziedzictwem historycznym w całym kraju. We Włoszech znajduje się więcej obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie, a pozostające smaki wspaniałego, sławnego dziedzictwa, które żyje w harmonii w nowoczesnym i rozwiniętym kraju. Przespaceruj się urokliwymi barokowymi uliczkami Rzymu i odwiedź słynne Koloseum i Panteon lub zwiedź imponujące pozostałości miasta Pompeje, które padło ofiarą erupcji sąsiedniego wulkanu Wezuwiusza w 79 r. n.e.

Nie masz patentu, a chcesz cieszyć się czarterem katamaranu we Włoszech? Wybierz czarter katamaranu ze skipperem. Sternik doskonale zna żeglarskie okolice i poprowadzi Cię w najlepsze miejsca abyś mógł w pełni cieszyć się wynajem katamaranu we Włoszech.

Kulinarny kunszt

Jeśli wynajmujesz katamaran we Włoszech, musisz spróbować prawdziwej, lokalnej, włoskiej kuchni. Stereotypy o pizzy, makaronach i lodach, które kojarzą się nam z Włochami, to tylko niewielki wycinek cudownego wachlarza kulinarnych przysmaków tego kraju. Czarter katamaranu we Włoszech będzie prawdziwą gratką dla wszystkich smakoszy, ponieważ lista przepysznych dań, które warto spróbować jest dosłownie nieskończona...

Warto spróbować "Osso buco alla Milanese", czyli podudzi cielęcych duszonych w sosie z białego wina z dodatkiem różnych warzyw sezonowych, spróbuj też pikantnego gulaszu z owoców morza "Cacciucco", typowego dla Livorno. Wynajmując katamaran we Włoszech, musisz dostać się do Toskanii, aby skosztować trufli. Są one uprawiane w tym regionie i stanowią kluczowy element włoskiej kuchni.

Ciesz się włoską kuchnią, i spraw by twój pobyt na wynajętym katamaranie we Włoszech będzie wyjątkowy pod każdym względem!

Wynajem katamaranu we Włoszech: Dojazd

We Włoszech znajduje się wiele międzynarodowych lotnisk, więc dotarcie do miejsca znajdującego się w pobliżu bazy czarteru katamaranu nie będzie problemem!

Toskania

:Lotnisko Florencja, Peretola jest położone 4 km na północny zachód od centrum stolicy Toskanii, Florencji.

Sardynia

: Port lotniczy Olbia znajduje się w mieście Olbia, na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Sardynii.

Kampania

: Międzynarodowy port lotniczy Neapol znajduje się 5,9 km na północny wschód od Capodichino w Neapolu.