30 łodzi na Słowenii

Zobacz wszystkie jednostki

Typy jachtów dostępnych na czarter w Słowenii

Odkryj nasze destynacje

Nie przegap w Słowenii

Czarter jachtu: dlaczego Słowenia?

Położenie geograficzne Słowenii, stosunkowo blisko Polski, pozwala dojechać lub dolecieć na miejsce w krótkim czasie. Wynajętym jachtem można popłynąć wzdłuż słoweńskiego wybrzeża, które liczy około 46 km, i w leniwym tempie odkrywać piękno tego kraju. Polecamy wyczarterowanie łodzi w uroczych miejscowościach takich jak Portoroz, jeden z największych i najpopularniejszych kurortów turystycznych, lub Izola, czyli miasteczko z największym na słoweńskim wybrzeżu portem jachtowym. Oba te miejsca mają do zaoferowania znacznie więcej, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka, ale pozostają kameralne i autentyczne.

Portoroz

Portoroz można określić jako jedno z najbardziej rozrywkowych miasteczek Słowenii, jest więc bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Często osoby wybierające się na południe półwyspu Istria zatrzymują się tu, skuszone sławą słoweńskiego "Las Vegas", jak żartobliwie nazywają je mieszkańcy. Znajduje się tam wiele luksusowych, pięciogwiazdowych hoteli, kasyna, liczne kawiarnie, bary, butiki i restauracje oferujące pyszne lokalne potrawy. Poza rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, magnesem przyciągającym odwiedzających jest piękna nadmorska promenada. Czarter jachtu w Słowenii to wspaniały sposób, żeby poznać to miejsce!

Izola

Izola była niegdyś jedną z wysp na Adriatyku - jej nazwa pochodzi z włoskiego i oznacza wyspę. Przez wieki było to typowe miasteczko rybackie, które obecnie mocno rozwinęło się pod względem turystycznym. Dopiero w XIX wieku, przy użyciu kamieni pochodzących z rozebranych murów miejskich, zasypano kanał odzielający urokliwą starówkę Izoli od stałego lądu. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z X wieku, port istniał tutaj już w czasach panowania Rzymian. Pozostały po nim ruiny, które można zobaczyć przy okazji wizyty na plaży San Simon. Izola pozostawała pod władzą Wenecjan pomiędzy XIII i XVIII w., co dość wyraźnie widać, gdy przyjrzymy się architekturze starego miasta.

Słowenia - pogoda i klimat

Słowenia jest krajem, który można odwiedzać przez cały rok. Plażowanie nad Adriatykiem rozpoczyna się już od maja, kiedy temperatura wody przekracza 20 stopni, taka sytuacja utrzymuje się aż do końca października. W sezonie letnim, od połowy czerwca do połowy sierpnia, temperatura wody w morzu wynosi ponad 25 stopni. W Słowenii można wyróżnić trzy strefy klimatyczne, ze względu na ukształtowanie terenu. Północny zachód, położony w obrębie klimatu alpejskiego, znajduje się pod silnym wpływem Adriatyku, co objawia się obfitością opadów. Jeśli chodzi o wybrzeże, przez większość roku możemy liczyć na słoneczną pogodę i związane z nią wysokie temperatury wody i powietrza. Zimy są dość łagodne, we znaki może dawać się jedynie występowanie chłodnego, suchego wiatru bora. Wschodnia część Słowenii to klimat umiarkowany, największe opady pojawiają się w Alpach. Dobrą wiadomością dla miłośników sportów zimowych jest długi okres utrzymywania się śniegu w górach.