Czarter Jachtów na Maderze

 1. Oceanis 323 - Beneteau (2006)Funchal
  Pojemność 6
  Kabiny 2 cab
  Koje 6
  Silnik ---
  Zanurzenie ---
  Rozmiar 33ft
  outboard
  Wzmożone środki higieny
  Od1 785 €*od 04/12 do 11/12Pokaż szczegóły
Tylko jedna jednostka spełnia podane kryteria. Zmień parametry wyszukiwania, aby zobaczyć więcej wyników.
Cena orientacyjna bez zniżek

Warunki żglarskie na Maderze

Madera znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego. Aura panująca na wyspie często określana jest mianem "wiecznej wiosny", dlatego sezon na czarter łodzi na Maderze trwa cały rok. Średnia roczna temperatura wynosi 22,6 °C w dzień i 16,5 °C w nocy. W najchłodniejszym okresie – od grudnia do kwietnia, temperatury oscylują wokół 20 °C w dzień i 14 °C w nocy. Najcieplejszymi miesiącami są sierpień i wrzesień ze średnią temperaturą wokół 26 °C w dzień i 20 °C w nocy. Madera ma około 80 dni deszczowych rocznie, od 1 dnia deszczowego w lipcu do 13 w grudniu. Występuje tutaj około 2500 godzin czystej słonecznej pogody rocznie, od 164 h (średnio 5,3 godziny dziennie, około 5 razy więcej niż w Polsce) w grudniu do 260 h (średnio 8,4 godziny czystego słońca na dobę) w sierpniu. Ze względu na wpływ ciepłego prądu Gulf temperatura wody morskiej jest bardzo łagodna i wynosi średnio 22ºC w lecie i 18°C w zimie.

Archipelag Madery wyłonił się z oceanu pięć milionów lat temu w wyniku erupcji wulkanów. Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, a sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej, z której większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego. Na miejscu Waszą uwagę przyciągnie z pewnością ilość i różnorodość kwiatów i owoców tropikalnych rosnących na wyspie przez cały rok. Dla amatorów aktywnego wypoczynku obowiązkowym punktem wakacji powinna być pisze wędrówka wzdluż lewad (port. levadas), czyli sieci kanałów irygacyjnych pokrywających całą wyspę. Kanały te zostały stworzone w celu transportowania wody z północnej, wilgotnej części wyspy, do suchszej części południowej. Chociaż ich pierwotne zastosowanie pozostało bez zmian, dziś są ponadto atrakcją turystyczną, wytyczającą piesze trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Unikatową bez wątpienia atrakcją jest możliwość zjazdu toboganami z gór w Funchal. Tobogany to duże, wiklinowe kosze, które ponad sto lat temu służyły do przewożenia towarów z górzystych poletek do centrum miasta. Później zasiedli w nich europejscy kuracjusze cierpiący na dolegliwości dróg oddechowych. Dziś toboganami podróżują turyści asekurowani przez dwóch carreiros, mężczyzn odpowiedzialnych za prowadzenie pojazdu, którzy stając z tyłu na płozach kosza i odpychając się nogami wprawiają go w ruch. Czterokilometrowa trasa biegnie po ulicach miasta, pomiędzy zaparkowanymi samochodami i przecina kolejne skrzyżowania, na któych asfalt wyślizgany jest od naoliwionych płóz.

Czarter jachtów na Maderze pozwala nie tylko opłynąć całą wyspę, lecz również pozostałe części archipelagu, bez koniecznośći organizowania dodatkowego środka transportu. Nawet najkrótszy rejs po okolicy dostarcza niemałych wrażeń, na co wpływ ma zarówno różnorodność fauny i flory, jak i unikatowe ukształtowanie terenu. Podobno możliwość nawigacji w cieniu maderskich klifów to atrakcja sama w sobie!

Skontaktuj się z doradcą GlobeSailor, aby zorganizować Twój wymarzony rejs na Maderze

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami - ekspertami nautycznymi. Opowiedz nam o Twoim wymarzonym czarterze i otrzymaj ofertę 3-5 jachtów idealnych na Twój rejs w ciągu 24 godzin.

   Opisz Twój wymarzony rejs
Kontynuując wizytę na tej stronie, akceptujesz użycie plików cookie. Polityka cookies | Zamknij.