207 łodzi na wynajem na Bahamach

Typy jachtów dostępnych na czarter na Bahamach

Odkryj nasze destynacje

Nie przegap na Bahamach


Wyspy Bahama czarter jachtów

Bahamy pomimo swego położenia geograficznego klasyfikowane są do strefy klimatu równikowego, który modyfikuje wpływ ciepłego Prądu Zatokowego. Występują tutaj dwie pory roku. Pora deszczowa trwa od maja do listopada, a Bahamy znajdują się w tym okresie pod wpływem ciepłych i wilgotnych mas powietrza, napływających znad Karaibów. Temperatury powietrza wahają się wtedy od 23,3 do 31,7°C. Pora sucha trwa natomiast od grudnia do końca kwietnia, kiedy to na klimat oddziałują masy powietrza polarnego znad Ameryki Północnej. Temperatury w tym czasie zawierają się w przedziale od 16,7 do 25°C. Wiatry na Bahamach wieją najczęściej z kierunku wschodniego, jednak od października do kwietnia są najczęściej północno-wschodnie, a od maja do września - południowo-wschodnie. Siła wiatru rzadko przekracza 24 km/h z wyjątkiem sezonu huraganów. Choć oficjalnie sezon ten trwa od czerwca do listopada, większość huraganów na Bahamach występuje od lipca do października.

Pomimo popularności Bahamów wśród turystów, jako kierunku idealnego na egzotyczne wakacje, decydując się na czarter jachtów na Bahamach można dopłynąć do wielu miejsc ukrytych przed masową turystyką. Stolicą Bahamów jest Nassau, położone na wyspie New Providence, ekonomiczne, kulturalne i polityczne centrum archipelagu. Świat starej kultury spotyka się tutaj ze światem tej nowoczesnej, czego można doświadczyć podczas ekscytujących spacerów po tłocznych uliczkach miasteczka. Szeroki wybór sklepów bezcłowych oferuje same niepowtarzalne, okazjonalne produkty znalezione na największym targu Straw Market na Karaibach. Wyspa New Providence to również wspaniałe plaże pełne urokliwego białego piasku, jak np. Cable Beach, wraz z szeregiem różnorodnych restauracji i barów. Na żeglarzy czekają ponadto takie wyspy, jak Andros, Exuma, Eleuthera, Cat Island i i uważana za najbardziej widowiskową i dziką wyspę Bahamów Long Island. Czarter jachtów na Bahamach pozwoli Ci na swobodne przemieszczanie się pomiędzy atrakcjami regionu, bez względu na czas i miejsce.

Na Bahamach nie będą się nudzić także miłośnicy mocnych wrażeń – chętni mają możliwość pływania z rekinami wąsatymi w Tucker’s lub odwiedzenia jaskinii nietoperzy na Compass Cay. Niezapomniane wrażenia zapewni również możliwość kąpieli z uroczymi świnkami, które zamieszkały na jednej z wysepek – Big Major Cay, Zwierzęta upodobały sobie luksusowe życie na tutejszej plaży. Codziennie pływają w krystalicznie czystych wodach wysp Bahama, a potem wylegują się pod palmami. Chętnie pływają razem z turystami i dają sobie robić zdjęcia z bliska. Tubylcy pogodzili się z obecnością nietypowych mieszkańców i dokarmiają świnie, a ich plażę nazwali Świńską Plażą. Na wyspie Wielka Bahama warto odwiedzić Lucayan National Park, żeby zobaczyć flamingi, karaibskie drozdy i papugi.

Głównym punktem czarteru jachtów na Bahamach jest Nassau, oraz Great Abacogdzie, gdzie można w najłatwiejszy sposób dolecieć. Możliwe są także czartery one-way na wielu atrakcyjnych trasach, m.in. Exumas, Eleuthera, Staniel Cay, czy Georgetown. Ze względu na warunki żeglugowe czarter na Bahamach to w większości katamarany, aczkolwiek można wybierać także spośród gamy jachtów jednokadłubowych. Dla tych, którzy szukają obsługi na najwyższym poziomie, proponujemy czarter łodzi oferujących na swoim pokładzie usługę załogi, czyli skippera i kucharza.